Zirgu SOS

Zirgu glābēju komanda: Juris, Evita un Artis ar izglābtajām ķēvēm – Rutu (no kreisās) un Lailu.

Zirgu SOS! Rugājos zirgus glābj no nokaušanas

Pērn kautuvē nonāca viens no labākajiem Latvijas šķirnes ērzeļiem, kuru izdevās izglābt tikai liktenīgas nejaušības dēļ. Latvijā vienā gadā desās pārstrādā ap pustūkstoti zirgu. Laiki, kad uzticamajam palīgam un draugam saimnieks dāvā mūža maizi, pagājuši. Mūsdienu „zirgmīlis“ no sava bērīša taisās vaļā rudenī, jo izdevīgāk to nodot gaļā, lai par lopiņu ziemā nav jārūpējas, bet pavasarī atkal lūko pēc cita zirdziņa. Tie nav žurnālistes sagramstīti šausmu stāsti, tāda ir Rugāju un citu kautuvju ikdiena, par kuru stāsta kautuves īpašnieks Juris Vidomskis. Viņa meitai Evitai izdevās izglābt vienu ķēvi – mazajai meitenei tas bija liels pārdzīvojums. Glābšanas misija turpinājās un no kautuves tika izpestīts Ansis. Ar saimnieka ziņu Rugājos līdz gaļas bluķim nenonāk veseli zirgi. Taču sirds sāp par visiem.

Evita: Kopš bērnības atceros – ieeju kūtī, tur guļ zirdziņš, jo vairs nevar paiet, ieliek viņš man galvu klēpī, paskatās acīs un saprot, ka nav cerību. Ir pagājuši 25 gadi, bet viss vēl atmiņā. Nekad to neaizmirsīšu.

Kad man bija 12 gadu, uz kautuvi atveda skaistu, mušainu ķēvi vārdā Iba. Viņai bija 18 gadu, smags dusulis un diezgan nešpetns raksturs. Es, zaļš gurķis, izdomāju, ka izglābšu viņu – apliku striķi ap kaklu un vedu no kautuves projām uz mūsu ganībām apmēram trīs līdz četru kilometrus attālumā. Kad nonācām galā, ķēve bija pārgurusi, smagi klepoja. Piesēju viņu ķēdē. Taču ķēves aizvešana jau bija pamanīta, kāds strādnieks stāstījis, ka to aizvedusi meitene ar bizēm. Zirgam ieradās pakaļ, taču neriskēja to vest atpakaļ, jo lopiņš tik smagi klepoja un izskatījās ļoti vārgs. Tas notika augustā. Ķēve palika pie mums un visu ziemu dzīvoja ārā. Tā bija diezgan drosmīga rīcība – kūts ķēvi turēt ārā. Viņa ēda ne tikai sienu, bet arī ķērpjus, melleņu mētras, grauza žagariņus un ko domā – pienāk pavasaris un Ibu var likt darbā! Iejāt viņu palīdzēja trenere Olga Vasiļjeva. Pirmos divus trīs gadus zirgam mugurā sēdēju bez segliem. Pateicoties Olgai, pamazām sāku saprast zirgus. „Skaties, pavēro,“ viņa teica. Es arī sēdēju un vēroju zirgu uzvedību, viņu attiecības. Iba vēl nodzīvoja septiņus vai astoņus gadus. Man tā bija liela dzīves mācība, jo biju izglābusi zirgu.

Juris: Tu ar viņu skraidīji pie rokas un, kad skolā vajadzēja skriet krosu, visiem puikām ieliki.

Evita: Pamatskolā augumā vēl biju ļoti maza, bija bail kāpt mugurā, tāpēc skrēju ar zirgu pie rokas. Ibas glābšana vairāk bija emocionāls bērna solis, apzināti pirmo izglābu Ansi.

Zirgu glābēju komanda: Juris, Evita un Artis ar izglābtajām ķēvēm – Rutu (no kreisās) un Lailu.

Kādi ir galvenie iemesli, kāpēc cilvēki ved zirgus uz kautuvi?

Juris: Vecums, nav kas ar viņiem strādā, slimības. Daudzi domā – priekš kam man zirgs, ja tehnika mājās. Vairs nav kā senāk, ka vecam zirgam tikai dota mūža maize. Zirgus kautuvē vairāk nodod uz rudens pusi – ko tur lieki baros pa ziemu.  Ved no Balvu rajona, Rēzeknes apkārtnes, Kārsavas, Gulbenes.

Evita: Esmu novērojusi, ka lielākā daļa kautuvē nonāk aptuveni 10 līdz 12 gadu vecumā. Kādu laiku veda arī jaunus zirgus, kurus cilvēki bija sabojājuši, neprazdami ar viņiem apieties.

Lielākai daļai ir dusulis, parasti visiem ir drausmīgi nagi – nav griezti, jo saimnieki laikam domājuši, ka paši nodils. Nav nagu, nav kāju, nav zirga. Kad viņiem griež nagus, baidās, raustās, uz kalēju skatās kā uz lielāko ienaidnieku, jo ir arī sāpīgi.

Kā īsti sākās zirgu glābšana Rugājos?

Sākumā ar to nodarbojās tētis – viņš zināja, kam zirgus piedāvāt. Mamma, lai gan ir vetārste, pret zirgiem ilgu laiku izturējās atturīgi, jo viņu kādreiz zirgs bija nometis. Parasti tā bija maiņa – pret govīm, buļļiem, vēlāk likām sludinājumus „Draugos“ – tā vairākiem zirgiem atradām saimniekus.

Ko darāt, kad atved kārtējo zirgu?

Juris: Saaicinām dakterus un taisām konsīliju. Vetārstiem ir princips – pavērot, jo nokaut vienmēr var paspēt. Mēs sākam ar to, ka izvedam ārā, apskatāmies, kā zirgs stāv, kā reaģē, kāda kondīcija. Ja tā ir kaut cik normāla, domājam tālāk.

Raksts pilnā apjomā ir pieejams tikai abonentiem!

Piesakies abonēt žurnālrakstus – raksti uz zirgam@zirgam.lv

Atpakaļ

46 komentāri

 • Jautājumiņš

  Jautājumiņš Ak, kā es gribētu ,lai man uzdāvina kādu no šiem zirdziņiem...(hug) Viņam būtu ļooti labas mājas..:))

  1. jūnijs, 2013 @ 17.46
  • Evita

   Evita » Jautājumiņš Vispar jau zirguus nedāvīna un VIENMĒR būsu PRET šādām lietām, jo pretēja gadījuma - man atkal būs darbs! ;) Zirgs ir ĻOTI liela finansiālā atbildība un rūpes!!!! LŪDZU NEKAD, NEKAD, NEKAD NEDĀVINIET ZIRGUS!!!!!!!!

   1. jūnijs, 2013 @ 20.34
  • Jūlija

   Jūlija » Jautājumiņš Kādas labas mājas Jūs varat nodrošināt zirgam, ja Jums pat nav naudas nopirkt to zirgu? Labo māju nodrošināšana izmaksā daudz vairāk, ne kā zirga cena.

   31. jūlijs, 2013 @ 10.34
 • Astrīda

  Astrīda Es arī esmu pret dāvināšanu – ne tikai zirgu, arī jebkuru citu radību. Bet Evitai un viņas tētim – visu cieņu, varu tikai apbrīnot. Jūs darāt labu darbu!

  1. jūnijs, 2013 @ 20.56
 • Elza

  Elza Zirgs patiešām ir liela atbildība un noņemšanās arī. Man jau ar savējo pietiek ko darīt, kur nu vēl kādu glābt. Super, ka ir tādi cilvēki kā Evita.

  1. jūnijs, 2013 @ 21.03
 • Sigita

  Sigita Kad reiz pieliks punktu šitam drausmīgajam turēšanas veidam - pa pusgadu ziemā iespundēt zirgu kūtī, bez jebkādām kustēšanās iespējām, un tad brīnās, ka dusulis smagā formā piemetas? Par nagiem/zobiem es vispār neizteikšos. Steidzami nepieciešama labturības likumdošana un instrumenti tās īstenošanai!!! Zirgs tiešām, kā jebkura cita dzīva būtne, ir atbildība, nevis tikai instruments kā dakšas vai ķerra, kuru var nobāzt malā, kad vairs nav vajadzīgs.

  1. jūnijs, 2013 @ 22.08
  • hop

   hop » Sigita Nu izskatās, ka nekustās tie labturības noteikumi MK labirintiem......

   2. jūnijs, 2013 @ 0.44
  • Kristina

   Kristina » Sigita Un par suņu turēšanu piesietu visu mūžu arī

   16. jūnijs, 2013 @ 9.20
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Labturíbas prasíbas gan ir, svakas, bet ir. Tomér, kamér uzraugosás institúcija PVD bús tik akla, kurla un strádát negribosa. Situácija bús táda, káda tá ir.

  2. jūnijs, 2013 @ 5.40
 • Linda Kupča

  Linda Kupča Prieks, ka valstī ir cilvēki, kas vismaz mēģina palīdzēt dzīvniekiem. Atceros, kad ar zirgam.lv un brīvprātigajiem arī mēģinājām uzsākt šāda veida projektu, taču atsaucība no kautuvēm bija drausmīga. Visiem teksts viens: "Kas ienāk pa kautuves durvīm, ārā vairs neienāk." Uz jautājumu, ko tad mums darīt, atbilde bija gaužām vienkārša: "pārķeriet pa ceļam." Dažreiz cilvēku cietsirdība ir vienkārši apbrīnojama. Pati jau labu laiku no sirds vēlos kādu glābt, kaut vai pavisam mazu kumeļu, jo vienam zirgam jau pienācīgu mūža otro pusi esmu devusi. Ir pienācis brīdis, ka ir jāglābj nākamais :)

  2. jūnijs, 2013 @ 9.32
  • forte

   forte » Linda Kupča Nu jau labu laiku piedáváju 2 gadígu érzelíti,ja káds tiesám vélas glábt, esmu izsludinájusies visur,nevienam nevajag,jo, kad reáli jápanem sáds zirgs,tad neviens neuzrodas, neko vairák neprasu,ká tikai galas cenu,tas ir zem 150 ls!Tikai nez kápéc tad sákas jautájumi,ko vins mák,vai veselíba kártíbá,varbút kádu inventáru vél lídzi var dabút!

   3. jūnijs, 2013 @ 12.08
  • Rosalinda

   Rosalinda » Linda Kupča forte, lūk, 2 e-pastu piedāvājums jums tika izteikts. Jūs uzrakstījāt? Nu un kā ir realitātē? Vai jums piederošo 2gadnieku kāds glābs, jeb ... būs tomēr jāved uz kautuvi, jo nevienam nevajag ... zoobrāķi?

   4. jūnijs, 2013 @ 10.26
  • Linda Kupča

   Linda Kupča » Linda Kupča Rosalinda, vai jūs man, lūdzu, varat uzrakstīt uz linda.kupca@gmail.com? Aizķēros pie vārda "zoobrāķis"

   4. jūnijs, 2013 @ 13.54
 • Linda Kupča

  Linda Kupča forte, vai jūs, lūdzu, varat man atsūtīt aprakstu/bildes uz e-pastu? linda.kupca@stockmann.com un kur puika atrodas?

  3. jūnijs, 2013 @ 12.43
  • cine

   cine » Linda Kupča Man arī šis interesētu - cine1990@inbox.lv

   3. jūnijs, 2013 @ 18.26
  • forte

   forte » Linda Kupča Info nosútiju!Vai sanémát?

   4. jūnijs, 2013 @ 10.24
  • Rosalinda

   Rosalinda » Linda Kupča Linda Kupča, vai jūs nobaidīja vārds "zoobrāķis"? Vai jūs domājat, ka audzētāja ir tāda muļķe un nepraša, ka izcilu zirgu bez vainām piedāvā par gaļas naudu? Un ko jums dos mans viedoklis e-pastā? Ko dos bildes un apraksts, ko jums aizsūtīs audzētāja uz e-pastu? Varbūt vienkāršāk un arī objektīvāk ir pašai aizbraukt un zirgu apskatīties dabā nevis bildēs? Un, galu galā, ja sajūtat sevī glābējas misiju, tad glābiet zirgu no kautuves, lai kāda vaina viņam nebūtu. Vēlu veiksmi.

   4. jūnijs, 2013 @ 17.51
 • Laima

  Laima Bez asarām acīs šo rakstu nevar izlasīt. Paldies Jurim, Evitai un Artim. Kaut vairāk būtu šādu cilvēku. Žēl, ka mūsu brīvprātīgo projekts nesanāca, bet acīmredzot nav vēl īstais laiks vai forma.

  3. jūnijs, 2013 @ 16.07
 • Keisa

  Keisa Pa kādam zirgam visu laiku kāds izglābj, neredzu pompozitāti kāpēc šie ir kas īpašāks un tagad slavināt. (c) Mūsdienu „zirgmīlis“ no sava bērīša taisās vaļā rudenī, jo izdevīgāk to nodot gaļā, lai par lopiņu ziemā nav jārūpējas, bet pavasarī atkal lūko pēc cita zirdziņa. Tie nav žurnālistes sagramstīti šausmu stāsti, tāda ir Rugāju un citu kautuvju ikdiena, par kuru stāsta kautuves īpašnieks Juris Vidomskis........ Ved no Balvu rajona, Rēzeknes apkārtnes, Kārsavas, Gulbenes. Uzskatu par netaisnību, tagad zirgmīļus padarīt par nez kādiem nezvēriem, kas tik taisās vaļā no zirgiem rudenī. Kā jau minēts arī rakstā vairāk runa iet par vienu reģionu, kā arī cilvēkiem, kas patiesībā no zirgu turēšanas un uzturēšanas zin pārāk maz vai pat neko un tad zirgu noved līdz tādam stāvoklim, ka jāved uz kautuvi. Un ja jau tam zirgam ir grūti dzīvot sāpēs un mokās, tad ir jāpārtrauc tas, nevis ļaut mocīties, jo tas ir vēl cietsirdīgāk. (c) Laiki, kad uzticamajam palīgam un draugam saimnieks dāvā mūža maizi, pagājuši. NEPIEKRĪTU! Arī agrākos laikos, ja arī deva mūža maizi zirgam, tad jau arī kautkad tas zirgs tika visticamāk nošauts (jo nebija jau tad tādu kautuvju kā tagad) un nevis iemidzināts. Tāpat iemidzināšana maksā pietiekami lielu naudu, un lielākoties tiem, kas zirgu nodot kautuvē, tā nauda ir viņu pensijas apmērā vai viņu niecīgo ienākumu apmērā. Manuprāt būtu vairāk jākustina tēma, kā zirgi ir jātur, kādos apstākļos, kad jāgriež nagi un tml. un tie, kas to nevar nodrošināt jāsoda vai zirgi jākonfiscē un jāpārdod par simbolisku summu tādiem, kas rūpēsies. Būtu jāveido tiešām, kāda organizācija, kas šādus atņemtos zirgus atkopj un aklimatizē, un no pārdošanas naudas uzturēt nākamos bēdu brāļus.

  3. jūnijs, 2013 @ 18.27
  • Anna Veidemane

   Anna Veidemane » Keisa Kāda tur pompozitāte un slavināšana? Šie cilvēki gadiem ir darbojušies savu iespēju robežās, tagad par viņiem beidzot uzraksta. Ne jau publicitātes dēļ zirgi tika glābti, un tas, ka kāds par to uzraksta, nepadara Vidomsku ģimeni īpašāku kā viņi bija iepriekšējos gadus. Jā, ir citi cilvēki arī glābuši zirgus, un ir lasīti arī citi raksti. Un labi vien ir, ka tā. Un kautuves tiešām piedzīvo lielu zirgu pieplūdumu rudenī - un ne tikai Latgalē, tieši tā iemesla dēļ, ka negrib vai nevar uzturēt zirgu ziemā.

   3. jūnijs, 2013 @ 19.17
  • _draugiem_36106

   Mare Pētersone » Mare Pētersone Keisa, pirms Tu pati/pats neesi gatava šādu organizāciju radīt un tur aktīvi darboties vai arī organizēt šādas grupas izveidi - lūdzu neraksti JĀdara, JĀorganizē, JĀglābj! Pateikt ir viegli - darīt grūti! Protams, gribētos, lai cilvēki, kam ir reāla pieredze zirgu glābšanā apvienotos un "paceltu" šo tēmu gaismā, bet tas ir atkarīgs tikai un vienīgi no viņiem pašiem! Prieks, ka tādi cilvēki vispār ir! :)

   4. jūnijs, 2013 @ 11.07
 • drausmas!

  drausmas! Un zirgus glābj cilvēki, kuriem pieder kautuve - kādēļ tad netiek pasargāti citi dzīvnieki - visi ir vienlīdzīgi!!!

  3. jūnijs, 2013 @ 19.23
  • Trusiic

   Trusiic » drausmas! Ta gan nebus, galas lops ir galas lops. zirgs ir savadak, mums pec mentalitates nav pienemts zirgus est!

   4. jūnijs, 2013 @ 8.35
  • Aija

   Aija » drausmas! Piekritīšu Trusiic viedoklim, jo iepriekšējā komentāra autors droši vien ir veģetārietis vai vegāns, tāpēc tāds neizsakāms sašutums!

   4. jūnijs, 2013 @ 10.30
 • _draugiem_37114

  Sintija Dušele Es ari sadarbojoties ar šo komandu esmu devusi vienam zirgam otru iespēju, un ticiet man, vienīgais,kas tam zirgam bija "vainas" bija cilvēku radītas. Savadak, jauns, spēcīks dzivnieks.

  4. jūnijs, 2013 @ 8.39
 • Linda Kupča

  Linda Kupča Rozalinda, ja Jūs nezināt, tad varbūt tomēr var arī neko neteikt? Mums puikam jau bija nauda nolikta un bijām gatavi braukt pakaļ! Taču, tā kā stallis nepieder pašiem, tad tika paziņots, ka nāk iekšā Rīgas zirgi, un vietas reāli nav. Un mums praksē netiek piekopts tas, ka zirgs 24/7 stāv ārā. Turklāt, Jūs ar savām negācijām varat iet tālāk, citēju: "Nu un kā ir realitātē? Vai jums piederošo 2gadnieku kāds glābs, jeb ... būs tomēr jāved uz kautuvi, jo nevienam nevajag ... zoobrāķi?" Tas, ka puikam nav zināma daļa izcelsmes, nepadara viņu par zoobrāķi. PLUS, jā, ir cilvēki, kuri gaļā nodod arī sporta zirgus. Bet to jau Jūs, noteikti, pati tik ļoti labi zināt. Veiksmi arī Jums!

  4. jūnijs, 2013 @ 19.28
  • Rosalinda

   Rosalinda » Linda Kupča Linda Kupča, kāpēc jūs esat pārliecināta par to, ka es neko nezinu? Tajā skaitā arī par šo konkrēto 2gadīgo ērzeli? Un ne jau ciltsrakstu esamība vai neesamība ir par iemeslu ceļam uz kautuvi. Man nav nekādu negāciju, toties ir pieredze ar dažāda veida "misionāriem-glābējiem", jo vienmēr atrodas kāds iemesls kāpēc "glābšanas misija" tomēr izrādās neiespējama. Kā redzams, tā tas ir arī jūsu gadījumā. Kas liedz jums samaksāt naudu par puiku, ATSTĀT viņu tajā stallī, kur viņš jau ir, un samaksāt ikmēneša uzturēšanas naudu, apmaksāt vetārsta pakalpojumus tagad jau par SAVU zirgu, tādā veidā izglābjot zirgam dzīvību līdz mūža galam, t.i., kā minimums kādus 20 gadus? Tas, ka zirgs nav kāmītis un viņa ikmēneša uzturēšanas izdevumi NAV mazi, sevišķi, ja to parēķina nevis vienam mēnesim, bet 20 gadiem? Tieši tādu pašu naudu jūs taču maksātu arī tajā stallī, kur pēkšņi potenciālajam jūsu zirgam neatradās vieta? Kāpēc to nevarat samaksāt patreizējai zirga īpašniecei, jo rūpes par zirgiem un apstākļi tajā stallī ir labi!!! Visu cieņu Vidomsku ģimenei, jo viņi PATIEŠĀM un reāli dara savu iespēju robežās, lai kaut nedaudziem zirgiem dotu iespēju dzīvot. Ir zirgi, kuriem ir iespējama šī otrā iespēja, bet ir arī tādi, kam labāk ir piedzīvot šīs šausmas kautuvē, lai beidzot pieliktu punktu viņu ciešanām. Un tur nav no svara, vai zirgs ir šķirnes/bezšķirnes, vai tas ir sporta/darba/vai vēl kāds cits. Eitanāzija, iespējams, būtu humānāka attieksme pret zirgu, taču arī šajā procesā ir gana problēmu zirga īpašniekam. Arī nošaut pie kūtsstūra mūsdienās nemaz nav tik vienkārši. Grozies kā gribi, un izvēlies... Un tagad pēc tiem Eiropas zirgu gaļas skandāliem kautuves taču zirgus nepieņem.

   5. jūnijs, 2013 @ 6.44
  • cine

   cine » Linda Kupča Ja zirgs ir var dzīvot ārā, tad varu palīdzēt ar uzturēšanu līdz oktobrim.

   5. jūnijs, 2013 @ 10.12
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Pierastá prakse- cilvéki kuri neko nedara, pármet cilvékiem, kuri kaut ko dara, ka tie dara par maz.

  5. jūnijs, 2013 @ 10.12
 • Bamboocha

  Bamboocha Jo vairāk es ar un par zirgiem, jo vairāk apbrīnoju cilvēkus, kas patiesi un bez jelkādiem zemtekstiem cenšas tiem palīdzēt. Un, manuprāt, Vidomsku ģimenei šī izvēle dubultā grūta, jo tie nelaimīgie zirgi patiešām jāredz ikdienā un visiem nevar palīdzēt, lai kā arī gribētos. Divi, "bezcerīgi"- viens vecs, bet otrs slims, man mūža maizei jau ir, tieši tāpēc ir reāli redzams un sajūtams katrs santīms, kas jāiegulda uzturēšanā. Un parēķinot 10 gadu griezumā - tā ir viena normāla mašīna, ko varētu atļauties. Un piedāvājumi paņemt zirgu bez maksas ienākas regulāri, bet es saprotu, ka labai sirdij kapacitāte ir tik liela, cik liels maciņš. Tāpēc labāk tad jau kautuvi kā īslaicīgās ciešanās (jo eitanāzija ir pārāk dārgs prieks zirga īpašniekam) nevis pussprāgušam vilkties kādā no briesmīgā gala nomām, kādam baismeklim par kūtsdekoru ziemā būt vai utopiskam bērnelim, "zirgmīlim", tapt iedāvātam.

  6. jūnijs, 2013 @ 12.51
  • Favis

   Favis » Bamboocha Nu nezinu, vai tam var piekrist viennozīmīgi. Katram zirgam, kas kaut kādu iemeslu dēļ nonāk sliktā vietā, tomēr ir izredzes nonākt arī labās mājās pēc tam, viņam ir iespēja. Nu varbūt neiet runa par tādiem zirgiem, kas ir neglābjami slimi un stāvoklis nevar uzlaboties arī mainot dzīves apstākļus. Kautuve nekādas iespējas gan neparedz vairs. Arī man ir zirgs, kas pieredzējis ļoti daudz un nebūt ne mazajos vai bēdīgi slavenajos staļļos, bija paredzēts desām. Nu nenonāca viņš tur un tagad dzīvo cepuri kuldams. Savukārt eitanāzija nepavisam nav tik dārgs prieks, bet ja salīdzina ar zirga turēšanas izmaksām, tad par kādu dārdzību tur vispār iet runa.

   6. jūnijs, 2013 @ 14.29
 • Bamboocha

  Bamboocha Favis, šo noteikti nedomāju viennozīmīgi. Es par gadījumiem, kad alternatīva kautuvei ir dzīvošana, bet briesmīgos apstākļos. Un eitanāzija cilvēkam, kas vēl kko par gaļu ceru saņemt, ir liels un absolūti nevajadzīgs tēriņš.

  7. jūnijs, 2013 @ 10.15
  • Zane

   Zane » Bamboocha Lai gan šī tēma ir pārmalta simtunvienu reizi, es vēlaizvien gribu iebilst. Nav tā, ka eitanāzija maksā miljonu un neviens to nevarētu arļauties. Cilvēki vienkārši negrib to darīt- tie pārsimts lati, ko no kautuves dabūtu, nez kādēļ daļai šķiet ūberpievilcīgi. Personīgi es nekad, uzsveru nekad, ne zem kādiem apstākļiem nevarētu zirgu nodot kautuvē. Risinājums šādām situācijām ir, ja vien to meklē.

   7. jūnijs, 2013 @ 11.58
 • Jātniece

  Jātniece Atcerieties tikai to! Šiem visiem cilvēkiem nāks viss labais ko viņi ir zirgu labā darijuši,tas viss nāks atpakaļ. Un šiem gudrajiem ''di****'' arī nāks viss atpakaļ,tikai diezvai kad labā nozīmē. Veiksmi un izturību turpmāk Jums! :)) Jūs esat pelnijuši graciozus un skaļus aplausus un slavas vārdus,BRAVO!!!

  8. jūnijs, 2013 @ 15.53
 • Evita

  Evita Veletos izteikt MILZONIGU PALDIES visiem - gan labo vardu teicejiem, gan kritizetajiem!!! Labie vardi dod speku iet un cinities un nepadoties pat ja rezultats tomēr ir par labu nāvei... Kritika palīdz būt vēl labākiem, stiprākiem un neatlaidīgākiem! Piekritu -- tas, kas mus neogalina, mus padara tikai stiprakus! Novēlu audzēt raksturu, rudit prātu un domāt tikai pozitīvo - viss nāk un iet pa spirāli! Dabā nav un daba nemīl tukšumus - viss ir līdzsvarā! :) PALDIES VISIEM! :)

  13. jūnijs, 2013 @ 14.41
 • Braalis

  Braalis Vakar man laikam bija raudamaa diena. Raudaaju par visu, liidz beigu beigaas raudaaju, ka vispaar taads cilveeks eksistee. Man ir kauns buut cilveekam, kauns pasai eksistet. Viss ko mees esam nodariijusi paari pasaulei un nu jau visumam... Veeleetos kaut mes visi butu palikusi spalvaini meerkakji un tagad eestu bananus.

  17. jūnijs, 2013 @ 3.47
 • Suns

  Suns Ziniet, ko? Kārtējo reizi visi vaimanās, čīkstēs, jutīs līdzi, būs ar asarām acīs, pukosies un kliegs, ka virs zemes nav taisnības, taču nekas nemainīsies. Saderam uz saldējumu? Kāpēc es tā saku? Tāpēc, ka šādas diskusijas ir vienmēr. Šādi stāsti ir vienmēr un šādi līdzjutēji un pasaules lāpītāji ir vienmēr. Paliks tikai tie, kuri kaut ko dara. Kā stāstā pieminētie. Visi komentētāji turpinās pīkstēt arī pie nākamā raksta un nākamā, un aiznākamā, taču nekas nemainīsies. Tā tas ir no laika gala, šo tendenci var pietiekami labi novērot. Palasiet vecās forumu, draugu domubiedru, u.c. diskusijas. Vienmēr tiek sacelts tracis,taču pēc pāris dienām, augstākais - nedēļām, viss ir klusu... Un tā būs arī tagad. Skarbi? Jā,taču tā ir.

  1. jūlijs, 2013 @ 22.12
 • zelma

  zelma Sveiki, Jūnija žurnālraksts, kavējas tāpat kā kavējās maija. Gribētu tomēr atgādināt, ka par žurnālrakstiem cilvēki ir samaksājuši un, ka šī nav tā labākā attieksme. Kad tika vākti žurnālrakstu abonenti, kampaņa bija ļoti intensīva, visu laiku tika atgādināts, lai visi samaksā, citādi nekā nebūs. Nepieciešamais abonentu skaits savācās, bet rezultātā raksti kavējas, abonentus par to nebrīdina, bet, ja jautā jūs aizbildinaties ar to, ka viss neiet tik ātri kā plānots, ar to, ka esat aizņemti citos darbos, piemēram, horseriding.lv... man šķiet, ka tā nav īsti godīga attieksme pret cilvēkiem, kuri samaksājuši naudiņu par rakstiem.

  2. jūlijs, 2013 @ 12.47
  • _draugiem_36106

   Mare Pētersone » Mare Pētersone Protams, šāda kavēšanās nav pieļaujama un noteikti to mēģināsim atrisināt! Ja tik ļoti gribas iebakstīt ar pirkstu acī citiem, tad ir vērts arī uzzināt, ka nonākot līdz maksāšanai par šiem abonentiem, tos apmaksāja labi ja puse, kas pieteicās un, ja mēs klausītu vesalajam saprātam, tad žurnālrakstus vispār vajadzētu slēgt! Būsim saprotoši un iecietīgi pret tiem, kas kaut ko vispār dara - neviens nav perfekts! Arī mēs ne!

   2. jūlijs, 2013 @ 13.35
  • Agnese

   Agnese » zelma Piekritīšu Zelmai, ka atgādinājums par žurnālrakstiem nav jāuztver tik saasināti. Pirmkārt, visi, kas ir samaksājuši tiešām katru mēnesi gaida un ar lielu prieku lasa interesantos žurnālrakstus. Otrkārt, tie, kas samaksājuši, nav vainīgi, ka daļa nav samaksājusi. Tas protams nav smuki no šo cilvēku puses, pieteikties un nesamaksāt, bet tomēr ir daļa, kas ir samaksājuši par šo pakalpojumu. Turklāt, izskatās, ka visi ir ļoti iecietīgi un saprotoši, gaidot žurnālrakstus. Vienīgi mulsina neziņa, vai žurnālraksti maz būs. Iespējams pietiktu ar mazu ierakstu portālā, ka žurnālraksts kavēsies un kad aptuveni gaidāms nākamais žurnālraksts. :)

   5. jūlijs, 2013 @ 15.48
  • _draugiem_36106

   Mare Pētersone » Mare Pētersone Ja arī izklausījās, tad noteikti nebija domāts saasināti! Ir ļoti daudz faktori, kas var radīt šādas nobīdes. Vienīgais, ko tiešām varu mēģināt darīt - painformēt par kavējumiem un jaunajiem datumiem! Paldies par ierosinājumu. Ceram, ka brīvdienās raksts būs salikts un ievietots portālā.

   5. jūlijs, 2013 @ 16.05
  • Virsaitis

   Virsaitis » zelma Piekrītu zelmai un Agnesei. Ir tikai cilvēcīgi, ka raksts reizēm var kavēties, taču būtu jauki kaut vai ar nelielu ziņu tikt informētiem par iespējamo kavēšanos un raksta saņemšanas laiku. Vai arī vienkārši pārcelt raksta izdošanu uz mēneša beigām, ja reiz darba ritms ir tāds, ka mēneša sākumā ir grūti visu paspēt. Paldies par uzņēmību un interesantajiem rakstiem jebkurā gadījumā. :)

   5. jūlijs, 2013 @ 17.18
 • zelma

  zelma nu varbūt tomēr nevajadzētu konstruktīvu kritiku uztvert tik saasināti :)

  3. jūlijs, 2013 @ 22.57
 • Mārīte

  Mārīte Sveiki,Evit! Paldies par to lielo darbu ko Jūs dariet šo nolemto skaistuļu labā.Labprāt ķlūtu par saimnieku kādam no šiem izglābtajiem zirgiem.Jūs man variet rakstīt uz e-pastu:minka-7@inbox.lv

  6. jūlijs, 2013 @ 18.53
 • _draugiem_3566480

  lelde ziemele Malaci! Pati zinu, cik gruuti ir izlemt, kam var paliidzeet, un kam jau ir pa veelu. Bet ir absoluuti burviiga sajuuta, kad zirga rehabiliteesana izdodaas. Taadi cilveeki, kaa Juus, patiesaam iedvesmo. Tagad jau augusta beigas, driiz atkal viss saaaksies no jauna, un visas ziemas garumaa.

  20. augusts, 2013 @ 19.28
 • Megija

  Megija Kā no kautuves var dabūt zirgu? Mēs ar mammu jau sen gribam kādu izglābt. Un vai ja glabs mums kautuvei kautkas jamaksā?

  10. augusts, 2018 @ 18.20

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase