Pauls Šokemole: „Totilas bija slikts ieguldījums”

Intervijā vācu laikrakstam „Welt am Sonntag“ Pauls Šokemole raksturoja dūkanā ērzeļa Totilas iegādi kā sliktu ieguldījumu.

Šobrīd Pauls Šokemole (70), Totilas kopīpašnieks, vērtē šī Gribaldi pēcnācēja iegādi nebūt ne tik pozitīvi. Trīskāršais Eiropas čempions konkūrā un lielākais privātais zirgaudzētājs iegādājās minēto iejādes zirgu uzreiz pēc Pasaules Jāšanas sporta spēļu noslēguma 2010. gadā Kentuki. Pēc tam, kad zirga ilggadējais jātnieks un treneris Edvards Gals ar Totilas bija ieguvis visas trīs zelta medaļas sacensību ietvaros. Klīda runas, ka toreizējais zirga īpašnieks Cēss Vissers (Holande) par zirgu saņēma deviņus miljonus eiro. Par kopīpašniekiem kļuva arī kādreizējā iejādes jātniece Anna Katrina Linsenhofa un viņas vīrs Klauss Martins Rāts (Kronberga). Pēc zirga iegādes tā mugurā tika uzsēdināts Rāta dēls Matiass Aleksandrs. Par un ap šo zirgu Vācijā izcēlās vēl nebijusi ažiotāža.

Bija plānots, ka Rāts un Totilas varēs lepoties ar zelta medaļām starptautiskās sacensībās, bet tā nenotika. Sportiskais sniegums bija salīdzinoši nestabils, toties traumu izraisītās pauzes teju nepārtrauktas. Tagad Pauls Šokemole intervijā atzīst, ka ar Totilas viss aizgāja tik greizi, cik vien iespējams. Pirms iegādes Totilas bijis pasaules labākais iejādes zirgs, viņš paturējis sev tikai vaislas tiesības, bet jāšanas tiesības pārdevis tālāk. Par Totilas sēklas pārdošanu līdz šim ir nopelnīti divi miljoni eiro. Viena sēklas deva maksā 4000 eiro; ja piedzimst vesels kumeļš, tad īpašniekam papildus jāšķiras vēl no 4000 eiro.

Pašlaik tiek mēģināts nu jau 15 gadus veco ērzeli “atgriezt” sportā, bet nākamgad visticamāk viņš atkal tiks izmantots vaislā, tā min Šokemole. Un atzīst intervējošam žurnālistam: „Ja man jāatzīstas, Totilas bija slikts ieguldījums. Bet sirmi mati man bija jau pirms tam”.

Materiālu sagatavoja Sigita Eitcena

Avots

Atpakaļ

2 komentāri

  • kiki

    kiki Būtu gāls turpinājis strādāt būtu viss bijis kārtībā cik vien iespējams,abu jātnieku kompitences nav apspriežamas.Rāts pats visu salaida dēlī.

    21. aprīlis, 2015 @ 13.09
  • Linda

    Linda Man jau liekas, ka Rāts histēriski piesita kājiņu pie zemes, sak, tas stulbais Gāls atkal uzvarēja. Ja man būtu tāds zirgs, tad arī es uzvarētu. Beigās dabūja zirgu, tik nekas nesanāca :-( Zirga žēl.

    25. aprīlis, 2015 @ 8.09

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase