Kas ir bronhoskopija?

Ar bronhoskopiju iespējams diagnosticēt — balsenes hemiplēģiju, mīksto aukslēju dislokāciju, eksudātu gaisa maisos un trahejā, deguna deformācijas un jaunveidojumus.

Diagnostiskā bronhoskopija tiek izmantota, lai iegūtu elpošanas ceļu vizualizāciju elpošanas problēmu gadījumā. Bronhoskopijas laikā izmeklē deguna dobumu, balseni, gaisa maisus, traheju un lielos bronhus.

Zirgiem to veic ievadot caur deguna dobumu lokanu zondi ar īpašu, optisku sistēmu (endoskopu), ar kuras palīdzību tiek nodots attēls uz video-monitoru.

Ja zirgam trahejā konstatē izdalījumus, tad iesaka noņemt transtraheālo noskalojumu laboratoriskai izmeklēšanai. Transtraheālo noskalojumu noņem pēc bronhoskopijas – sterili veicot nelielu dūrienu trahejā, kakla vidusdaļā, izmantojot sterilu katetru.

Bronhoskopija zirgam nerada sāpes, taču zirgs var izrādīt nelielu diskomfortu elpceļu kairinājuma rezultātā. Pēc nepieciešamības, tiek lietota sedācija (viegla anestēzija) procedūras laikā.

Bronhoskopiju iespējams veikt klīnikā uzreiz, pirms tam nav nepieciešami īpaši sagatavošanās pasākumi. Procedūra ilgst aptuveni 20 minūtes.

Bronhoskopiju iesaka veikt, ja zirgam novēro:

1. Klepu
2. Izdalījumus no deguna
3. Apgrūtinātu elpošanu
4. Sprauslošanu un klepu slodzes laikā
5. Pēkšņu smakšanu slodzes laikā
6. Deguna asiņošanu slodzes laikā
7. Slodzes nepanesamību

Bronhoskopijas izmaksas EUR 55,27 (+ papildus maksa par izmantotajiem medikamentiem un materiāliem)

Bronhoskopija ar transtraheālā noskalojuma citoloģiju un bakterioloģiju EUR 128,83

Lejupielādēt rakstu PDF

Paldies par materiālu LLU Veterinārās klīnikas zirgu klīnikai

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase