Donnnerhall dēli pašlaik ir topā

Don Schufro ir vadošais 2013. gada Vācijas ciltsvērtību indeksa reitinga ērzelis.

Andreass Helgstrands ar Blue Hors Don Schufro

Oldenburgas šķirnes licencētais ērzelis Don Schufro (no Donnerhall x Pik Bube) ir 2013. gada Vācijas ciltsvērtību indeksa reitinga, kuru Vācijas Jāšanas sporta federācija nupat publicējusi, vadošais ērzelis. Vācijas ciltsvērtību indekss ir balstīts uz ērzeļu, kā arī viņu pēcnācēju sportiskajiem sasniegumiem. Jāšanas sporta federācijas pārstāvis paskaidroja, ka ciltsvērtību indeksa mērķis ir noteikt ērzeļa pārmantojamības vērtību un nodrošināt zirgaudzētājiem nepieciešamos instrumentus ērzeļa izvēlei.

Don Schufro jau bija vadošais ērzelis 2012. gadā, kad viņam bija 170 punkti. Šogad viņš ir savācis 169 punktus ar tādu pašu snieguma stabilitātes rādītāju – 96%.

Otrs ērzelis ar augstāko vērtējumu uz Vestfāles šķirnes Rock Forever (no Rockwell), kura ciltsvērtības indekss ir 168 punkti, bet stabilitāte – 93%. Trešo vietu dala divi ērzeļi ar 167 punktiem: Damon Hill (no Donnerhall x Rubinstein) un Furstenball (no Furst Heinrich x Donnerhall).

Ir vērts piezīmēt, ka WBFSH organizācijas augstākās reitinga vietas ieņēmējs – De Niro (no Donnerhall x Akzent II) Vācijas Ciltsvērtību indeksa reitingā nav ierindojies starp labākajiem ērzeļiem. Par spīti tam, viņa pēcnācēju sniegums runā pats par sevi un sportistu atsauksmes ir tās labākās.

Terēza Vālere ar De Niro (no Donnerhall x Akzent II)

Elites klases Hanoveras šķirnes ērzeli De Niro tikai šogad atzina un apstiprināja izmantošanai ciltsdarbā KWPN Holandes Siltasiņu audzētāju biedrība, bet WBFSH iejādes ērzeļu reitingā viņš jau otro gadu pēc kārtas ir pirmajā vietā, apsteidzot tādas leģendas kā Jazz, Ferro, Gribaldi, Florestan un pat savu tēvu Donnerhall.

Ar vairāk kā 70 sertificētiem dēliem De Niro ir atstājis aiz sevis pēcnācējus, kas stabili pierāda savu izcilību un talantu iejādē – vismaz seši no viņa dēliem tika nominēti 2012. gada Olimpiskajām spēlēm, tai skaitā Desperados (Kristina Sprehe), Dablino (Anabel Balkenhol), D’Agostino (Fabienne Lutkemeier), Delgado (Beatriz Ferrer-Salat), Donnerfee (Claudia Fassaert) un Devon L (Diane Creech). Vācijas olimpiskā pārstāve Anabela Balkenhola zina, ka De Niro pēcnācēji ir teicami iejādes zirgi, un uzskata, ka vairākums no viņiem ir ne tikai apveltīti ar labām gaitām, bet arī ar izcilu eksterjeru, kas nozīmē ļoti daudz iejādes zirgam: „Eksterjers ir svarīgs, jo pareizi veidots ķermenis ļauj zirgam krietni vieglāk apgūt visgrūtākos iejādes elementus”. Atzīstot, ka reizēm De Niro pēcnācēji mēdz būt nedaudz bailīgi, Anabela piemetina, ka jātnieka uzdevums ir radīt zirgam labu sajūtu un nopelnīt viņa uzticēšanos. „Ja jūs liekat viņiem izjust to labāko, tad zirgi labprāt iemācīsies visu un ar prieku strādās ar pilnīgu atdevi”.

Kanādiešu jātniece Diāna Krīča Londonā uzstājās ar zirgu Devon L, kurš droši vien ir vistalantīgākais zirgs, kādu viņai nācies jāt. „Viņam nekas nav par grūtu. Piafē un pasāža noteikti ir viņa stiprās puses, un man šķiet, ka tas ir raksturīgi De Niro pēcnācējiem”.

Diāna Krīča ar Devon L

Diāna savā laikā ir importējusi daudzus jaunzirgus no Vācijas izsolēm un trenējusi vairākus De Niro dēlus, visi no kuriem bija apveltīti ar talantu un labām gaitām. „To temperaments ir diezgan spēcīgi izteikt, varbūt vajag vairāk laika, lai iegūtu viņu uzticēšanos, bet viņi nekādā ziņā nedomā neko ļaunu vai negrib izvairīties no darba. Es noteikti allaž ar interesi aplūkoju jebkuru De Niro pēcnācēju, un noteikti ir daudz iemeslu, kādēļ De Niro ir viens no labākajiem ērzeļiem Vācijā”.

Itāļu jātniece Federika Skolari ar savu ērzeli Beldonwelt, kas dzimis Itālijā 1998. gadā no De Niro krustojuma ar Weltmeyer, sasniegusi Lielās Balvas līmeni, trenējoties pie Valentīnas Truppas. Skolari piekrīt, ka tieši visgrūtākajos elementos šie zirgi parāda savu pārākumu. “Beldonwelt talants ir viņa dabiskā spēja izpildīt piafē elementu. Viņš ir arī ļoti gudrs zirgs, kuram nav nekādu iedzimtu veselības problēmu, un, lai gan es neesmu zirgaudzētājs, tomēr spēju novērtēt De Niro un esmu iemīlējusies šajā zirgā viņa eleganto un korekto kustību dēļ”.

Vācietes Fabiennes Lutkemeijeres labākais zirgs D’Agostino ir cēlies no De Niro un Shogun xx dam. Viņa iegādājās rudo kastrātu, kad tam bija 6 gadi, un ir vienlīdz sajūsmināta par vēl vienu sešgadnieku no De Niro, kas pašlaik ir nonācis pie viņas. “Mums ir arī trīs De Niro pašaudzētie pēcnācēji, kas ir no 8 mēnešiem līdz 2 gadiem veci. Mēs uzskatām, ka De Niro pēcnācējiem ir ne tikai izcilas gaitas, bet arī teicama attieksme pret darbu”.

Fabiennei visvairāk patīk De Niro pēcnācēju pakaļkāju aktivitāte un fakts, ka līdz šim nav konstatētas nekādas iedzimtas problēmas. Viņa noteikti izmantotu šo ērzeli arī turpmāk. „Mana pieredze ar viņa pēcnācējiem ir laba. Es mīlu ne tikai viņu attieksmi, bet arī sportiskās darba spējas”.

Fabienne Lutkemeijere slavē D’Agostino

Lai gan augstāk minētie iejādes jātnieki atzīst De Niro pēcnācēju augsto kvalitāti, ir viena jātniece, kura zina no savas pieredzes, uz ko šis zirgs ir spējīgs, jo ir pati sasniegusi Lielās Balvas līmeni ar slaveno De Niro – viņa īpašnieka Burkharda Vālera meita Terēze sajūsminās par šo zirgu: „Viņš ir ļoti gudrs, vienmēr uzmanīgs un ļoti godkārīgs. Viņam noteikti patīk slava un uzmanība no apmeklētājiem. Viņš zina, ka ir viens no pasaulē labākajiem!”.

De Niro līdz Lielās Balvas līmenim trenēja Vācijā labi zināmais treneris Dolfs Dītrams Kellers, bet pēc ļoti veiksmīgas karjeras kopā ar Dolfu zirga jāšanu pārņēma Terēze, kad tam jau bija 16 gadu. “Mans tēvs iegādājās De Niro kopā ar savu draugu Antonu Bokmanu kā 2-gadnieku Hanoveras ērzeļu skatē. Viņš bija mans skolotājs, kurš, protams, Lielās Balvas shēmu zināja labāk par mani un palīdzēja man ar to tikt galā. Viņam labāk par mani padevās skaitīt kājmaiņas vienā tempā un viņš allaž strādāja uz 110%, jo vienmēr varēja just viņa vēlmi uzvarēt”.

Dolfs Dītrams Kellers ar De Niro 2001. gadā.

Terēzei ir paveicies startēt arī ar vairākiem De Niro pēcnācējiem, tai skaitā Danone I (no De Niro x Weltmeyer x Bolero) un Duke of Oldenburg (no De Niro x Canaster I x Caprimond). 
Vāleriem pieder arī vairākas labas vaislas ķēves no De Niro, piemēram, Mare Dalena (no De Niro x Caprimond) un Mare Daylight (no De Niro x Weltmeyer).

Katru gadu Vāleru Klosterhofas Medingenas staļļa izsolē Terēzei ar viņas tēvu izdodas veiksmīgi pārdot vairākus De Niro pēcnācējus, jo visi zina, ka tā ir kvalitātes un panākumu zīme. „Vispārīgi var teikt, ka teju visiem viņa pēcnācējiem ir ļoti laba pakaļkāju darbība un izcils piafē un pasāžas talants. Treniņos viņš allaž ar vienu aci vaktēja ķēves un uzvedās laukumā kā priekšnieks, bet, tikko iegājis sacensību manēžā, viņš koncentrējās par 100%”.

De Niro galvenais jātnieks Dolfs Dītrams Kellers spēj atrast tikai labus vārdus par šo zirgu. „Kad vien es iedomājos par De Niro, un savā profesijā es bieži par viņu domāju, kad trenēju dažādus zirgus un jātniekus, man prātā nāk divas šī ērzeļa labākās īpašības – pirmkārt, viņš ir drosmīgākais zirgs, kādu es jebkad esmu jājis, un, otrkārt, viņš ir ārkārtīgi gudrs un neticami ātri visu apgūst”.

Dolfs konstatēja, ka pat, saskaroties ar situācijām, kurās daudzi zirgi izrādītu bailes, De Niro tikai saspicēja ausis un nedaudz paātrināja gaitu, it kā gribētu nonākt tuvāk, lai paskatītos, kas tur ir. “Tāpat arī ikdienas treniņos viņš vienmēr interesējās par visu ko, nekad nebaidījās. Viņš allaž bija gatavs mācīties, un to, ko bija apguvis, paturēja prātā un izpildīja vēl labāk nākamajā dienā!”

Dolfs uzskata, ka viņam savas karjeras laikā ļoti paveicās sastapties ar šo fantastisko zirgu. „Kad man kā pašmājās, tā ārzemēs izdodas sastapt dažādus De Niro pēcnācējus, es mēdzu jokot – šis ērzelis ir tik kolosāls, ka pat savu labo audzināšanu un manieres ir nodevis mantojumā bērniem”.

De Niro, 2008. gada Hanoveras šķirnes labākais ērzelis.

Lai gan De Niro vairs nepiedalās sacensībās, šis skolotājs vēl pilda savus vaislas pienākumus, kā arī ievēro striktu pensionāra dzīves programmu. „Katru rītu pulksten 7 viņš dodas stundu garā izjādē pa mežu. Mēs to dēvējam par vingrošanu senioriem, un viņam arī ir iespēja uzturēties aplokā, no kura viņš var vērot visu staļļa teritoriju”, stāsta Vālere. „Es reizēm aizdomājos – vai De Niro zina, cik daudzas dzīves ir mainījis un cik daudzu jātnieku karjeras ietekmējis?”

Sagatavoja Sigita Eitcena pēc Eurodressage.com materiāliem.

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase