Latvijas zirgs – Lielbritānijas čempions iejādē

2014.gada 22. septembris ir ievērojama diena Latvijas zirgaudzēšanas vēsturē. Šīs dienas varonis ir Marakov – “3 Vītolu staļļos” dzimis kastrāts no Rufa un Mitjutlanda meitas Mazepas.

Lielbritānijas čempionātā Grand Prix Freestyle tandēmā ar jātnieku Maiklu Eilbergu Marakov uzstādīja savu personisko rekordu – 75,90%, par māksliniecisko sniegumu no tiesnešiem iegūstot pat 81 un 84%. Lai gan čempionātā nepiedalījās Lielbritānijas vadošie pāri, otrajā vieta tika atstāts pazīstamais Karls Hesters ar Fine Time 13 ar 74.53%. Salīdzinājumā ar Hesteru, Eilbergs ir mazāk pieredzējis jātnieks – Marakov ir pirmais zirgs, ar kuru jātnieks startējis Grand Prix. Eilbergs strādājis ar Marakov jau no jaunzirga vecuma un pats sagatavojis šim līmenim. Šogad jātnieks ar otru, divus gadus jaunāku zirgu Delphi startēja WEG Normandijā, bet Makarov bija viens no diviem rezerves zirgiem komandā.

Maikls Eilbergs šajā čempionātā startēja arī ar sensacionālo ērzeli Der Designer, ar ko ierindojās II vietā Medium klasē. Der Designer 2011.g. PSI aukcionā iegādājās krievu pircēji par 1.1 miljoniem eiro un 2013.gadā melnais ērzelis no De Niro-Weltmeyer nonāca Elberga stallī.

2000.gadā dzimušo kastrātu Marakov sākotnēji sauca Remarks. Izcelsme: http://lwhorse.lv/Horses/Card.aspx?id=1477 Tēvs Rufs pieder Ramiro Z līnijai un nez vai sākotnēji bija paredzēts kā iejādes vaislinieks, tomēr viņa pēcnācēji ir startējuši starptautiskā līmenī visos trīs klasiskajos sporta veidos. Mazepa L4980 no Mitjutlands-Progress ir 12 kumeļu māte, tagad pārdota uz mazāku saimniecību Kurzemē. Marakov “autors” Juris Astičs min, ka Mazepas pēcnācēji izceļoties ar labām gaitām un universalitāti. Lai gan viņas tēvs Mitjutlands ir sevi parādījis kā konkūra zirgs ar Reinu Pillu, tomēr viņa izcelsme ir diezgan “iejādnieciska”, un mātes tēvs Progress savulaik veiksmīgi startēja iejādē. Otrs rezultatīvākais Mazepas bērns ir Kompass no Colibri, kas startē Grand Prix līmenī Vācijā ar Zintu Lāci. Marakov-Remarks sevi labi parādīja jau jaunzirgu pārbaudē (jaunzirga vērtējumi ir 9 – 8 – 8.3 – 8.2) un tika pārdots kā trīsgadnieks.

Vairāk foto ar Makarov: http://www.arnd.nl/search/search.php?paard=Marakov

Maikla starts: http://www.horseandcountry.tv/episode/michael-eilberg%E2%80%99s-freestyle-test-marakov

Intervija ar Maiklu: http://www.horseandcountry.tv/episode/michael-eilberg-new-national-champion

Avots

Foto atsauce 1

Foto atsauce 2

Paldies Annai Veidemanei par materiālu

Atpakaļ

3 komentāri

 • Zane K.

  Zane K. Nu kā vienmēr - ārzemniekiem pietiek gan pacietības, gan naudas , lai izslīpētu dimantus! Mums tikai retajam tas izdodas. Diemžēl....

  28. septembris, 2014 @ 22.49
  • !

   ! » Zane K. Jāpiekrīt. :(

   3. oktobris, 2014 @ 23.39
 • renoo

  renoo Prieks, ka zirgs no Latvijas ticis "augstos plauktos" :)

  1. oktobris, 2014 @ 22.29

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase