Grand Prix FEI pasaules kausā iejādē uzvar Dužardēna

Lielbritānijas sportiste Šarlote Dužardēna ar zirgu Valegro 16. aprīļa pēcpusdienā pārliecināja ne tikai skatītājus, bet arī tiesnešus, uzvarot FEI Grand Prix sacensībās 2015. gada REEM ACRA FEI pasaules kausa finālā iejādē. Sportiste ieguva 85,414 %, un ar to pietika, lai izcīnītu uzvaru. Viņu sveica ar skaļām ovācijām un aplausiem, 7344 skatītājiem stāvot kājās.

Dužardēna un Valegro ir vienīgais duets iejādes vēsturē, kas vienlaicīgi izcīnījuši olimpisko, pasaules, Eiropas un pasaules kausa čempionu titulus, kā arī ieguvuši trīs pasaules rekordus. Dužardēna pasaules kausā Lasvegasā startēja divpadsmitā, dueta starts bija mierīgs un pārliecinošs, liecinot par lielo pieredzi.

“Es šodien biju ļoti, ļoti laimīga,” sacīja Dužardēna. “Zirgs piedzīvoja tālu ceļojumu, un pēdējās pāris dienas viņš nav bijis savā ādā, tādēļ vakar es biju mazliet uztraukusies. Par laimi šodien nebija tik karsts, tādēļ Valegro viss izdevās labāk. Man bija lielisks starts, un esmu laimīga par rezultātu. Sākumā vajadzēja mazliet laika, lai iejustos, bet tad riksis šķita patiešām labs. Es izbaudīju startu, arī publika bija lieliska!”

Edvardam Gālam no Nīderlandes ar zirgu Glock Undercover N.O.P., ar kuru sportists startēja 2012. gada olimpiskajās spēlēs, izdevās fantastisks starts, iegūstot 79,057%, kas ļāva viņam izcīnīt otro vietu. Duets jau startē trešajā FEI pasaules kause finālā, un Gāls plāno atgūt pasaules kausa titulu, kuru viņš izcīnīja 2010. gadā ar slaveno ērzeli Totilas.

“Es jūtos lieliski, un starts bija labs,” Gāls sacīja. “Glock Undercover N.O.P. dažbrīd šķita mazliet sasprindzis, un par nožēlu es pieļāvu dažas kļūdas, tomēr tik un tā esmu ļoti apmierināts ar zirgu, it īpaši pēc trīs dienu karantīnas. Zirgs labi reaģēja uz publika, tādēļ esmu ļoti priecīgs.”

Stefens Peters no ASV, kurš pasaules kausa titulu iejādē izcīnīja 2009. gada finālā, ar Legolas 92 ieguva trešo vietu. Ar šo zirgu sportists startēja pagājušā gada Alltech FEI pasaules jātnieku spēlēs, kas notika Francijā. Duets arī saņēma publikas ovācijas, un pašam sportistam starts arī šķita gana labs, jo viņš savu priekšnesumu beidza ar plašu smaidu.

“Tas ir tik satraucoši!” sacīja Peters. “Varu garantēt, ka iespējams esmu vairāk satraucies nekā abi pirmo divu vietu ieguvēji kopā ņemot,” smējās Peters, runājot par Gālu un Dužardēnu. “Pirmkārt, esmu ļoti lepns ar Legolasu. Tas ir bijis garš, grūts un izaicinājumiem pilns ceļš, lai sagatavotos šim startam, un esmu tik priecīgs, ka viss izdevās,” skaidroja trīskārtējais olimpietis, kurš treniņu laikā pirms sacensībām Lasvegasā atskaņoja publikas ovācijas, lai zirgu sagatavotu startam.

Grand Prix sacensību iegūtie punkti nesummēsies. Visi jātnieki, kuri saņēmuši vērtējumu virs 60% turpinās sacensības brīvās izvēles programmā ar mūziku, kas arī noteiks 2015. gada REEM ACRA FEI pasaules kausa fināla uzvarētāju.

REEM ACRA FEI pasaules kausa GRAND PRIX rezultāti: 

1. Charlotte Dujardin (GBR) – Valegro – 85.414%

2. Edward Gal (NED) – Glock’s Undercover N.O.P. 79.057%

3. Steffen Peters (USA) – Legolas 92 – 76.843%

4. Jessica von Bredow-Werndl (GER) – Unee BB – 74.843%

5. Laura Graves (USA) – Verdades – 74.314%

6. Morgan Barbancon Mestre (ESP) – Painted Black – 73.786%

7. Hans Peter Minderhoud (NED) – Glock’s Flirt – 73.657%

8. Isabell Werth (GER) El Santo NRW – 72.843%

9. Paulinda Friberg (SWE) – Di Lapponia T – 72.686%

10. Inessa Merkulova (RUS) – Mister X – 71.343%

11. Fabienne Lutkemeier (GER) – Qui Vincit Dynamis – 70.857%

12. Mikala Munter Gundersen (DEN) – My Lady – 70.414%

13. Terhi Stegars (FIN) – Axis TSF – 69.871%

14. Lars Petersen (DEN) – Mariett – 69.329%

15. Malin Hamilton (SWE) – Fleetwood – 68.071%

16. Agnete Kirk Thinggaard (DEN) – Jojo AZ – 67.986%

17. Elena Sidneva (RUS) – Romeo-Star – 67.014%

18. Tatiana Dorofeeva (RUS) – Kartsevo Upperville – 66.971%

Sagatavoja Linda Dombrovska pēc Worldcuplasvegas.com materiāliem.

Foto: McCool Photography

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase