Palīdziet zirgam. Lauzta ceļgala locītava

Autors: Oksana

22.05 2015 Naktī Rugāju novadā tika notriekts zirgs.Ir bijusi ceļu policija, kura meklēja zirga saimnieku, bet neko nav darījusi zirga labā tikai uzlika uz guļoša zirga kakla atstarotāju. Es braucot uz saviem laukiem ieraudzīju šo zirgu (vakarā 19:00) izsaucu vetārstu. Sieviete bija nikna par izsaukumu, jo zirgam nav dokumenti. Pretsāpju līdzekli arī atteicās iešpricēt , jo apskatot konstatēja , ka ir lauzta ceļgala locītava. Kāds, lūdzu, palīdziet jo zirgs guļ pļavā un neviens viņam nevar palīdzēt.

Atpakaļ

24 komentāri

 • vētra

  vētra Kas šobrīd notiek ar šo zirgu ?

  23. maijs, 2015 @ 17.37
 • Anita

  Anita Kas tas pa murgu???!! Steidzami sauc kaimiņu, lai šauj nost to nabaga lopiņu!! Viņš taču mocās un diez vai tur varēs kāds līdzēt, jo gan jau saimnieki ir apkārtnes dzērāji..

  23. maijs, 2015 @ 19.17
  • Lariks

   Lariks » Anita Saimnieks ir 80 gadīgs večuks, kas labi rūpējas par zirgu. Zirgs tagad atrodas ''Ķepu ķepā'' patversmē un ceļgala locītava nav lauzta. Tur problēmas ar nagu, vajadzīga operācija.

   28. maijs, 2015 @ 23.49
 • Agnese

  Agnese Kas ir taagd ar zirgu????

  23. maijs, 2015 @ 21.17
 • Ilze

  Ilze Tiesam,tur nu lidzams nav vairs nekas diemzel.

  23. maijs, 2015 @ 23.00
 • Irbe

  Irbe Es ceru, ka zirgs ir jau labākos ganību laukos. Ja viņš visu šo laiku ir gulējis uz sāna, bez ūdens, bez ēšanas, sāpēs, kamēr labi cilvēki savā optimismā naudiņu vešanai vāc, tad šaubos, ka jebkāda iespēja izdzīvot viņam ir palikusi.

  24. maijs, 2015 @ 11.25
 • dzīves mistērijas

  dzīves mistērijas ....vai ir kādi jaunumi?

  28. maijs, 2015 @ 11.32
  • elina

   elina » dzīves mistērijas "Ķepu ķepā" facebook lapā ir informācija par to, kas ar zirgu noticis tālāk. Šobrīd atrodoties pie viņiem.

   28. maijs, 2015 @ 18.11
 • Madara

  Madara Tad vajadzēja izsaukt PVD, lai tie tiek galā ar šitiem bezpriģeļa saimiekiem, vets būtu iemidzinājis un beigās arī rēķinu piestādījuši, sodu uzlikuši par dzīvnieka nereģistrēšanu.

  28. maijs, 2015 @ 11.58
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Madara dzīvot gribas arī nereģistrētam zirgam

   29. maijs, 2015 @ 8.26
  • Oksana

   Oksana » Madara Tik tiešām, pirms kaut ko rakstīt ir jāizslasa kā nākās un arī jāpadomā. Laukos dzīvo netikai dzērāji, bet arī krietni ļaudis, kuri rūpējas par savu sētu un saviem lopiņiem. Bet ir jāsaprot, ka ne katram ir tā nauda liekiem tēriņiem (vetārstam vai pat sev zālēm). Šis nabaga večuks nevar vārdiem izteikt pateicīu visiem tiem cilvēkiem, kas atsaucās,ziedoja un palīdzēja zirgu apkopt! Šis zirgs atradoties notriekts pļavā tika barots un dzirdīts un jūtās vajadzīgs savam saimniekam, jo viņš mēroja 10 km tālu ceļu vairākas reizes dienā pie zirga. Tik tiešām milzīgs paldies Ķepām un Gundegai par , to ka pat liels attālums jūs neapturēja un bijāt klāt! Atsaucoties vairākiem komentāriem- protams, tikt vaļā no dzīvnieka, to nonāvējot ir viegli un vienkārši, bet ne visi ir tādi. Ja tiek ārstēti un kopti cilvēki ar audzējiem pēdējā stadijā, tad ar ko zirgs ar lauztu kāju ir sliktāks?

   30. maijs, 2015 @ 15.55
 • Ka ta var?

  Ka ta var? Un es domāju , ka šeit cilvēki ir iejūtīgāki, bet tā laikam nav! Kāda starpība , reģistrēts vai ne? Visiem gribas dzīvot . Ceru , ka zirgucis izveseļosies!

  29. maijs, 2015 @ 11.02
  • Madara

   Madara » Ka ta var? Es šeit nerunāju par zirgu, bet par saimnieku. Būsim reāli.., kas mainīsies no tā, kad es iedošu naudu šī zirga ārstēšanai? 100, 200 eiro? Par 200 e nav iespējams apmaksāt laustas kājas ārstēšanu. To neārstē ar vienu dūrienu pakaļā, tā ir rehabilitācija mēnešu garumā. Kas to uzņemsies? Šī zirga saimniekiem šis zirdziņš nerūp, par to liecina fakts, ka lopiņš guļ pamests. Arī citur netā bija publikācijas, tā kā šis zirgs tur negulēja 1 vai 2 stundas, un saimnieces attieksme ir skaidri zināma. Un kas sekos tālāk? Dzīvot gribas arī tām cūkām, ko jūs apēdat karbonādēs un kotletēs.

   29. maijs, 2015 @ 13.00
  • Ilze

   Ilze » Ka ta var? Biezi vien mes negribam saprast,ka humanak ir dzivnieku aizmidzinat,lai nemokas.jo busim jau nu godigi-nekadu perspektivu sim zirgam nav- vienigi vetarstiem kur papraktizeties,un man TAS liekas nezeligi.

   31. maijs, 2015 @ 1.23
 • bebe

  bebe Saimniekam ir 80 un+ gadi un mīl,ja gāja 10 km un guleja zirgam blakus,nevajag apvainot,ko var vecs vīrs šai nelaimē darīt šādā vecumā viens pats,visi jūs apvainotāji kādreiz būsiet veci un neviens nezin kāds liktenis mūs piemeklēs,pirms ko nosodīt vajag padomāt,ka šis akmens nenāk atpakaļ kādreiz paša lauciņā, jaunie spēcīgie visu varošie atcerieties-jaunība,spēks un veselība nav mūžigi

  29. maijs, 2015 @ 13.22
  • Madara

   Madara » bebe Pirmkārt, visos iepriekš publicētajos rakstos netā bija cita pretrunīga informācija. Visur ir minēts pamests zirgs utt, nekur nebija minēts, ka saimniekiem vajadzīgs. Pat šijā ir skaidri un gaiši aprakstīta saimnieces reakcija uz faktu, ka tiek izsaukts veterinārārsts. Kas tad viņa bija nolēmusi šo zirgu grāvmalē nopūdēt līdz nāvai? Jebšu 80 gadīgam cilvēkam dēļ vecuma ir piedodama bezatbildība un cietsirdība pret dzīvu radību?

   29. maijs, 2015 @ 16.12
  • Kristīne

   Kristīne » bebe Madara, iemācīties lasīt un tad kādu apvainojat!!!!!!!!!!!!! Šādi rodas...klačas.

   30. maijs, 2015 @ 14.12
 • di

  di "Nikna sieviete'' bija domāts neapmetināts vetārsts, bet ne saimniece. Večuks nezin ka pateikties tiem cilvēkiem kas palīdzēja tikt galā ar šo situāciju

  29. maijs, 2015 @ 22.59
 • Laura

  Laura http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dzive/46056999_rugaju-novada-auto-notriekta-keve-divas-diennaktis-uz-lauka-gaidijusi-palidzibu

  3. jūnijs, 2015 @ 19.19
 • Ki

  Ki Mani tiešām nepatīkami pārsteidz cilvēku attieksme internetā pret šo situāciju,ceru ,ka tas vien nezināšanas dēļ nevis ''asinīs''. Pati palīgos braucu no Ķepām pakaļ Mairai uz Rugājiem ,tāpēc par šo situāciju esmu gana informēta,vēl šodien biju ciemos pie Mairas. Vienīgais, ko varu šobrīd teikt, ka tam zirgam acīs rakstīts ,ka grib dzīvot,lai cik apstrīdami gan tas neizklausītos. Un ja tas nav pietiekami,lai cīnītos,tad kas ir?

  3. jūnijs, 2015 @ 21.29
  • elī

   elī » Ki Vakar man pazīstams cilvēks ( zinot ka es sirdī "zirdzinieks") zvanīja un prasīja cik noziedot. Man nebija ko atbildēt. Es noziedoju, bet par zirga stāvokli ne ziņas. Neapšaubu zirga tiesības dzīvot, bet padalieties ar info kas īsti zirgam vainas, kā tiek ārstēta un kas nepieciešams? Kkur izskanēja info par lūzumu, kādas ir norādes no veta?

   4. jūnijs, 2015 @ 11.11
  • Ki

   Ki » Ki elī, par Mairu var izlasīt arī Gundegas Bideres privātajā fb,kā arī Ķepu fb lapā,tur pieejams arī Gundegas telefons sīkākiem jautājumiem,viņa ir uz vietas tur katru dienu un iespēju/laika robežās atbildēs uz visiem jautājumiem,paturiet gan prātā,ka garo ''klaču'' sist nevajadzētu,darbu tur pāri galvai. Situācija ir kritiska un grūti komentējama šobrīd.

   8. jūnijs, 2015 @ 12.48
 • elī

  elī Atvainojos, izlasīju rakstu delfos! Paldies par info, lai veseļojas ķēvīte un paldies tiem kas palīdz un padalās ar info! Būs fin.atbalsts arī no manis.

  4. jūnijs, 2015 @ 11.18
 • Līga

  Līga Info, kā klājas Mairai, var izlasīt www.kepa.lv

  7. jūnijs, 2015 @ 23.15

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase