13. februāris, 2014 | Trenēšana, Uzvedība

Kā rīkoties, ja zirgs baidās no govīm vai kādiem citiem dzīvniekiem?
Šādos gadījumos labus rezultātus var sasniegt, ja zirga dzīvi iekārto tā, ka zirgs dzīvo kopā ar tiem dzīvniekiem, no kuriem baidās. Princips ir turēt zirgu līdzās, piemēram, govīm, bet drošībā, vismaz sākumā, lai zirgs govis varētu redzēt, dzirdēt un saost. Labi rezultāti ir tad, ja baiļu objektu asociē ar labām lietām, piemēram, barošana kopā ar govīm. Ja zirgam no govīm rodas panika, tad nevajadzētu sākumā to turēt tieši govju ganībās vai arī aplokā ar govīm. Tādēļ dzīvniekus tur šķirti, bet, piemēram, siena ballītes vai barības siles liek salīdzinoši tuvā attālumā kā govīm, tā zirgam. Lai dzīvnieki ēdot, atrastos tuvu. Ja sākumā zirgs ir ļoti satraucies, tad to var nodrošināt ar kompanjonu – citu zirgu vai poniju, kurš no govīm nebaidās.
Līdzīgu rezultātu var sasniegt stallī. Sākumā govis novietojiet netālu no zirga boksa. Bet pirms vest govis iekšā, izvāciet no zirga boksa spaiņus, siles vai citus priekšmetus, ar kuriem zirgs var savainoties. Boksam jābūt drošam. Kad zirgs un govs atrodas viens otram tuvu, tad var pat abus atstāt vienus uz kādu laiku, lai dzīvnieki paši sarod. Kad zirgs nomierinājies, tad govi var novietot jau zirgam tuvāk. Tad jau zirgu var lēnām vest garām govīm. Ar šādiem vingrinājumiem nevajag steigties, pagaidiet nedēļu pirms spert nākamo soli, arvien vairāk pakļaujot zirgu govju klātbūtnei. Tad, kad zirgs pie govīm pieradis, bez panikas ēd un uzturas tām līdzās, būtu labi arī to klātbūtnē novadīt kādu treniņu. Labāk sākt ar kordošanu pirms rausties seglos. Vienkārši, lai pārliecinātos, ka zirgs reaģē normāli.
Līdzīgi var rīkoties, ja zirgs baidās no citiem dzīvniekiem, ne tikai govīm.
Izmantots materiāls no thehorse.com.
Dagnija Manai ķēvei nepatīk poniji - jo mazāks ponijs, jo vairāk nepatīk. Par īpašiem briesmoņiem mazie zirdziņi kļūst tad, ja tiem ir uzsegtas segas. :D Tas nekas, ka katru dienu redz pa kādam ponijam uz laukuma, aizdomīgums tomēr paliek.
Laila Mums mājās vairākus gadus ir bijis tā, ka vasarās zirgi ganās kopā ar jaunlopiem. Toreiz, aiz slinkuma taisīt 2 aplokus, kaut kā eksperimenta nolūkos pamēģinājām un tā lieta aizgāja- sadzīvoja labi. Protams, kad zirgi nāca pie ūdens vannas tad govslopi bez ierunām atkāpās. Kad zirgiem sagribējās jautrību, protams ka tika patrenkāti govslopi. Bet teritorijas dalīšana nenotika. Kad gadījās pārraut aploku tad zirgi, astes gaisā, aizlaida dzīvē, bet govslopi tusnīja nopakaļ. Nu kur tad šiem tos dullos panākt! Kaut kāda simbioze šiem tur bija. Pagājušajā pavasarī atkal gribējām salaist kopā bet šoreiz neizdevās. Zirgi metās pa nopietno govslopiem virsū. Grūti pateikt kāpēc tā. Varbūt tāpēc,ka šie bija cita kompānija. Nezinu. Var jau būt ka vajadzēja vairāk pacietības un būtu izdevies. Bet atšķīrām un salaidām katru bariņu savā aplokā un punkts.