Pieci drošības uzlabojumi stallī

Lielas aviokatastrofas notiek tad, ja sakritības pēc netiek ievērota virkne sīku detaļu. Tāpat notika arī ar nelaimīgo Titāniku. Tādēļ ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību dažādām mazām un sīkām niansēm, runājot par drošību stallī. Jo, lai arī cik nelaimīga situācija, vienmēr ir bijusi iespēja to novērst.

Tādēļ piedāvājam piecus padomus, kam sekot, lai uzlabotu drošību – savu un zirgu – stallī.

Svarīgi ir atcerēties, ka ievainojumus var gūt ne tikai zirgi, bet arī cilvēks. Tādēļ vienmēr objektīvi jānovērtē situācija un no malas jāpaskatās, kādus uzlabojumus var veikt stallī.

1. Jo boksiem platākas durvis, jo labāk. Tad pastāv mazāka iespēja zirgam aizķerties aiz stenderes, savainot sevi, vai arī iespiest durvīs cilvēku. Svarīgi ir arī paredzēt stallī drošības izeju.

2. Likvidējiet slidenas grīdas. Nedz zirgs, nedz arī cilvēks nevar droši pārvietoties pa slidenu betona vai koka grīdu vai arī lētiem gumijas paklājiem bez protektora, it īpaši, ja tā ir slapja. Grīdas jāierīko tā, lai mitrums notecētu, bet pašai grīdai jābūt ar rakstu, lai tā neslīdētu. Nemēģiniet arī vest zirgu pa virsmu stallī, kas ir slapja. Ja nav citu iespēju, grīdu var noklāt ar raupjiem gumijas pārklājiem. Visbīstamākais zirgam ir slapjšs asfalts. Uz šādas virsmas ir ievainoti daudzi zirgi.

3. Likvidējiet naglu galus, stiepļu galus, asas malas, skabargas vai vadus. Regulāri jāpārbauda ne tikai stallis, bet arī ganību sētas, lai likvidētu jebkādus asumus, uz kuriem zirgs var sevi savainot.

4. Uzlabojiet stallī apgaismojumu, it īpaši vietās, kurp jādodas tumsā – zirgus barojot, pārbaudot to stāvokli, kā arī zirgus dzirdinot. Ļoti liels procents ievainojumu tiek iegūts tad, kad neredzat, kurp iet. Uzlabojot apgaismojumu, ievērojami uzlabosies arī drošība stallī. Var likt arī apgaismojumu ar kustību sensoru, jo tad iespējams arī ietaupīt.

5. Lūdziet elektriķim pārbaudīt elektrisko vadu drošību stallī, it īpaši, ja ziemā slēdzat sildītāju, lietojat mikroviļņu krāsni vai elektrisko tējkannu, jo nedroši elektrības vadi var izraisīt īssavienojumu pārslodzes gadījumā, kā rezultātā var izcelties ugunsgrēks.

Avots: TheHorse.com

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase