Konkūrs zirgam senioram

Vai ir droši pārvarēt šķēršļus ar vecu zirgu? Jautājums no horsechannel.com foruma, atbild veterinārārste Anna O’Brien.

Jautājums: mana meita ir ļoti pieķērusies vienam jāšanas skolas zirgam. Viņiem kopā ļoti labi saskan un mēs apsveram zirgu iznomāt, lai varētu ar to paši nodarboties un, iespējams, vēlāk arī iegādāties. Zirgam ir veiksmīga konkūra karjera, ko ir plānots arī turpināt. Vienīgais, esam noraizējušies par tā vecumu. Trenere teica, ka tam ir 15 gadi, bet veterinārārsts pēc zobu apskates konstatēja, ka tomēr 20. Zirgs ir stiprs un labi jūtas, tikai reizēm tam novērojam locītavu sāpes. Vai ir labi, ka turpinām ar to lekt pāri šķēršļiem, neskatoties uz vecumu? Nevēlamies, lai viņš paliktu klibs un, ja būs nepieciešams, varam turpināt ar to jāt tikai apvidus izjādes vai treniņus bez lekšanas.

Atbilde: ar šāda vecuma zirgu drīkst pārvarēt šķēršļus, ja vien tas neklibo un dara to ar prieku. Veci, pieredzējuši zirgi ir ļoti labi partneri jauniem jātniekiem un tos nevajag „nolikt malā” dēļ vecuma. Visbiežākā vecuma problēma ir osteoartrīts (osteoartrīta process skar locītavas, radot tajās iekaisumu jeb artrītu), kas laika gaitā progresē, tāpēc jābūt ļoti reāliem attiecībā uz tālejošiem nākotnes plāniem. Te lielu lomu spēlēs tas, cik elastīgas locītavas izdosies uzturēt – gan ar kustībām, gan piedevām. Apsveriet zirgam regulāri dot glikozamīna/hondroitīna locītavu piedevas, lai tās būtu cik vien iespējami „saeļļotas”. Iespējams iegādāties ļoti daudz un dažādas piedevas, sākot no piedevām pie ēdiena, līdz pat injekcijām. Retu reizi drīkst lietot nesteroīdas pretiekaisuma zāles kā fenilbutazonu vai Equinoxx. Jāatceras, ja zirgs bez šādām injekcijām nevar pastrādāt, tad ir laiks tā slodzi samazināt.

Kāda ir zirgam.lv lasītāju pieredze ar veciem zirgiem un šķēršļu pārvarēšanu?

Bildes atsauce

Atpakaļ

3 komentāri

 • Milestone

  Milestone Mūsu stallī vecākais zirgs ir arī tas labākais lēcējs. Just sayin'. Ir jau tā, ka ik pa laikam saklibojas, tad liek mierā, tomēr tieši viņš ir visentuziastiskākais uz šķēršļu uziešanu, un lec vislabāk.

  4. marts, 2013 @ 23.19
  • K

   K » Milestone Un cik vecs viņš ir?

   5. marts, 2013 @ 15.30
 • Linda Kupča

  lindathesaint Manai šomēnes paliek 19 gadu, bet lecam vēl uz nebēdu, metam āzīšus, utt. Jūtamies labi! :)

  5. marts, 2013 @ 15.41

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase