FEI pasaules kausa finālā iejādē uzvar Dužardēna

Atmosfēra Thomas & Mack Center arēnā Lasvegasā (ASV) bija elekrizēta, kad 18. aprīlī astoņpadsmit pasaules labākie jātnieki un to zirgi tikās, lai sacenstos FEI pasaules kausa Grand Prix iejādē brīvās izvēles programmā mūzikas pavadībā, līdz ar to noslēdzot FEI WORLD CUPTM iejādes finālu.

Pagājušā gada uzvarētāja Šarlote Dužardēna no Lielbritānijas ar lielisko zirgu Valegro veiksmīgi aizstāvēja savu titulu, iegūstot 94,196 % par savu sniegumu. Šis ir pirmais FEI WORLD CUPTM, kas kopš 2009. gada rīkots ASV. Uz finālu iejādē bija ieradušies 10 920 entuziasma pilni skatītāji.

Dužardēna startēja piecpadsmitā, ar savu trīspadsmit gadus veco zirgu burtiski dejojot mūzikas pavadībā. Dužardēna ar Valegro ir vienīgais duets pasaulē, kas vienlaikus ieguvuši olimpisko, pasaules, Eiropas un pasaules kausa titulus, kā arī viņiem pieder trīs pasaules rekordi. Duets uzvarēja arī iejādes Grand Prix startā, kas notika 16. aprīlī.

“Man bija ļoti labs starts, un tā ir neticama sajūta!” sacīja Dužardēna. “Tas ir lieliski, ka varu jāt ar tādu zirgu kā Valegro. Viņš iejāj arēnā, lai uzstātos, man viņš tikai ir jāvada,” viņa smejoties norādīja. “Es nebiju pārliecināta par to, kā viņš tiks galā ar lielo skaitu skatītāju, bet man šķiet, ka viņam patika Amerikas publika.”

Kad Dužardēnai tika jautāts, kā viņa tikusi galā ar uztraukumu, zinot, ka viņai jāaizstāv čempiones tituls, viņa sacīja, ka par to nav domājusi, jo tad viņai sacensības nesagādātu prieku. “Es būtu bijuzi nervoza un satraukusies. Tādēļ es tikai tur eju un daru visu, kas manos spēkos, un tas arī ir viss, ko es varu izdarīt,” tā Dužardēna.

Bijušais pasaules čempions Edvards Gāls no Nīderlandes, kurš savu titulu izcīnīja 2010. gadā, ieguva otro vietu, jājot ar Glock’s Undercover N.O.P. Arī viņiem bija izcils starts, iegūstot 84,696 %. Gāls jau piedalās devītajā FEI WORLD CUPTM finālā, bet šis ir trešais starts kopā ar 14 gadus veco Glock’s Undercover, ar kuru Gāls startēja arī 2012. gada Londonas olimpiskajās spēlēs. Arī Grand Prix sacensībās ceturtdien Gāls izcīnīja otro vietu.

“Man bija lielisks starts, un es esmu ļoti priecīgs par to, kā mans zirgs šodien darbojās,” sacīja Gāls. “Šodien viņš bija vairāk atslābinājies, salīdzinot ar ceturtdienu, tādēļ varēju no viņa paprasīt mazliet vairāk.”

Kā pēdējā sacensībās startēja Džesika von Bredova-Verndla, kura ar savu četrpadsmit gadus veco ērzeli Unee BB izcīnīja 80,464% un trešo vietu. Šis ir otrais dueta starts FEI WORLD CUPTM iejādes finālā, pagājušā gadā izcīnot septīto vietu.

“Unee BB vienmēr ļoti cenšas, un viņam, kā jau ērzelim, patīk mazliet izrādīties,” sacīja Bredova-Verndla. “Esmu ļoti priecīga ar viņa uzstāšanos.”

Ar sacensību rezultātiem var iepazīties šeit!

Sagatavoja Linda Dombrovska pēc Worldcuplasvegas.com materiāliem.

Foto:  McCool Photography

Atpakaļ

1 komentārs

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase