Zirgi komunicē ar ausīm, atklājuši britu pētnieki

Saseksas universitātes pētījumā par zirgu uzvedību secināts, ka dzīvnieki savstarpējai saziņai izmanto ausis, liecina bioloģijas zinātniskajā žurnālā “Current Biology” publicētajā pētījumā.

Britu pētnieki atklājuši, ka dzīvnieki ne tikai izmanto dzirdi, lai manītu tuvojamies plēsoņu, bet arī pievērš uzmanību, kādā virzienā pavērstas citu sugasbrāļu ausis, lai saprastu, ko viņi ir pamanījuši.

Zinātnieku mērķis bija izpētīt dzīvnieku uzvedību, lai saprastu, kā evolūcijas gaitā varētu būt attīstījušas saskarsmes iemaņas.

“Mūs interesē, kā dzīvnieki sazinās,” sacīja pētījuma vadītāja Dženifera Votena. “Spēja noteikt citu domas ir fundamentāla prasme, no kuras attīstās citas – sarežģītākas – prasmes.”

Votena un viņas kolēģe profesore Kārena Makomba veica uzvedības eksperimentu, kurā 72 zirgiem vajadzēja izmantot vizuālus norādījumus no citiem zirgiem, lai atrastu barību. Katram dzīvniekam vajadzēja izvēlēties vienu no diviem traukiem ar barību. Aiz tiem bija novietota cita zirga fotogrāfija dabiskā lielumā, kura galva bija pavērsta pa labi vai pa kreisi. Dažkārt nofotografētā zirga acis vai ausis bija aizklātas.

Ja acis un ausis bija redzamas, zirgi izvēlējās to trauku, uz kuru “skatījās” nofotografētais sugasbrālis vai kur bija vērstas viņa ausis. Ja acis un ausis bija aizklātas, zirgi trauku izvēlējās nejauši.

Ar visu rakstu var iepazīties LA.lv portālā šeit!

Bildes atsauce

Atpakaļ

5 komentāri

 • madara

  madara cik tā garām ejot palasīju šo pētījumu- turne bija minēts arī, ka zirga acis, skatiens ir informācijas pāaraides kanāls, ne tikai ausis? vai tas bija pēdējā laika cits aktuāls pētījums?:) bet, gan jau daudzi zirdzinieki šo ievēro ikdienu savā darbā- ausis liecina arī par zirga emocijām, brīdina par tuvojošos kodienu, vai spērienu, liecina par apmācības gaitā saprasto, pieņemto, kas izraisa diskomfortu un stresu, vai nesapratni- arī acu skatiens bieži liecina par zirga attieksmi pret treniņu, apmācības norisi un gaitu.nesen novēroju savā zirgā kā mainās acu skatiens sadarbojoties ar kalēju - no izbīlim, līdz relaksācijai, nesapratnei, mēģinājumiem saprast, kas notiek- acīs tas viss diezgan skaidri bija nolasāms. apbrīnojami dzīvnieki:)

  7. augusts, 2014 @ 14.19
 • Ausma

  Ausma Vai tiešām tam bija nepieciešami zinātniski pētījumi? Manuprāt vajadzēja konsultēties ar pieredzējušiem zirdziniekiem. Tie visu šo būtu izklāstījuši no savas pieredzes. Mazliet smiekli sanāca par to, ar kādu patosu tas tiek pasniegts!

  7. augusts, 2014 @ 21.06
 • Linda

  Linda Mani arī uzjautrināja, ka tas tiek pasniegts kā īpašs atklājums. :) Visi, kas strādā ar zirgiem, taču skatās ausis, lai sapratu, ko zirgs "domā".

  8. augusts, 2014 @ 11.08
 • Madara

  Madara O, atklājuši to, ko nezinātnieki jau zināja vismaz 5 tūkstošus gadu atpakaļ.

  8. augusts, 2014 @ 13.27
 • Es

  Es Izcils atklājums! Bravo!! Zinātnieki beidzot atklāja to, ko zirdzinieki zin jau ļoti sen:-)!

  25. aprīlis, 2016 @ 17.04

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase