Padomi, lai zirgs vieglāk pielāgotos dzīvei citā stallī

Mani sauc Bonija Deivisa un šis ir mans zirgs Niks, viņš pārceļas uz citu stalli, un tāpēc mēs sniegsim noderīgus padomus zirgu īpašniekiem, kā pieradināt zirgu pie jaunām mājām.

Pastaiga, lai iepazītu vidi

Izvedot zirgu no treilera, tas jaunā vidē būs nervozs, tāpēc dodieties nelielā pastaigā, lai dzīvnieks var apskatīt apkārtni. Pievērsiet uzmanību savai ķermeņa valodai, lai tā būtu relaksēta. Ja zirgs satrūkstas vai nervozi kaut kur lūkojas – pieskarieties tam, paglaudiet, ar balsi nomieriniet, ka viss ir kārtībā. Pēc tam turpiniet pastaigu. Ja zirgam sākas panika, un tas sāk ap jums riņķot, turpiniet pastaigu un dariet tam zināmu, ka jūs tepat vien blakus esat un, ka viss ir kārtībā.

Boksa pārbaude

Pēc pastaigas, nevediet zirgu uzreiz jaunajā boksā – palūdziet, lai kāds to pietur, kamēr izpētiet boksu. Ar roku „pārbrauciet” pāri sienām, stūriem, apskatiet vai nekur nav „izlīdušas” naglas/asi stūri, kur zirgs varētu sevi savainot. Pārbaudiet arī barošanas sili, lai tajā nebūtu spraugu, kur zirgs var iebāzt degunu.

Ūdens pārbaude

Pirmā lieta, ko vajadzētu pārbaudīt katrā stallī, ir ūdens! Pasmeliet sauju ar ūdeni no zirga dzirdnes vai baļļas aplokā, pārliecinieties, ka tas ir svaigs. Ja zirgs atsakās ūdeni dzert, pievienojiet tam burkānu vai ābolu sulu (2 nedēļas pirms brauciena zirgu ar tādu dzērienu iepriekš pieradinot).

Drošības informācija

Lai ārkārtas gadījumos  staļļa īpašnieki zinātu, kur jūs meklēt. Izveidojiet sev ID kartiņu ar vārdu, adresi, telefonu un veterinārārsta un/vai kalēja kontaktiem, kā arī barošanas norādījumiem. Kartiņu piestipriniet pie boksa durvīm.

Iepazīstināšana ar citiem zirgiem

Ja vien iespējams, uzreiz nelaidiet zirgu kopā ar citiem staļļa zirgiem vienā aplokā. Vislabāk, ja zirgs kādu laiku atrodas stallī ar āra nodalījumu, kur tas pāri žogam var sazināties ar citiem zirgiem vai tiek ielaists tiem blakus aplokā. Vēlāk zirgu var radināt kopā ar pārējiem staļļa zirgiem.

Uzmanību! Mainiet ēdienkarti lēnām!

Noteikti paņemiet līdzi barību no iepriekšējā staļļa, lai zirgs pāris dienas ēstu to, ko jau pieradis ēst. Tad „veco” barību var sajaukt ar jauno, lai pāreja būtu lēna un droša. Straujas izmaiņas ēdienkartē var radīt kolikas.

Izvediet zirgu apaļajā aplokā

Jaunajā stallī nejājiet uzreiz ar zirgu, labāk izvediet to aplokā, kur tas var izskrieties un iepazīties ar apkārtni. Ļaujiet tam būt zirgam, esiet tam blakus, atbalstiet, lai tam ir vieglāk pieņemt jauno vidi. Ja zirgs grib kaut kur ilgi skatīties, ļaujiet – viņam ir nepieciešams laiks.

VIDEO: http://www.thehorse.com/videos/30474/help-your-horse-settle-in

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase