Zirgi un uzvaras

Visi Ģirta Briča zirgi Babītes „Ozolu EKO“ stallī ir ārzemnieki: Emilie Jolie JB un Chandra H atceļojušas no Vācijas, Egano van Kadal – no Beļģijas, Carlord ir holandietis. Taču tas viņiem neliedz saprasties – zirgi taču runā vienā valodā, pajoko Ģirts. Egano šajā kompānijā gan īpaši izceļas, jo viesus sagaida ar pieglaustām ausīm un vēl piedevām paklabina zobus. Tā tikai tāda pabiedēšana, neko sliktu viņš nevienam nedara, nomierina saimnieks. Astoņus gadus veco kastrātu viņš nopircis pirms pusotra gada, niķis nācis līdzi. Abas dāmas un sirmais Carlord uzvedas priekšzīmīgi, arī fotosesijā, kad fotogrāfs nepārtraukti prasa saspicēt ausis… Chandra ir kompānijas veterāne – septīto gadu kopā ar Ģirtu, kurš jau ilgus gadus ne tikai sporto un trenē zirgus, bet nodarbojas arī ar to pārdošanu. Labu skolu guvis Vācijā, kur desmit gadus nostrādājis pie zirgu tirgotājiem.

LJF kauss konkūrā, ziemas čempionātā, uzvara Jauno Jātnieku skolas (JJS) sacensību sezonas noslēgumā un „Baltic Open“ komandā, kā arī vēl citi panākumi ārpus Latvijas – izskatās, ka veiksmīgs gads. Kā pats vērtējat?

Ir jau bijis man, Latvijā esot vēl viens tāds gads, kad avīzēs rakstīja – Bricim šogad visi tituli. Nekas jau tāds liels un globāls šogad nav izdarīts, vienkārši patīkama ir bijusi visa sezona kopumā. Emilie, Egano un Carlord vēl tikai pirmo sezonu lec pa starptautiskām sacensībām, tādēļ vēl nekur nesteidzos. Chandra šogad izcēlās ar uzvarām visai sarežģītos maršrutos, lai gan šis zirgs nav paredzēts lieliem „Grand Prix“ maršrutiem. Labu un stabilu rezultātu var sasniegt tikai ar labu zirgu. Mans rezultāts atspoguļo manu zirgu kvalitāti.

Esmu gandarīts par LR nacionālā čempiona titulu un uzvarām Pasaules kausa posmā Rīgā, jo man patīk startēt šāda mēroga sacensībās Latvijā. Ļoti lielu prieku man šovasar sagādāja uzvara komandu maršrutā „Baltic Open“ kopā ar Mairu Leju, Guntaru Siliņu un Kristapu Neretnieku. Man vispār vienmēr lielu azartu sniedz cīnīšanās kopā ar komandu.

Vai ar Tallink jau kruīzā bijāt un citas JJS balvas arī ir liktas lietā? Tāds balvu klāsts – kruīzs, vakariņas „Kaļķu vārtos“ u.c. – jums esot pirmo reizi, teicāt kādā intervijā.

JJS sacensībās vienmēr ir foršas balvas un jātniekiem jau parasti patīk, ka organizators rūpējas par saviem viesiem – dalībniekiem. Kruīzā gan vēl neesmu bijis, jo ļoti daudz darba un dažādu braukšanu, bet jau runājām kruīzā doties kopā ar Guntara ģimeni. Viņa meita Sabīne arī izcīnīja šādu pat balvu. Vakariņas gan ir izmantotas, jo es bieži ēdu ārpus mājas dažādos restorānos, tādēļ šo dāvanu izmantoju pirmo.

Kad vēl startēju Vācijā, saņēmu interesantas balvas – velosipēdu, sponsorētu vakaru vecākajā Vācijas kazino, seglus, automašīnas riepu komplektu. Vēl esmu vinnējis vīnus, spa apmeklējumus, brīvdienas viesu namiņā, mocīti, kvadraciklu, mazgāšanas līdzekļus, elektrisko zobubirsti, daudz šokolādes u.c. Vienu gadu igauņi izcēlās ar balvām – dažādām peldbiksēm un pat ar Raimonda Paula dziesmu disku igauņu valodā.

Carlordam pa ceļam uz fotografēšanos „saruna“ ar kolēģiem.

Ne jau katru gadu izdodas labi startēt – kas bija šīs sezonas panākumu pamats?

Labs zirgs bez laba jātnieka kaut kā vēl var, bet labs jātnieks bez laba zirga diemžēl nevar neko. Lai cik labs un talantīgs būtu jātnieks, ja nav kvalitatīva zirga, nebūs arī labu rezultātu. Nebūs. Otra svarīgā lieta ir pieredze un azarts. Vēl ir jāmāk labu zirgu noturēt labā formā visas sezonas garumā.

Raksta turpinājumu var lasīt Žurnālrakstu abonenti! Vēlies abonēt? Raksti uz zirgam@zirgam.lv.

Atpakaļ

22 komentāri

 • Linda Kupča

  Linda Kupča Kad varam gaidīt uz e-pastiem? :)

  4. decembris, 2013 @ 13.08
 • zemene

  zemene Linda, e-pastā jau ir! :)

  4. decembris, 2013 @ 14.02
 • Signe

  Signe Bricis atstāj līdzsvarota un sakarīga jātnieka iespaidu. Veiksmi arī turpmāk!

  6. decembris, 2013 @ 11.52
  • Ingrida

   Ingrida » Signe Jā, nu droši vien normals jātnieks

   8. decembris, 2013 @ 15.41
 • Kate

  Kate Sakiet,vai Latvijā tas skatās normāli,ka viens treneris trenē vairākos klubos un vairākas grupas, pie tam pats startē vēl no cita kluba?

  12. aprīlis, 2014 @ 21.47
  • es

   es » Kate JĀ. Kur maksa tur trene. Maira Leja trene Incukalna,Mezdruvas un Temperimenta.

   13. aprīlis, 2014 @ 18.20
 • Kate

  Kate Skaidrs. Un viens jātnieks pārstāv vairākus klubus? Un jāj ar vairākiem zirgiem no dažādiem klubiem? Es vienkārši nezinu,jo citās valstīs nav tā.

  13. aprīlis, 2014 @ 20.49
  • vētra

   vētra » Kate Kurās citās valstīs tā nav?

   13. aprīlis, 2014 @ 21.42
 • Kate

  Kate Zviedrijā

  13. aprīlis, 2014 @ 21.59
 • Anna

  Anna Kadas mulkibas. Zviedrijaa jatnieks parstav vienu klubu, bet jaj, ko grib un trene, ko un kur grib. Principa sistema ir tada pati, tikai klubu tradicijas senakas un klubs vairak ir saustits ar apdzivotu vietu, nevis stalli vai atsevisku personu.

  14. aprīlis, 2014 @ 10.11
  • Kate

   Kate » Anna jā kluba ietvaros. es tur dzīvoju un strādāju, iestājos šādā klubā. Ir kluba noteikumi un tur ir skaidri noteikts,ka kluba treneris netrenē citos klubos, bet var trenēt piemājas fermās,kas nav citu klubu biedri. Arī ar top jātniekiem ir līgums par to,ka jāj tikai ši kluba zirgus. Un šie noteikumi tiek ievēroti. Algas gan tur ir krietni lielākas,kas treneriem neliek mētāties apkārt pa maksas klientiem. Pieļauju,ka Latvija ir mazāka ar mazāk maksātspējīgiem zirgu īpašniekiem un jaunajiem jātniekiem. Tas gan pašu treneru ziņā, un būtu klienti jāinformē par savu darbošanos citos klubos. Tas būtu tikai korekti. Varbūt var veidot listi ar sertificētiem treneriem,kas pieejami un kādos klubos?

   14. aprīlis, 2014 @ 11.29
  • renoo

   renoo » Anna Kate, mums vispār īsti nav tādas klubu sistēmas. Katrs var darboties kur vēlas un kā vēlas.. Pilnībā neatbalstu šādus kluba ierobežojumus, ar tādiem pie mums, Latvijā, vispār nevarētu neko iesākt.

   14. aprīlis, 2014 @ 12.36
  • Anna

   Anna » Anna Tad tas ir kaut kads ipass gadijums, iznemums. (ja nav noslepums, tieshi kursh klubs?) Pieredze ar Zviedrijas klubiem un treneriem man ir pietiekama, lai par to spriestu. Iespejams, tas attiecas tikai uz ts jasanas skolas instruktoru, bet jau ne uz sportistiem-treneriem.

   14. aprīlis, 2014 @ 14.28
  • Kate

   Kate » Anna ja tik liela pieredz,tad jau mierīgi varēsi uzminēt. Tas neatrodas Stoholmā un biedra nauda mēnesī ir ap 600 eiro. Lai izsargātos no tiesvedībām,kluba personāls ir ar lielu pieredzi un izglītību,un spēj pierādīt savu kompetenci. Jātniekiem ir obligāta apdrošināšana. Sportā notiek savstarpēja sacensība, arī klubu starpā,kam ir nozīme klubu reitingā. Konkūrs ir tāds pats sports kā hokejs,futbols,teniss, tikai jāiegulda darbs duetā,kura sadarbību ne vienmēr var paredzēt. Un to ka pie mums ir nosacīta klubu sistēma,man arī skaidrs.

   15. aprīlis, 2014 @ 10.28
 • Pokemon

  Pokemon Cik tad mums to top jatnieku/trenneru? Ja vel tiem butu ierobežojumi - vispar butu trakums! Tā jau mums tas "sports" tads nosacitas kvalitates!

  14. aprīlis, 2014 @ 15.06
  • vētra

   vētra » Pokemon Vo vo es arī iepletu par šito acis.Nesaprotu kāda pēkšņi vajadzība prispičilaJa es tagad nevarēšu pasaukt treneri,kuru ļoti vēlos,tad tas jau saucās absurdums.Arī daudzi pasaules klases treneri mēdz braukt pavisam uz citām valstīm,kaut viņš skaitās treneris savā valstī noteiktā klubā,bet tik pat labi viņš var trenēt arī Latvijas,vai Lietuvas sportistu citā valstī.Nēesmu dzirdējusi ka jāšanas treneriem būtu ieviesta dzimtbūšana.

   14. aprīlis, 2014 @ 15.53
  • es

   es » Pokemon Piekritu,ka sports tads ir ka ir. Viss jau slepjas nauda,daudz kas ir uz entuziazma. Daudziem stalliem pat nav majas lapas,nerunajot par cita veida informaciju. Tads Sunuciems esam.

   14. aprīlis, 2014 @ 16.24
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Ja klubs ir tik bagāts, ka spēj noturēt TOP treneri, vai TOP sportistu, tikai sev un sava kluba biedriem, ir ok, Tomēr arī tad būs izņēmumi, kad trenerim tiks ļauts trenētu kādu ārpus kluba. Latvijā ir tik maz treneru, varam būt priecīgi,ja viņi brauc un trenē arī ārpus sava kluba. Visu cieņu Mairai Lejai, kura ir braukusi arī uz Tukumu, trenēt bariņu entuziastu. Pirms filazofēt esam Sūnu ciems, vai neesam, iesākumā noderētu iemācīties gramatiski rakstīt latviešu valodā.

  14. aprīlis, 2014 @ 19.51
 • Katrina

  Katrina Vispar man gan gadijies tiesi pretejus noverojumus veikt.... - ar to domaju, ka normalie treneri ne visai grib uz kadu citu stalli braukt, kur citi treneri prieksa un list, ta teikt, otra teritorija. Diez vai tads Girts vai Maira gribetu uz Kleistiem vai Tiraini vai Lielceriem braukt trenet... Ta ka tiesi sanak, ka Latvija +/- ir normala klubu sistema, kur katra normala stalli ar jatniekiem, kam ir sportiskas ambicijas, ir savs treneris kas ta kluba jatniekus ari lielakoties trene. Protams, var jau katrs piesaistit savu treneri, bet tas pec manam domam liela apjoma nenotiek. Un visi zin, kura stalli ir kurs konkretais treneris. Girts Ozoli Eko, Maira Incukalns un Temperaments, Anna Tiraine utt.

  14. aprīlis, 2014 @ 22.04
 • elī

  elī Priecājieties visi, kam ir treneri! Ja nepatīk savs treneris, vienmēr ir iespējas mainīt pat stalli, lai trenētos pie kā patīk. Ārpus Rīgas situācija diemžēl, ir bēdīga. Es pie trenera braukāšu ar saviem zirgiem ap 80 km. Redzēs cik ilgi man būs entuziasms:)

  15. aprīlis, 2014 @ 11.11
  • Glorija

   Glorija » elī piekrītu,āprus Rīgas situācija ar treneriem ir katastrofāla,ne visiem ir līdzekļi lai izbraukāt pie trenera un vēl pa treniņu samaksāt...da i cik mums to zinošu treneru pa visu Latviju 4-5,visi bāzējās ap Rīgu,nejiet runa par tiem kas pabeiguši sporta akadēmijas kursus un zirgā tik pat ka nav sēdējuši....citi te spriež ka zirgos vaina,ciltsdarbā,manā skatijumā zinošu treneru trūkums...lai kā mēs negribētu,bet zirgaudzēšanai ir jājiet roka rokā ar sportu.

   15. aprīlis, 2014 @ 11.29
 • _draugiem_5183461

  Draugiem lietotājs sveiki, zirgi lot jamil lai ko sasniegtu sporta, vai lai but panakumus, man ir zirgs pi ka eju ciemos lukijs vins nevienam nebubina tikai man

  15. septembris, 2014 @ 18.12

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase