Kā iegūt III un II sporta klasi iejādē?

Jautā Katrīna:

Sveiks portāl zirgam.lv! Man tāds jautājums iejādes sakarā – varbūt kāds no Jūsu ekspertiem man skaidrāk atbildēs, jo no LJF e-pasta, ko saņēmu pirms kāda laika, diemžēl skaidrāks tā arī nekļuva… – kā var iegūt teiksim III un II sporta klasi iejādē? Kā to iespējams izpildīt – cik procentus vajag iegūt, un cik reizes šāds rezultāts jāuzrāda? (cik sapratu, lai iegūtu III sporta klasi ir jāizjāj shēma vienu reizi 60 un vairāk % ietvaros. Ja tā, tad kāpēc LJF tabulā nav to jātnieku, kas tā vismaz vienreiz sezonas laikā ir to shēmu izjājuši??? Un vai sporta klases var iegūt arī amatieru jātnieki jājot shēmu Nr. 1? Jo, kā piemēram, Toms Pulmanis, Zane Briede uc… to ir izdarījuši, bet tabulā viņi nav ielikti…) Paldies jau iepriekš!

Atbild Zirgam:

III sporta klasi var iegūt tikai jājot LR ieskaites mačos: FEI Junioru un Jauno jātnieku shēmu (minimālais rezultāts 55%) vai FEI Mazo balvu vai Vidējo balvu I/II (minimālais rezultāts 50%). Par jautājumiem, kas skar konkrētus jātniekus un vai sporta klases var iegūt arī amatieru jatnieki – gan labāk būtu sazvanīties ar LJF, jo nebūsim kompetenti atbildēt.

Iejādes sekcija

Vadītāja Anita Mangale
Tālr. 29373524

Zemāk informācija par sporta klasēm un sporta meistariem:

LR STARPTAUTISKAS  KLASES SPORTA MEISTARS

 • 1.-10. vieta individuāli programmā Lielā balva Olimpiskajās Spēlēs vai Pasaules čempionātā
 • 1.-5. vieta komandā programmā Lielā balva Olimpiskajās Spēlēs vai Pasaules čempionātā
 • 1.-5. vieta individuāli Eiropas čempionātā
 • 1.-5. vieta komandā Eiropas Čempionātā
 • 1.-6. vieta individuāli Starptautiskās sacensībās ,kurās piedalās ne mazāk kā 3 valstis, kuru komandas ir starp 6 labākajām pasaulē
 • 1.-3.- Vieta Pasaules kausa izcīņas sacensībās Centrāleiropas zonā (Gada rezultātu kopvērtējumā)

 

Paldies Terēzei Rozenbergai par palīdzību atbildes meklēšanā!

Atpakaļ

4 komentāri

 • Vita

  Vita Pēc noteikumiem, lai izpildītu, piemēram, III klasi, ir jāstartē vismaz 3. grupas līmenī. Tāpēc tie, kas jāj tikai 1. vai 2. grupas kaut uz 90% - klasi nemaz nevar nopelnīt.

  29. decembris, 2012 @ 10.17
  • Sanita

   Sanita » Vita Un cik reizes teiksim prieks III sporta klases tie 55% jaizjaj? 1?

   31. decembris, 2012 @ 9.02
 • Vita

  Vita Man liekas ka jā, bet neesmu 100% pārliecināta. Galvenais, ka tie ir ieskaites mači un Junioru jātnieku shēma jeb, lai vienkāršāk - 3. grupas līmeņa elementi jāizpilda kopvērtējumā kā min 55% . Bet par tām reizēm gan labāk noskaidrot pie A.Mangales.

  31. decembris, 2012 @ 9.41
 • Inita

  Inita LJF mājas lapā sadaļā noteikumi ir klasifikācijas prasības. Tur ir viss aprakstīts kādi sasniegumi vajadzīgi, lai varētu iegūt attiecīgo sporta klasi. Tur ari ir minēts, ka sporta klases LJF lūdz piešķirt klubi. Līdz šim tas nebija aktuāli, bet tagad pašiem ir jāseko līdz un jāraksta federācijai.

  31. decembris, 2012 @ 20.10

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase