Pierīgā taps moderna jāšanas manēža

Projekta “Saliena” teritorijā Pierīgā plānots uzbūvēt multifunkcionālu jāšanas manēžu, kas būs viens no modernākajiem šāda veida sporta centriem Baltijā, informē projekta attīstītāji.

Jāšanas sporta centrs būs viens no modernākajiem Baltijā; tajā varēs rīkot ne tikai vietējā, bet arī starptautiska līmeņa sacensības. Saskaņā ar izstrādāto projektu, jāšanas sporta centrā atradīsies 2500 kvadrātmetrus liela slēgta jāšanas manēža, 5000 m2 liels āra izjādes laukums ar 400 sēdvietām, staļļi ar 46 zirgu vietām un ģērbtuvēm un dušas telpām, kā arī bērnu laukums, specializēts zoo veikals, veterinārārsta prakse, restorāns un citas aktivitātes.

“Ieceri izveidot sporta jāšanas centru atzinīgī novērtē jāšanas sporta veida atbalstītāji. Ir liels pieprasījums šādām sporta aktivitātēm, nodrošinot pieejamību dažādos līmeņos sākot ar brīvā laika pavadīšanu līdz elites sportam,” saka projekta attīstītājs Pols Barats. “Tā būs iespēja šo sporta veidu vēl vairāk attīstīt nacionālā līmenī, un esmu pārliecināts, ka nākotnē tas rezultēsies ar labiem sportistu sasniegumiem.”

Šobrīd jau ir uzsākta projekta attīstīšana – izstrādāts projekta koncepts un notiek projekta saskaņošana būvvaldē, ir jau uzsākta projekta “0 cikla” būvniecība. Projekta attīstītājs ir SIA “Jurmala Equestrian & Leisure”.

Jauno manēžu plānots atklāt 2016. gada sākumā.

Avots: Delfi.lv

Atpakaļ

61 komentāri

 • FB_100001443006047

  Linda Lieliski, tik ilgi uz ko tādu cerēju;)

  13. aprīlis, 2015 @ 15.31
 • Sandra

  Sandra nu ta beidzot būs kaut kas jēdzīgs!

  13. aprīlis, 2015 @ 18.52
 • Kroksis

  Kroksis Super! Cepuri nost tiem cilvēkiem, kas uzņemas veidot šādus projektus. Tagad tikai jācer, ka viss izdosies!

  13. aprīlis, 2015 @ 19.42
 • rīdziniece

  rīdziniece Tiklīdz būs atverta vedīšu savu zirdziņu tur.

  13. aprīlis, 2015 @ 21.23
  • Laimiņa

   Laimiņa » rīdziniece Pastāsti kur nozagsi miljonu!Jo domāju ka cenas tada stallītī būs kosmiskas!!!

   13. aprīlis, 2015 @ 21.42
 • Deny

  Deny Bērnu rotaļu laukumi,400 skatītāju vietas...ģērbtuves, dušas telpas.... un kā ar aplokiem un ganībām zirgiem??? Vai arī vēl viens Kleistu variants tikai ar kosmiskām cenām (pačekojot Salienas projektu un tā mērķgrupu, tāds iespaids radās).... Mēs lepojamies ar bioloģiski audzētiem liellopiem (ganās pļavās un ēd veselīgu zāli), bet zirgus kā inventāru uzglabājam 3x4 būcenī....

  13. aprīlis, 2015 @ 22.19
  • Kukainis

   Kukainis » Deny Tieši mans domu gājiens, Deny. Šo projektu lasot.. galvā pavīd nevis "vāaaau!", bet "ak.. šausmas". Vēl viena vieta, kas pakārtota cilvēkam, vēlreiz cilvēkam un naudai (!), tādā veidā burtiski ejot pāri dzīvnieku līķiem. Tāda man sajūta.

   13. aprīlis, 2015 @ 22.36
  • vētra

   vētra » Deny Es arī izlasot rakstu,pie sevis padomāju-kaut kas te neštimmē tieši par labu zirgiem.Uzskaitītas tikai lietas,kas domātas cilvēka komfortam,bet ne vārda par pastaigu aplokiem un to kvadratūru uz šiem 46 zirgiem.

   13. aprīlis, 2015 @ 22.55
  • haha

   haha » Deny Neredzat bildīti? - zirgi skries tur pat pa laukumu. :D Bet ja nopietni, tad pievienojos, aploki IR vajadzīgi!

   14. aprīlis, 2015 @ 7.10
  • Eve

   Eve » Deny Ja neesi braukusi garām tai vietai kur šis centrs top tad tu noteikti nezini, to, ka tur ir ļoti plaša teritorija ganībām xD

   30. decembris, 2017 @ 23.29
  • Pāvels

   Pāvels » Deny Tieši tā. Galvēnais lai neparadītos Kleisti-2. Ar to vienu jau pietiek uz mūsu nelielo valsti. Cerams, ka pirmkārt būt virzījums uz zirgiem un viņu labsājutu, nevis uz cilvēkiem un naudām. Bet laiks paradīs

   30. maijs, 2018 @ 11.44
 • builder,developer

  builder,developer Thank you for all your comments.there will be grazing paddocks and fields with shelters,salt and water for all horses,where they can spend as much time as their owner wish. There is more details for the project.In the article we mentioned basic facilities.

  14. aprīlis, 2015 @ 10.11
  • Irbe

   Irbe » builder,developer Hi! What is the estimated space per horse in the paddocks/fields?

   14. aprīlis, 2015 @ 10.33
 • Nika

  Nika Nopietni?! Latviesi nespej pasi savu zemi uztaisit? Atkal arzemnieki?

  14. aprīlis, 2015 @ 10.33
 • Tedis

  Tedis Lūdzu padomājiet pie manēžas par atbilstošu iesildes laukumu un pagaidu boksiem sacensību dalībniekiem!

  14. aprīlis, 2015 @ 12.27
 • Romans Matemātika. 1,3334 ha - 5000 kv.m - 2500 kv.m - staļļi (46x12 + ejas) - sēdvietas (400 kv.m.) = 4762 kv.m. Tas viesu autostāvvietām un ganībām. (ja bērni būs bez laukumiņa un restorāns stāvā otrajā) Pa 100 kv.m. katram zirdziņam! (kā trīsistabu dzīvoklītis) "Rīdziniece"!, vai vēl savu zirdziņu tur vedīsi? Vai AS Hipodroms Rīga aizmirsies?

  14. aprīlis, 2015 @ 13.13
 • Liene

  Liene Dārgie zirgu mīļi, katrs var turēt savus zirgus tur kur vēlas, pļavās, vai arī tādos sta'los kādos tie spēj atļauties! Manuprāt šeit ir stats nevis par to, lai sapelnītu uz 46 bokus īrēm, bet par to, ka beidzot būs starpuatiska līmena - multifunkcionāla jāšanas manēža ( ja ticēt iecerei, kas būs viens no modernākajiem šāda veida sporta centriem Baltijā) un par to, ka būs komfortabli apstākļi sacensību dalībniekiem! Lai izdodas, esmu tikai par Latvijas jātnieku sporta attīstību!

  14. aprīlis, 2015 @ 13.37
  • Kukainis

   Kukainis » Liene Varbūt man šodien tāds skeptisks noskaņojums - bet es neatbalstu šāda veida "attīstību". Jo neuzskatu, ka tā ir attīstība. Ne Latvijas, ne Eiropas, ne pasaules līmenī. No otras puses - ziniet, par ko es patiesi priecātos? Par projektu, kurā zirgi dzīvotu labiekārtotās ganībās - bet blakus būtu tā lielā manēža un skaistie treniņlaukumi. Ar zinošiem (tas ne vienmēr nozīmē - "sertificētiem", diemžēl) treneriem, kuri spētu iedvesmot un parādīt mūsu jauniešiem un bērniem (!!!), ka ir iespējams sabalansēt cilvēka sportiskās vēlmes un zirga elementārās pamatvajadzības - dzīve barā, pastāvīgi pieejama rupjā barība u.t.t. Jo tas ir iespējams - vismaz kaut kādā līmenī, pilnīgi noteikti! Šobrīd šķiet, ka valda uzskats: ja vēlamies sportot - zirgs jātur Kleistos vai citos lielajos staļļos ar būrīšiem. Savukārt, ja turi zirgu 24/7 vai kaut daļu dienas ārā, barā, esi vien "hobijnieks" vai "naturālis" un neesi par pilnu ņemams. Vai mums ir kāds 24/7 stallis ar manēžu blakus? Un skaisti labiekārtotiem laukumiem?

   14. aprīlis, 2015 @ 14.21
 • beta

  beta Atbalstu Kukaiņa domu, bet arī domāju, ka būtu jāpriecājas par jebkāda veida attīstību!

  14. aprīlis, 2015 @ 14.33
 • Tedis

  Tedis Sertificēts treneris ur cilvēks ar sporta klasi,kurš izgājis apmācības kursu. tas nebūt nenozīmē,ka ir prasmes jāšanā vai izpratne par zirgu trenēšanu. pie mums atšķirībā no Lietuvas un nemaz nerunājot par Vāciju un Austriju,netiek sertificēti staļļi un obligāta prasība būt apmācītam personālam. bērnus ved trenēties pēc izjūtām un simpātijām pret noteiktu stalli vai personālu un galvenais kritērijs rezultāts sacensībās. Cerams,ka jaunajā stallī tiks pārņemta labākā pieredze no minētā Vācijas modeļa un būs iespēja saņemt augsta līmeņa pakalpojumus. Vietējo bāleliņu skaudība gan nav nekas jauns.

  14. aprīlis, 2015 @ 15.25
  • Kukainis

   Kukainis » Tedis Kā jau minēju - sertificēts personāls, tas ir, treneri, zirgkopēji, pat vetārsti manī ir iedzinuši šausmas - savu stereotipu un nezināšanas dēļ. Jā, ir gan treneri, gan veti kā tiešām pozitīvie piemēri tam, ko vajadzētu nozīmēt vārdam "sertificēts personāls", bet ir arī vesela čupa ar sliktajiem piemēriem, īpaši treneriem, es pat šeit teiktu, ka lielākā daļa ir tie negatīvie piemēri. Tāpēc, vismaz es, nekad neskatos uz papīriem vai bantēm un kausiem (jo, ar mūsu vērtēšanas sistēmu, īpaši iejādes disciplīnā, tas neizsaka pilnīgi neko!), bet to, kas cilvēkam galvā un to, ko un kā viņš fiziski dara manu acu priekšā. Var mācīties par pareizu uzsēdi un tāpat nekad to nesaprast, nepielietot un nodot šo nepareizību tālāk - atkal, kam gan citam, ja ne jaunajai paaudzei. Tajā pašā laikā - pazīstu cilvēkus, kuriem tam papīram nav finanšu - bet galvā daudz vairāk kā tiem, kam pazīstams uzvārds, papīrs, 10 rozetes kabatā un liela mute. Neviena izglītība arī padomju stereotipus neizskaudīs, tas, kas cilvēkam galvā, tas arī tur paliek. Tāpēc tā "sertificētā personāla" ideja tāds koks ar diviem galiem - vismaz ar šī brīža sistēmu. Aizbraucām netēmā. :)

   14. aprīlis, 2015 @ 15.40
 • Deny

  Deny Ir jau arī starpība - aploks vai ganības. Aploki, kuros izvest zirgu uz debesīm paskatīties vienu stundu dienā, nebūt nenozīmē nodrošināt zirgam normālu, zirgam atbilstošu turēšanu (ganības+bars). Turklāt, es galīgi nesaprotu, kāpēc dažu komentētāju uztverē zirgs ir manta ar kuru katrs īpašnieks var rīkoties kā vēlas un turēt kādos apstākļos grib? Aūūū, cilvēki, atjēdzaties! Mēs (cilvēki) vairāk vai mazāk esam mājas (telpu) būtnes, un pat pie visa tā tomēr vēlamies ik pa laikam būt ārā svaigā gaisā. Zirgs nav telpu būtne, viņam vajadzība pēc āra, pļavas, bara ir lielāka nekā cilvēkam. UN vispār, ja kādam vajag industriālu pasākumu ar manēžu, sēdvietām u.t.t. un lielām sacensībām, tad ir taču Inčukalns un JJS staļļi. Bet, ja godīgi, tad neticu es visam tam Salienas pasākumam un intuīcija saka- ož pēc nelielas mānīšanās. Vajadzība ievietot informāciju šajā lapā vairāk izskatās pēc "atmosfēras izostīšanas"... kā nekā ietekmes uz vidi novērtējums un sabiedriskā apspriešana šim projektam būs vajadzīga... bet tas tā, tikai mans viedoklis:)

  14. aprīlis, 2015 @ 16.10
 • vētra

  vētra Viss jau ir patiešām skaisti,tikai es nesaprotu,kā ar vienu laukumu un vienu manēžu var apgalvot,ka tas būs krutākais visā Baltijā,vēl piedevām starptautisku sacensību rīkošanai. Vairāk pagaidām tas izskatās pēc bagātā ciemata bagātas izklaides vietiņas. Es vienīgi par to staļļu sertifikāciju neiebraucu-tad kamdēļ jaunajiem staļļiem ir vajadzīgi atbilstoši labturībai projekti,kāpēc vajadzīgi Veterinārās pārvaldes pārbaudes staļļu nodošanā,kāpēc tiek veiktas plānotas pārbaudes? Vai tad tas nenozīmē pilnīgi neko,ka stallis ir stallis,nevis vistu kūts? Vai ar šo "sertifikāciju' pēkšņi kas mainīsies un būs pilnīgi savādāk? Tā kladzināšana,ka TUR ir viss labāk,patiešām ir pieriebies.varbūt pirms to runāt,vispirms pabāzt degunu ārpus sava staļļa un paskatīties. Jā,ir tur kruti staļļi un ir arī vēl trakāki,nekā pie mums stipri viduvējie staļļi.Protams ir jātiecās uz labāku un labāku mērķi,bet kad vienreiz beigsies tā mērkaķošanās ar tukšu muldēšanu un pliku pēcpusi.Labāk paņemt slotu un noslaucīt pašam savu staļļa priekšu.

  14. aprīlis, 2015 @ 17.16
  • Tedis

   Tedis » vētra Labturība un sertificēšana ir divas atšķirīgas lietas.

   14. aprīlis, 2015 @ 19.35
 • vētra

  vētra Āāāā,sapratu Tedi,tad stallis var būt pilnīgi šķībs,zirgi stāvēt netīrītos boksos,nebaroti,bet galvenais,ka stallim ir sertifikāts :D

  14. aprīlis, 2015 @ 21.18
 • FB_1725289446

  Sigita Attīstība kā tāda ir, nenoliedzami, apsveicama, un jo vairāk konkurences staļļu starpā, jo klientiem labāk. Teorētiski, vismaz. Katrs savu privāto naudu jau var investēt, kur un kā grib, atliek tikai cerēt, ka zirgiem tiešām tiks nodrošinātas maksimālas labturības prasības, ne tikai skaista vide un ērtības cilvēkiem. Cits jautājums, vai Latvijas vai pat Baltijas jāšanas sportā kas diži mainīsies ar vēl vienu it kā ultramodernu jāšanas centru? Nez vai par to Lietuvas Harmonizēto-kāviņtur centru krutāks būs, šaubos. Latvijā jau ir viens jauns, paliels centrs, kur rīkot sacensības - Inčukalns, arī ar lielu manēžu. Turklāt, es domāju, ka nacionālā līmeņa čempionāti un LJF rīkotās sacensības tāpat paliks Kleistos kā galvenajā sporta bāzē, kamēr vien tur būs federācijas mītne. Turklāt jāpadomā - kura organizācija, izņemot pašu īpašnieku, būs gatava maksāt, es pieņemu, ne mazas naudas par infrastruktūras īri sacensību rīkošanai šajā stallī? Tas ļoti sadārdzinās sacensību rīkošanas izmaksas, attiecīgi starta naudas, utt utml. Pagājušā gadā pāris lielākas sacensības jau tika atceltas, ja nemaldos, tad ne jau vietu trūkuma dēļ. Tas tā, pārdomas par tēmu. Personīgi es diez vai būšu tā, kas jau kravās mantas un cierēs jaunā staļļa virzienā, jo 1) pēc pieredzes zinu, ka stallis dzīvojamo māju ciemata tiešā tuvumā galīgi nav nekas foršs, 2) stallis lielas šosejas malā ir vēl kas mazāk foršs dēļ visām izplūdes gāzēm utt., nekādas ekoloģiskās ganības tur nesanāks, pat ja platība atļaus. Būtu tas komplekss tur, kur golfa klubs, tad vēl cita runa...

  14. aprīlis, 2015 @ 22.04
 • renoo

  renoo Priekš sacensībām un pasākumiem - ļoti pieejama vieta. Zirgu turēšanai - nu, sliktāk kā Kleistos vai citos tamlīdzīgos staļļos diezin vai būs.

  15. aprīlis, 2015 @ 8.42
 • Builder

  Builder Grazing fields-approx 5 to 7 horses per 1 ha with shelter,water and hay during all year.

  15. aprīlis, 2015 @ 9.03
 • Irbe

  Irbe 5-7 uz hektāru - mja, bet nu tas jau skaidrs, ka ko šādu būvēs sporta vajadzībām, ne zirgiem. Labi, ka aploki vispār ieplānoti un cerams, ja šis projekts realizēsies, ārātikšana būs tiešām brīvi pieejama.

  15. aprīlis, 2015 @ 9.49
 • Pokemons

  Pokemons Gribētu gan zināt kurā stallī pierīgā ir super milzu ganības N-to hektāru platībā?! Uzskatu ka ir tikai apsveicami, ja kāds, kam ir nauda vispār iesaistās šā dā pasākumā! Jo LV zirdzinieki lielāko ties ir izmantotāji un čakarētāji, kas izmanto visus kas šajā sportā ienākuši ar naudu! Un kad tie investori saproti ka ir tikai bankomāts, tad ar rūgtumu sirdī aiziet no šī sporta! Un tāpēc mēs esam tur kur esam, ko spilgti pierāda šeit pat notiekošā diskusija par Lasvegasu ( latviesi vien interesējas kas apmaksā privātos sportistu tēriņus tur) es tikai priecājos, ka būs vēl viens stallis moderns un ērts un 1 ha uz 5 zirgiem man liekas pat ir loti labs variants! Jo pārsvarā visur ir aploki tik pat lieli kā boksi kur zirgi pavada dazas stundas dienā! Kapēc par to neviens nesausminās?

  15. aprīlis, 2015 @ 17.43
  • Kukainis

   Kukainis » Pokemons Atkārtošu vēlreiz, kāpēc nepriecājos un nekādā variantā neatbalstu - jo neuzskatu to par attīstību. Kā to, ka uzcels vēl vienu būrīšstalli var saukt par attīstību? Kāda tur attīstība? Kā jau te minēja, nav tā, ka mums nav kur rīkot sacensības arī starptautiskā līmenī - ir JJS. Atražosim vēl vairāk jauniešu ar pilnīgi nepareiziem priekšstatiem par to, kas zirgs par dzīvnieku un kādus apstākļus tam jānodrošina? Jauniešus, kuriem šķiet pilnīgi normāli, ka zirgs 23h sēž tumšā, šaurā boksā, "jo treneris neko nesaka un tā jau dara visi"? Es par to šausminos! Un kā vēl šausminos, tas ir prātam neaptverami - tieši tāpēc, ka esmu tam gājusi cauri, tas ir vēl neaptveramāk - cik ļoti mūs iespaido tie, kas apkārt un "tā dara visi" jebšu bara instinkts. Un ir milzums cilvēku, kas nekad ar savu prātu nepārkāpj tam "tā dara visi, tāpēc viss ir kārtībā" un viņu zirgi visu dzīvi nodzīvo Kleistu tipa būrītī. Ja par platībām - nupat taču tepat bija raksts, citēšu: "Savvaļā zirgi dzīvo baros, kas dienā pārvietojas pat 77 kv.km. lielās platībās (..)". Protams, nenoliedzami, 77 kvadrātkilometrus mūsu zirgiem nenodrošināsim un nav vajadzības, bet.. 1 ha uz 5-7 zirgiem? Nē, nu protams, ja skatāmies no gaišās puses, tad lieliski, ka aploki vispār ir ieplānoti un cerams, pietiekošā daudzumā, lai visi zirgi katru dienu varētu pavadīt ārā - jāatceras gan, tas, ko Deny minēja - aploki nav ganības. :) Lai nu kā, palieku skeptiska pret ideju kā tādu - lai arī vēl pagaidām šķiet baltiem diegiem šūta :)

   15. aprīlis, 2015 @ 18.17
 • admin

  Zirgam.lv Pirms vēl kaut kas ir tapis, jābūt piesardzīgiem. Īpaši, ja papēta SIA "EMR Industry" datus Lursoft datubāzē (arī pilnajā versijā). Aktuāls maksātnespējas process un 1,4 milj. (!) zaudējumi 2013. gadā. SIA dibināts 2012. gadā. Gaidīsim, vērosim.

  15. aprīlis, 2015 @ 18.38
 • builder,developer

  builder,developer Yes I lost 1.4million of my own money in EMR and on the stable project I will probably lose twice as much OF MY OWN MONEY :-)

  15. aprīlis, 2015 @ 21.05
  • _draugiem_2910369

   Draugiem lietotājs » Draugiem lietotājs Good attitude! Good luck on creating this awesome project! Can't wait to see it in real and take some photos there :) It would be a superb place not only for competitions and shows, but also for open lessons, clinics and lectures!

   15. aprīlis, 2015 @ 21.09
  • Pokemons

   Pokemons » builder,developer Good luck, Latvia is very unperspective country for investmens, especialy equestrian sports! We dont have bussines ethic either sportsmam - sponsor understanding! So I admire Your willing to involve in such a tricky project! And wish You very best!

   15. aprīlis, 2015 @ 21.30
  • Elvis13

   Elvis13 » builder,developer good luck! don't listen to heiters, those, who write here, aren't real riders any way. It will be a great boost for latvian equestrian development. Real riders don't sit behind computer screen, they ride horses. And with project like that there will, maybe, be more real sportsmen around.

   19. aprīlis, 2015 @ 19.34
 • Skats no malas

  Skats no malas +++ projekta īpašniekiem par atbildi! Kas par cilvēkiem - ka tik bāzties citu darīšanās, un kas tas vispār par tekstu - "vērosim, gaidīsim, jābūt piesardzīgiem, izpētīti Lursoft dati".. Diezin kas zirgam.lv vai jebkuram citam būtu par daļu gar kādu citu, vēl vairāk privātajiem projektiem??? Tas ir jūsu pasūtījums?? Atradušies pašpasludinātie pasaules policisti! Un nav jau pirma reize.. Daži te iecēluši sevi baiso soģu un kritiķu kārtā, bet patiesībā ir tikai tādi paši nīkulīgi interneta troļļi, kas vienīgais kur var aizjāt vai ko izdarīt, kā ar datorkrēslu no ledusskapja līdz datoram un tad slēpjoties aiz anonīmiem (nosacīti, jo viss ir relatīvs līdz kādam brīdim) nikiem, datora ekrāniem, nogāna visu un visus. Varoņi virtuālie!! Riebjas šī sabiedrības daļa, vienkārši riebjās, labi ka tā ir mazākumā, tomēr normālo cilvēku ir daudz vairāk. Šis portāls, kas iesākās ar it kā labu domu kā informatīvi izglītojošs, ir pārvērties par mēslu bedri, dzelteno samazgu izgāztuvi.. diemžēl.

  15. aprīlis, 2015 @ 22.46
  • FB_1725289446

   Sigita » Skats no malas Nu nezinu, man šķiet, ka samazgas te lej tikai dažas pārlieku jūtīgas personas. Pārējie normāli diskutē un apspriež. Viss, kas internetā tiek publicēts kā preses relīze, ir brīvi apspriežams kā šeit, tā jebkurā citā medijā, kas pieļauj komentēšanas iespējas. Kā tur bija tas labais krievu teiciens - kas kuram sāp, par to arī bļauj? Starp citu, Skats no malas tak arī sanāk interneta trollis, kas slēpjas aiz anonīma nika? :)))

   15. aprīlis, 2015 @ 23.21
 • renoo

  renoo Nu nevajag arī būt utpoistiem, redz, tie zirgi Jūrmalas šosejas malā tak ir dzīvi, bet vieta, manuprāt ir šausmīga, lai kā arī ar visām četrām par 24/7 ārā - ja priekšā būtu liela manēža un stallis (nereti turēšana stallī 23h gan ir atkarīga no pašu zirgu īpašnieku gribas, nevis nepieejamiem apstākļiem), vismaz potenciālie aploki būtu atdalīti no šosejas. Kas attiecas uz ganībām, manuprāt, nav tik būtiski lai būtu pieejama tieši zāle pietiekamā daudzumā, bet primāri neierobežotas kustības. Jau pirms kādiem desmit gadiem skatījos kā dažos staļļos nelielās platībās iekārtoti apstākļi, lai zirgi nepārtraukti būtu kustībā, kaut arī visu laiku ēstu sienu. Tak skaidrs kā diena, ka Pierīgā nevar nodrošināt 1-1.5ha uz zirgu, bet arī 1ha uz 7 zirgiem var iekārtot tā, lai zirgi kustās.

  16. aprīlis, 2015 @ 8.01
 • eva

  eva Nu par ko atkal cepiens! Es piemeram ari uz turieni nevedisu savu zirgu,bet priecajos,ka bus vel viens kartigs stallis ar manezu,kura nopietni sportotgribetaji vares pilnvertigi darboties visu gadu! Un esot Holande braucu ari gar lielajiem stalliem un diemzel neredzeju ara nekadus sporta zirgus ganamies.

  16. aprīlis, 2015 @ 22.35
 • Iveta Bertina

  Iveta Bertina Cilvekiem, kas nenodarbojas ar profesionalu jasanas sportu, ir cits skatijums uz sada kompleksa buvi. Patiesiba jus jau arii neesat merkauditorija. Jebkura gadijuma, sporta zirgiem ir nedaudz citads rezims, ka izjazu vai vienkarsi maurinplaveju zirgiem, kam reizi nedela kads uzkapj mugura.

  21. aprīlis, 2015 @ 11.13
  • Skaida

   Skaida » Iveta Bertina Sporta zirgs nav fizioloģiski atšķirīgs no jebkura cita zirga, viņu veselībai nepieciešams tāds pats režīms, kā jebkuram Zirgam - maksimāli daudz brīvu kustību, bara klātbūtne, neierobežota rupjā barība, utt. Jācer, šis komplekss to nodrošinās.

   21. aprīlis, 2015 @ 11.58
 • indra

  indra Oi,kā visi te atkal ņemās....:) Iveta Bertina,te Tu nevienām skaidām un citiem zirgmīļiem neieskaidrosi atšķirību starp pārsimt vērtiem hobijniekiem un miljonvērtiem profesionālā sporta zirgiem.....viņi savā aprobežotībā to vienkārši neredz....:)

  21. aprīlis, 2015 @ 12.27
  • Favis

   Favis » indra Interesanti, man liekas, ka simtus vai miljonus vērts zirgs pamatu pamtos tik un tā ir zirgveidīga dzīva būtne un tiem ir vienas un tās pašas pamatvajadzības. Bet dažiem patīk profesionālos sporta zirgus pielīdzināt miljonus vērtam inventāram tikai tāpēc, ka ar tādu apziņu ir ērtāk dzīvot un turpināt uzskatīt, ka tāda zirga dzīve boksā ir normāla un trakoti patīkama. Kurš ir aprobežots? Tur taču arī lielie sportisti arī miljonus vērtos zirgus pienācīgos dzīves apstākļos visā pasaulē. Atšķirība nav tajā, cik katrs konkrētais zirgs maksā un ko dara, atšķirība ir tikai un vienīgi viņu īpašnieku ērtībās, aizspriedumos, prioritātēs un ierobežotajā domāšanā.

   21. aprīlis, 2015 @ 14.11
  • Cherrij

   Cherrij » indra Daudzi hobijnieki arī neapzinās, ka diemžēl sports ir bizness, un cilveks, kas ir ieguldījis miljonus zirgā, nevēlas lieki riskēt zaudēt tos miljonus, kamēr zirgs vēl nezincik simtus tūkstošu var atpelnīt, ja var turpināt startēt. Tāpēc jau arī tos zirgus pako un ārā nelaiž.. Tikai aizmirst, ka dzīvojot ārā ar brīvām kustībām, zirgs daudz mazāk dara muļķības un vairāk iemācās sevi kontrolēt.

   21. aprīlis, 2015 @ 18.10
 • Iveta Bertina

  Iveta Bertina Zirgam sportistam, tiesi tapat ka cilvekam sportistam ir rezims. Sporta zirgs nedzivo 24 h aploka kopa ar citiem zirgiem. Tas nenozime, ka sporta zirgs neiet ara vispar. Tas tiek sapakots un vairakas stundas katru dienu pavada aploka. Jo, ja tas zirgs satraumesies, tad startet nevares un vetarstu izmaksas ir meramas tuksosos. Ipasi uzmaniti tiek sportisti, kas lec 160 cm. Vairakus gadus stradaju arzemes par paligu profesionala stalli, ar jatnieku, kuram palidzeju tikt pie Vacijas vicecempiona titula

  21. aprīlis, 2015 @ 19.31
  • vētra

   vētra » Iveta Bertina Arī miljonus vērtie sporta zirgi savu dzīvi pavada dažādi. Liela daļa patiešām to dzīvo tā,kā aprakstiet.Bet ir arī tādi sportisti,kas saviem Grand prix miljonvērtajiem zirgiem atvaļinājumus dod kā normāliem mauriņpļāvējiem un iedomājieties,pat bez pakām uz kājām un segām mugurās,vienkārši palaiž pļavās :) Un izrādās arguments ir visai vienkārš-viņi ir tikai zirgi un viņiem izrādās arī pļavā esot jāmākot uz savām kājām nostāvēt :D

   21. aprīlis, 2015 @ 20.24
 • Iveta Bertina

  Iveta Bertina Esam startejusi Ahene, Naciju kausos, citos liela meroga turniros un tie zirgi ar kuriem es stradaju ir laimigi ari neesot 24 h ara. Vini visi pec paris stundam prasas atpakal stalli.

  21. aprīlis, 2015 @ 19.33
  • indra

   indra » Iveta Bertina Nu ja....es tieši par to pašu,bet mūsu dažiem indivīdiem nu neparko to neiestāstīt....labāk jau nemaz neskatīties tālāk par savējā asti un tik vāvuļot savu maļamo....:) Man nāk smiekli kā viņi te cepās....:) Man pašai ar ir hobijnieks,bet viņam pat prātā nenāk palikt ārā pa nakti,vai arī dunduros pa dienu ārā stāvēt....:)

   21. aprīlis, 2015 @ 20.09
 • vētra

  vētra Man gan smiekli nenāk,ka nabaga hobijniekam jāstāv stallī gan pa nakti,gan pa dienu,manuprāt viņa prātā ir pavisam citādākas vēlmes,nekā par to domā saimniece. Man gan ir tādi pussporta zirgi,bet es gan cenšos viņiem nodrošināt vidēji cienīgu zirga dzīvi iespēju robežās un vienīgais,kāpēc viņi paliek stallī-ir dunduru laiks.Kāpēc tik droši to varu apgalvot? Tāpēc ka viņiem ir piedāvāta brīva izvēle un jebkuros citos laika apstākļos viņi vienalga metās ārā,tikai dunduru laikā paliek stallī.Man gan jāatzīstās grēkā,ka bieži gadās,ārā tiem neļauju iet savu sportisko ambīciju dēļ,par ko man ir protams kauns,bet tā ir mana vaina,nevis zirga izvēle.

  21. aprīlis, 2015 @ 20.34
 • indra

  indra Bet Vētra,kas ir teicis,ka zirgiem arī jaunajā stallī nebūs tāda iespēja?

  21. aprīlis, 2015 @ 20.35
 • Iveta Bertina

  Iveta Bertina Vetra, atvalinajums zirgam un ikdiena ir divas dazadas lietas. Ari musu zirgiem tiek dotas pauzes starp sacensibam un tad vini dzivo aplokos vairak ka ikdiena.

  21. aprīlis, 2015 @ 20.48
  • vētra

   vētra » Iveta Bertina Bet tad vajag arī par to runāt un izskaidrot,nevis kā ar nazi nogriezt un iedzīt šausmas cilvēkam-parastajam zirgmīlim. Protams,sporta zirgam ir sportista dzīve un diemžēl jāatzīst,zirgs pie tā pierod,jo citas izvēles jau viņam nav.Tomēr ir daudz sportisti,kas iespēju robežās,saviem zirgiem dod arī atpūtu,rehabilitācijas variantus,kas pietuvināti dabīgākai dzīvei,jo arī sporta zirgs tāpat kā cilvēks-sportists,cieš no stresa,pārslodzes un citām kaitēm un vislabāk to ārstē nevis ultravioletās lampas un duša,pretsāpju zāles,fizioterapeits,bet gan saule,vējš,zaļa zālīte,labs četrkājainais draugs kas pamasē skaustu un miers.

   21. aprīlis, 2015 @ 21.06
 • indra

  indra Vētra,esmu tāds pats zirgmīlis kā Tu,bet nekādā gadījumā nejaucu divas pilnīgi pretējas lietas.....ir zirgi,kas dzimuši sportam un ir tadi,kas tam neder. Katram ir sava dzīve un ne Tev,ne man nav tiesību to īpašniekiem norādīt,kā par viņiem rūpēties.... Mans nenes man tūkstošus,bet arī nedzīvo laukā diennakti cauru gadu....un ir laimīgs,kad tiek mājā....:)

  21. aprīlis, 2015 @ 21.19
 • Iveta Bertina

  Iveta Bertina Tapec jau ir jabut profesionalai komandai, kas rupejas par to, lai majas un sacensibu rezims zirgiem daudz neatskirtos. Ja pareizi visu plano, tad tas ari izdodas, tada veida nonemot zirgiem maksimali daudz stresu, tapat neviens ari nestarte ar konkretu zirgu nezcik nedelas pec kartas, zirgi tapat tiek atputinati, atraditi dakteriem utt. Personigi mani parraugamie zirgi visi ka viens daudz priecigaki ir sacensibas ka majas.

  21. aprīlis, 2015 @ 21.29
 • Dace

  Dace Un kapec vienmer tiek nolikti Kleisti. Kleisti nav tapushi ne vakar, ne pirms gada, ne pirms pieciem... un kadi nu tie boksi pirms gadiem 50 uzbuveti, tadi nu tie ir. Un nevaig aizmirst, ka caur Kleistiem sava laika izgajushi daudzi patreiz slaveni Latvijas sportisti, kuri starte pa godalgotam vietam! Turklat nemiet vera, ka liela nozime ir Kleistu patreizejiem "apsaimniekotajiem", no ta ari izdariet secinajumus, kapec tur ir ta ka ir tagad....

  5. maijs, 2015 @ 0.21
 • Dace

  Dace p.s. un ne jau no ta, ka jaunam stallim bus piebuveti 50 aploki, bus kaut kas labaks un nu tik visi zirgi tiks staigaties. Tas viss ir atkarigs tikai no pasha cilveka, ka vinjhs izturas pret zirgu.Mums diemzhel ir tik daudz cilveku, kuri nesaprot, ka zirgam iznjemot budu-treninu-budu ir ari citas vajadzibas, un tada aug ari jauna paaudze... ja cilveks par savu zirgu rupesies un zirga vajadzibas liks pirma vieta, tad ari aplokiem neesot, atradis veidu, ka neturet zirgu 24 h diennakti buda.

  5. maijs, 2015 @ 0.26
 • Pokemon

  Pokemon Vai ir zināms, kad stallis būs gatavs?

  27. marts, 2016 @ 14.02
 • Asais nazis

  Asais nazis Es, piemeeram, veerteeju pozitiivi, ja Latvijaa top kaut kas taads. Nedaudz te mulsina kaarteejaa diskusija par zirga labturiibas jautaajumiem. Man ir tas gods un prieks jaat un straadaat triisciinjas stallii Vaacijaa. Mani draugi pavada peec iespeejas vairaak laika individuaalajos aplokos, kur var briivi "sarunaaties" cits ar citu.Maajaas naak nelabpraat, ja nu vieniigi laikapstaakli ir iipashi nelabveeliigi. Bet, ja iet runa par miljonu veertiem zirgiem, kas lec augsti un labi, tad pielauju domu, ka shaadu zirgu jaatnieks labaak zinaas, cik ilgi, kad un kaa zirgam atrasties/neatrasties aplokaa, ganiibaas utt. Nemot veeraa zirga individuaalaas iipatniibas. Visiem hobija /sveetdienas jaatniekiem silti ieteiktu peec iespeejas tureet " savu miiluli briivaa dabaa. Labas kvalitaates, uudensnecaurlaidiiga siltinaata sega, labas kvalitaates, briivi pieejams siens un nekaadu probleemu

  27. marts, 2016 @ 22.46
 • Jātniece

  Jātniece Labu vakaru! Man prieks, ka Latvijā taps jauns stallis, kurā būs iespēja rīkot augsta līmeņa sacensības, taču ir viens Bet... Katru reizi, kad braucu uz Rīgu, ar žēlumu noskatos uz zirdziņiem, kas salīdzinoši mazos aplokos visu laiku stāv dubļos... 2017.gada rudens ir bijis īpaši slapjš, tāpēc neuzskatu šādus turēšanas apstākļus par piemērotiem. Zirdziņš tur pat izskrieties nevar. Runājot par plānoto aploku lielumiem - ļoti ceru, ka tie tomēr būs lielāki, jo, piemēram, manam zirgu puikam 1 ha vasarā ir pietiekoši, bet pavasarī un rudenī, kad ar zāli švakāk - noteikti par maz.

  7. janvāris, 2018 @ 0.05
  • Tinze

   Tinze » Jātniece Kā tur tagad izskatās ar tā stalla celtniecību? Nav braukts tagad garām, kad pēdējo reizi sanāca tur braukt, redzēju, ka manēzai pa pusei ir jumts augšā.

   9. janvāris, 2018 @ 23.02

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase