Ko iespējams atrast lwhorse.lv datubāzē?

Jau vairāk kā gadu zirgkopības nozarē iesaistītajiem cilvēkiem ir iespējams lietot publisko Latvijas zirgu datu bāzi www.lwhorse.lv

Datu bāze radīta ar mērķi kalpot kā Latvijā reģistrēto un dzimušo zirgu ticams izcelsmes informācijas avots, kuram pievienota arī zirgu vērtēšanas informācija, kas tagad ir publiski pieejama ikvienam interesentam.  Jūs varat atrast konkrētu zirgu pēc tā vārda vai identitātes numura un apskatīt tā izcelsmi, vērtējumus, izmērus un fotogrāfijas. Zirgus var atrast arī pēc tēva (visus konkrētā ērzeļa pēcnācējus) vai pēc mātes vārda vai ID numura, šķirnes, dzimšanas gada, dzimuma vai krāsas.

2013.gadā pēc LŠZAA pasūtījuma tika pilnveidota esošā datubāze, pievienojot konkrēto zirgu sporta sacensību rezultātus, izmantojot LJF un citu sporta organizāciju publicētos rezultātu protokolus. Tas ļauj iepazīties gan audzētājiem, gan īpašniekiem, sportistiem vai potenciālajiem pircējiem ar zirga sacensību rezultātiem.

Šobrīd sacensību rezultāti ir grūti apstrādājami, jo bieži vien ir neprecīza informācija par zirgu un par jātnieku no pieteikumiem, bet jaunā sistēmā tiek veidota, lai pieteikumi būtu jau noteiktā formā, kas izslēgs vai samazinās kļūdu iespējamību. Pašreizējie dati ir iegūti no dažādiem informācijas avotiem un līdz ar to atspoguļotie dati ir iespējami ar neprecizitātēm.

Lai apkopotu sacensību rezultātus un sasaistītu tos ar konkrētiem zirgiem, IT uzņēmums, kas izstrādāja www.lwhorse.lv , paralēli izveidoja sistēmu, kas atsevišķā mājas lapā http://equestrian.lv sniedz iespēju aplūkot sacensību rezultātus ne tikai kā konkrēta zirga startus, bet arī atsevišķu sacensību rezultātus pa maršrutiem un kopumā, kā arī katra jātnieka startus pēdējo gadu laikā.

Diemžēl apkopojot šos datus, tika secināts, ka ir tikai dažas sporta organizācijas, no kuru sacensību protokoliem ir iespējams iegūt šādus datus, jo daudzos gadījumos protokolos ir minēts vien zirga vārds, bez izcelsmes, un identifikācijas numura, kas ļautu nekļūdīgi noteikt konkrēto zirgu.

Tāpēc, lai nodrošinātu nekļūdīgu datu apkopošanu, tika domāts par to, kā radīt vienotu sistēmu, kas ļautu sacensību organizatoriem reģistrēt sacensības un sportistiem nekļūdīgi pieteikt dalību sacensībās. Pašlaik sistēmas testa versija visiem interesentiem ir pieejama mājas lapā http://equestrian.lv.

Pašreiz izveidotājā sistēmā ievadot zirga vārdu, uzreiz tiek piedāvāts tā numurs, dzimšanas gads, izcelsme un īpašnieks, kas nodrošina precīzu reģistrāciju, kā arī tūlītēju rezultātu publicēšanu mājas lapā, gan zirgu datu bāzē. Sistēma arī nodrošina lietotāju (sportistu, organizatoru) reģistrāciju un tādā veidā atvieglo reģistrēšanos sacensībām, atkārtoti neievadot vienus un tos pašus datus (visus nepieciešamos personīgos datus ir iespēja saglabāt sistēmā).

Protams, šāda sistēma nevar darboties neatkarīgi no sacensību organizatoriem un tiks piedāvāts visiem sacensību organizatoriem un LJF kā vienots instruments sacensību informācijas koordinēšanā.

 Informāciju sagatavoja LŠZAA sadarbībā ar SIA K.A.B.U

Atpakaļ

36 komentāri

 • Dadzis

  Dadzis Iepazīstoties ar jauno mājas lapu www.equestrian, redzu, ka info par sacensību rezultātiem un sacensību kalendāru var izlasīt Latvijas jātnieku federācijas mājas lapā. Kāpēc tāda dublēšana. Vai tik šādi netiek norakstīta iedalītā nauda?

  16. janvāris, 2014 @ 21.00
  • Sigita

   Sigita » Dadzis Tā ir datu bāze ar ērtu meklēšanas funkciju, kas sašķiro rezultātus pēc jātniekiem utt., kas nav LJF lapā, kur viss jārok pašrocīgi pa arhīviem.

   16. janvāris, 2014 @ 23.25
 • the_big_beast

  the_big_beast Kur/kam jāziņo par atrastu kļūdu šajās datu bāzēs? (Tieši kā minēts rakstā - sajaukti zirgi, jo sacensību pieteikumos nenorāda izcelsmi un/vai identifikācijas numuru). Jau sen pamanīju, bet nekādu izveidotāju atsauci šajos portālos neatrodu.

  16. janvāris, 2014 @ 21.56
  • zelma

   zelma » the_big_beast šis neder? http://equestrian.lv/Contact

   16. janvāris, 2014 @ 23.00
  • the_big_beast

   the_big_beast » the_big_beast Paldies, paldies! Visas kļūmītes tika ļoti operatīvi novērstas! :)

   19. janvāris, 2014 @ 12.33
 • Zirgaudzētājs

  Zirgaudzētājs Mani gan interesē viens cits aspekts – kas šo projektu (equestrian.lv) ir finansējis? Ļoti ceru, ka to nav finansējusi LŠZAA no zirgaudzētājiem domātās naudas, jo LŠZAA nav organizācija, kurai ir jārūpējas par sporta attīstību, tam mums ir LJF!

  17. janvāris, 2014 @ 10.48
  • audzētājs 2

   audzētājs 2 » Zirgaudzētājs vo trāpīji naglai uz galvas, tagad panesīsies. :))

   17. janvāris, 2014 @ 12.29
  • Sigita

   Sigita » Zirgaudzētājs No kura aspekta šī informācija "attīsta" sportu? Šī informācija vairāk paredzēta ziņkārīgiem visuzinātgribētājiem, kam mūžīgi nav ko darīt :D Attīstība tam nav nekāda. Būtu labāk attīštījuši un pilneidojuši to pašu, kas ir, nevis apmuļļā piecus projektu un čuš..

   17. janvāris, 2014 @ 19.56
  • Favis

   Favis » Zirgaudzētājs A ko nozīmē zirgaudzētājiem domātā nauda? Kāds paredzētās subsīdijas nav saņēmis, vai kas nav labi? Nezinu, bet visticamāk, ka kāds strādāja pie tā, lai šādam projektiņam tiktu piešķirts finansējums. Prieks, ka kāds nevis meklē blusas, bet dara ko visiem noderīgu? Ne tā?

   20. janvāris, 2014 @ 15.35
  • Zirgaudzētājs

   Zirgaudzētājs » Zirgaudzētājs A (!) to, ka ZM domātā nauda zirgkopības attīstībai aizplūst sporta attīstībai (kaut kā neatceros, ka ZM piešķirtu naudu ciltsdarba organizācijām sporta popularizēšnai?), to droši vien viskrasāk var izjust īpaši vienas biedrības biedri, par otriem nezinu. Laikam Favim liekas, ka attīstību veicina tieši subsīdiju izdale? Kā nu ne, sadalam katram pa latiņiem un dzīvojam laimīgi. Sen jau pie kājas šī nespēja abu organizāciju VARENAJIEM apvienoties un kaut ko REĀLU darīt. Katrs audzējam ko gribam, kā gribam. Sitīsim plaukstiņas, viss ir skaisti un rožaini. Ievēlēsim vēl uz pāris termiņiem varas vīrus un tad tiem aiz muguras runāsim, ka tie nedara to un šito... viss pietiek, iešu manēžu celt, par subsīdiju naudām!

   20. janvāris, 2014 @ 16.15
  • Favis

   Favis » Zirgaudzētājs A Favim neliekas, ka zirgaudzēšanas attīstība sākas un beidzas ar subsīdiju izdali. Bet es nesaprotu priekš kam Zirgaudzētājs ies būvēt manēžu, ja sportam ar zirgkopību nav nekāda sakara. Turklāt, ļoti žēl, ka nenovērtējam labās lietas, kas izdarītas.

   20. janvāris, 2014 @ 19.50
  • Zirgaudzētājs

   Zirgaudzētājs » Zirgaudzētājs Nu tad īpaši Favim – manēža nenozīmē uzreiz sportu, bet gan arī zirgu sagatavošanu, apmācību. Un iesaku nepārspīlēt, ja tiek izmesta doma, ka būtu interesanti zināt projekta finansējumu, tas nenozīmē, ka ideja netiek atbalstīta/novērtēta.

   20. janvāris, 2014 @ 21.10
 • Donny

  Donny Saskaņa ar šo datu bāzi mans zirgs nepieder man, zirgam ir piešķirta cita māte un turklāt zirgs ir eksportēts. Tās ir aplamības! Ar šī kumeļa tiešo māsu datu bāzē viss ir kārtībā! Kam man vajadzētu rakstīt kļūdas labošanai?

  17. janvāris, 2014 @ 21.39
  • Zizu

   Zizu » Donny http://zirgam.lv/2012/11/28/lszaa-iepazistina-ar-jauno-latvijas-skirnes-zirgu-datubazi/ Te atrodami ppaskaidrojumi par kļūdām un kontakti.

   18. janvāris, 2014 @ 11.52
  • Favis

   Favis » Donny Zirgaudzētājam- nu tad lūk nevajag arī pārspīlēt ar to, ka šī datu bāze ir domāta sporta attīstībai. Šī datu bāze manā skatījumā ir vienlīdz noderīga visiem- zirgaudzētājiem, sportistiem, vienkārši ziņkārīgajiem un ar interesi apveltītajiem. Un tieši ar sporta attīstību saistīta tikpat pastarpināti kā Jūsu manēža.

   21. janvāris, 2014 @ 9.10
 • sanija

  sanija Mani gan tikai priecē, ka ir šāda datubāze. Vienīgi esmu pamanījusi, ka rezultāti gan nav precīzi dažiem zirgiem. Kas attiecas uz zirgu īpašnieku datiem - pagaidām ar tāda veidā paviršībā neesmu sastapusies..

  17. janvāris, 2014 @ 21.57
 • bubis

  bubis Mani savukārt izbrīnija Latvijas sporta ponija apzīmējums,jeb drīzāk tā piešķiršana.Interesanti,pēc kādiem kritērijiem to nosaka.

  17. janvāris, 2014 @ 22.06
 • _draugiem_1130643

  Draugiem lietotājs Nevajadzētu jaukt divas dažādas lietas : LJF un LŠZAA mājas lapas. Katram savas funkcijas veicamas. Protams , uzlabot un pilnveidot pēc vajadzības abas vajag.

  17. janvāris, 2014 @ 22.50
 • _draugiem_1130643

  Draugiem lietotājs Ja kāds grib veikt statistiku par "rezultātiem ne tikai kā konkrēta zirga startiem , bet arī atsevišķu sacensību rezultātuiem pa maršrutiem un kopumā, kā arī katra jātnieka startiem pēdējo gadu laikā" vajadzētu pievienoties www. visidati.lv

  17. janvāris, 2014 @ 23.35
 • Ineta

  Ineta Lai nu kā, ļoti patīk abas adreses - viss skaidri redzasm un saprotams. Bieži vien mačos redzēti zirgi, kam tā vien gribas radurakstus redzēt un te nu viss ir! Paldies!

  19. janvāris, 2014 @ 19.58
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Mani pārsteidz attieksme, ka ši datu bāze neko nedod zirgaudzētājiem. Jums nemaz neinteresē, no kura pāra, kādi pēcnācēji gūst labus panākumus un kādi nē? Ko tad audzējam? Mauriņa pļāvējus? Darba spējas ir zirgu kvalitātes rādītājs, te tas ir lieliski aplūkojams. Jebkuru pircēju interesē rezultāti. Un nevajag man stāstīt, ka nav sportistu kas attiecīgi parāda zirgus un bla bla bla. Ja zirgs pat zem vāja jātnieka nevar izlekt metra maršrutu vai izkriet iejādē 1.grupu, tad tādus nav ko audzēt. Tas ir brāķis.

  19. janvāris, 2014 @ 20.35
  • Zirgaudzētājs

   Zirgaudzētājs » Evita Baradovska Kurā rindiņā izlasījāt, ka neko nedod? Kaut kā neredzu, paņemu acis pierē, bet neredzu! Rūpīgāk lasīt vajag! Te runa par to no kādiem līdzekļiem tā datubāze uztaisīta, kamēr par to nav publiskas info, atliek vien cerēt, ka tā ir tikko svaigi ceptas (knapi 1 gadu veca) firmas iniciatīva par privātiem līdzekļiem.

   20. janvāris, 2014 @ 8.17
  • Sunshine

   Sunshine » Evita Baradovska Facepalm, Evit.. Nosmējos par šo teikumu: "Ja zirgs pat zem vāja jātnieka nevar izlekt metra maršrutu vai izkriet iejādē 1.grupu, tad tādus nav ko audzēt. Tas ir brāķis. " :D :D Kāda tad Tev te tagad būs teikšana, kurš ko audzēs? Ne visiem zirgs ir domāts, lai lēkātu Tev tik svarīgo metru vai dotos iejādes laukumā. Zirgs NAV paredzēts tikai sportiskām aktivitātēm, ja neesi pamanījusi. Un Tava ņemšanās un visu mācīšana velkas jau gadiem, taču malts tiek viens un tas pats. Par to jau cilvēki smīkņā... Tikai nez kāpēc arī nelēkājošie zirgi atrod savus saimniekus. Ne visiem ir tik šausmīgi svarīgi likt draudziņos.el vē bildītes no mačiņiem, utt. Ir cilvēki, kuri gūst prieku no zirga tāpat vien - tāpat, kā citi no kaķa vai suņa. Un neviens nav tiesīgs šādu zirga īpašnieku mācīt dzīvot, vai arī ko iesākt ar savu zirgu, kamēr vien tam netiek darīts pāri. Basta.

   27. janvāris, 2014 @ 19.29
  • madara

   madara » Evita Baradovska super, man ir brāķis mauriņpļāvējs:D ko man tagad darīt? :)

   28. janvāris, 2014 @ 21.04
 • Anna

  Anna Manuprat, gan izcelsmju baze, gan rezultatu piekabinashana zirgam ir ljoti vertiga lieta. Esmu bijusi spiesta iet cauri visiem ljf rezultatiem gadiem ilgi, gan meklejot erzelu pecnacejus, gan pashu erzelu rezultatus, gan informaciju potencialiem pircejiem, ko arkartigi atvieglotu vienota sistema, lai nav jadoma un jamekle, kuros machos tas zirgs toreiz izleca savu labako marshrutu muzhaa utt. Latvijas situacija smagakais punkts ir tas, ka lielaka dalja zirgu pardodas prom pirms parada jebkadus rezultatus, pat ja ir jatnieki, kas kaut to metru var pavelties. Tapec kopejai ainai, protams, ir jarokas ari pa arzemju datubazem, kas optimala varianta ir tieshi shadas, kur informacija par zirga izcelsmi un rezultatiem iet kopaa. Sacensibu rikotajiem ari vieglak uzkert tos, kas piesaka patiesiba vecakus vai pieredzejushakus zirgus, ka paredzets nolikumaa. Pirmas sezonas zirgu konkurencee, kas gan vairs nav tik aktuala ka agrak, ari medz visadi brinumi paradities. Ja visa informacija ir kopaa, tad tadas lietas viegli sakartojas.

  19. janvāris, 2014 @ 23.36
 • FB_100001870631865

  Mare Nav nekas pret jauno projektu, izņemot to, ka nepiekrītu idejai taisīt divas lapas, kuras pilnīgi mierīgi varētu būt apvienotas kopējā platformā līdzekļu un cilvēku LAIKA ekonomijai!

  20. janvāris, 2014 @ 8.21
 • Zizu

  Zizu Ja Zirgaudzētājam ir tik liela baža par to, kurš ko finansē, ir taču iespēja sazināties ar LŠZAA un to noskaidrot, kontakti taču ir pieejami. Anonīmiem komentētājiem diez vai kāds atbildēs.

  20. janvāris, 2014 @ 9.38
 • Glorija

  Glorija Es tikai priecājos pa tādu datu bāzi,viss redzams ka uz delnas,kur dzimis,ko darijis,kurš uz doto brīdi ir īpašnieks,ir pat sanācis sadzīt pēdas dažiem zirgiem kuri bija neatrodami,ari zirgaudzētajiem ļoti atvieglo darbu.Agrāk par tādu ekstru sapņot tik varēja.Vārdu sakot SUPER lieta un es tikai par tādas datu bāzes pilnveidošanu,milzīgs PALDIES visiem kuri uzņēmās un realizēja dzīvē to ideju :)

  20. janvāris, 2014 @ 9.46
 • Aija

  Aija Arī atbalstu šo datubāzi, taču arī manam zirgam lwhorses.lv mājas lapā ir piekabināti cita zirga un jātnieka rezultāti, jo zirga vārdu atšķirība ir tikai viens burts - "k" vai "C".

  20. janvāris, 2014 @ 11.38
  • Aija » Aija Par datu kļūdām lūdzam ziņot uz lszaa@lszaa.lv

   20. janvāris, 2014 @ 12.17
  • Aija

   Aija » Aija Tika darīts. :)

   24. janvāris, 2014 @ 10.34
 • Favis

  Favis Datu bāze ir ļoti, ļoti, ļoti noderīga un interesanta lieta. Es arī esmu pamanījusi šādas tādas kļūdas, bet viss taču ir novēršams un pilnveidojams. Un tur nu mēs visi varam palīdzēt, nevis ar pārmetumiem, ka tur ir ierakstīts tādas un šitādas muļķības, bet dodot ziņu, par veicamajām korekcijām. Prieks par izdarīto darbu un veiksmi pei datu bāzes pilnveidošanas!

  20. janvāris, 2014 @ 12.19
 • Glorija

  Glorija es ar nesaprotu ko tur cepties un plosīties,kļūda tātad re adrese ziņojam un viss tiek operatīvi novērsts..

  20. janvāris, 2014 @ 15.47
 • Daiga

  Daiga Zirgaudzēšanu Latvijā nevar attīstīt bez sporta attīstības, gribam vai nē, tas ir kopā sasaistīts. Ja sporta attīstība ies uz augšu, tad arī mūsu izaudzētie zirgi kādam būs vajadzīgi, kāda jēga audzēt zirgus, ja nav sportistu. Zemi jau nears.

  20. janvāris, 2014 @ 16.39
 • elī

  elī Ideja lieliska, paldies par jauno datubāzi. Gan pircējiem ērta, gan pašiem, ja gribās kādu zirgu atrast. Beidzot arī mums attīstās zirgu portāli, kā tas ir visās normālās valstīs. Manuprāt vēl tikai pietrūkst numuriņi sacensībās (vismaz Inčukalnā, kur daudz dalībnieku).

  21. janvāris, 2014 @ 8.26
 • Ausma

  Ausma Tiešām superīgs darbs padarīts. Malači. Kļūdas ar laiku zudīs un būs arvien labāk. Bet tiem, kas cepas par līdzekļiem - jautājums asociācijai un viss top skaidrs. Nevis jācepās pa i-netu. Un kāpēc pat nepieļaujam domu, ka izmantota ES fondu naudiņa? Ko var kasīties pie katra laba padarīta darba?

  25. janvāris, 2014 @ 13.27

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase