Patversmē ievieto badinātus zirgus!

Informācija no 2012. gada 20. decembra raidījuma “Degpunktā”:

Šonakt no Auces uz Iecavu atceļoja trīs zirgi, divi poniji, trīs suņi, kā arī viens kaķis. Visi šie dzīvnieki jau ilgāku laiku turēti badā. Tagad par viņiem parūpēsies patversmes darbinieki.

Novārdzinātie zirgi šodien gardu muti mielojas ar atnestajiem āboliem un burkāniem. Šādus labumus viņi nav redzējuši jau sen – aukstums un izsalkums bijusi viņu ikdiena vismaz pēdējos četrus mēnešus.

Laima Vēsma, dzīvnieku aizstāve: “Šī badināšanās jau ir bijusi sen. Un to var redzēt kā: redziet kā izmainīts nags. Tas izmainās, ja nepietiek barības, vitamīni, olbaltumvielas, mikroelementi. Tāda struktūra neparādās tikko, bet gan ilgākā laika periodā – apmēram 3-4 mēneši. Un rēķiniet, ka 3-4 vai pat mēnesi atpakaļ jau bija zāle, tā kā viņi nav dabūjuši pilnvērtīgu uzturu jau sen.”

Viens no zirgiem, arābu rikšotājs, pat izskatās, ka ir fiziski iespaidots, jo baidās no katra cilvēka pieskāriena.

“Ja atceraties, tad 2008. gadā mēs viņu Carnikavā filmējām – arī bija badināts. Tad es viņam varēju ielikt roku starp pakaļkājām un nokonstatēt, ka viņam ir uzsūkušies sēklinieki! Tagad viņam pieskarties nevar, jo viņš ir sists un regulāri. Zirgam ir izveidojies stabils reflekss uz cilvēku – būt ļaunam, viņš ir kļuvis agresīvs un baidās no cilvēka. Nezinu cik ilgs laiks paies, kamēr viņš to aizmirsīs, bet labsirdīgāku zirgu par arābu zirgu es vienkārši nezinu!” saka Laima.

Kopā uz patversmi ar zirgiem atceļojuši arī trīs suņi un kaķis. Ja kaķis vēl ir spējis parūpēties pats par sevi, tad suņu stāvoklis ir daudz bēdīgāks.

“Priekš kam tad mēs Dzīvnieku aizsardzība mocamies, cīnamies visā Latvijā, kad šitā ar viņiem darās. Protams, ka viņš ir badināts. Tas taču ir redzams. Suns ir badā. Izskaitiet ribiņas. Vajadzētu to saimnieci pašu šitādā veidā – nedot ne ēst, ne dzert, tad redzētu kāda viņa būtu!” saka Dzintra Meldere Gruntmane, Latvijas Dzīvnieku Aizsardzības biedrības prezidente.

Pati patversmes saimniece saka, ka atceroties Bušmeistares novājināto zirgu gadījumu, kas nu jau daudziem piemirsies, tad, salīdzinoši, šis nav tik katastrofāls gadījums, un zirgi pēc kārtīgas barošanas un kopšanas, visticamāk, atlabs pilnībā.

Gundega Bidere, biedrības “Ķepu ķepā” vadītāja: “Ir redzēti ļaunāki gadījumi. Es domāju, ka šajā situācijā cilvēkiem tā ir bijusi tieši naudas problēma, nevis apzināta zirgu mērdēšana. Tas ir bijis tā, ka viņiem nav bijis par ko ārstēt un par ko barot tik kvalitatīvi, kā gribētos. Tas nav no ļaunuma, bet gan aiz nevarēšanas, ka nav bijis pietiekami, ko dot. Tas cilvēks, ko pie zirgiem satikām – nevarēju saskatīt viņā naidu pret dzīvnieku vai to, ka viņš tos nemīlētu, jo varēja pastāstīt gan par zirgu raksturu, gan uzvedību. Kad vedām zirgus treilerī, bez viņa palīdzības diez vai tik ātri ievestu.”

Šobrīd visi dzīvnieki līdz atlabšanai noteikti paliks patversmē, kaut gan uz zirgiem jau rindā sāk pieteikties cilvēki. Šāda pāspīlēta iniciatīva šī brīža situācijā gan vairāk traucē, nekā palīdz.

“Situācija ir diezgan interesanta. Ja divi zirgi šonakt bija šeit, tad pārējie bija siena šķūnī, kamēr tiem izveidojam boksus. Interesantākā daļa ir tāda, ka kāds šorīt no rīta bija ārā izlaidis ēzelīti, poniju un 2 gadus veco jaunzirgu. Tas man liek domāt, ka intrigas būs daudz, ka daudzi ir ieintereseti zirgus iegūt savā īpašumā. Bet visām ieinteresētajām personām es ar smaidu uz lūpām varu pateikt, ka zirgiem šobrīd ir karantīna. Un jā – mums ir nepieciešama palīdzība, to mēs nenoliedzam. Bet zirgi, kamēr tiem ir karantīna, prom no šīs vietas nedosies.

Ja variet palīdzēt “Ķepu ķepā” ar vitamīniem un barību, kas palīdzēs atkopties gan zirgiem, gan suņiem. Aicinām zvanīt Gundegai personīgi: 26774592. Lūgums rūpīgi apsvērt naudas ziedojumu nepieciešamību šo zirgu palīdzībai! Noteikti noderēs ikdienas nepieciešamības lietas – barība, piedevas u.c.

 ŠEIT VIDEO: http://www.tvnet.lv/online_tv/25706-atrod_nobadinatus_dzivniekus

Atpakaļ

153 komentāri

 • Kristīne

  Kristīne "Ja atceraties, tad 2008. gadā mēs viņu Carnikavā filmējām – arī bija badināts" , es maldos, vai tas ir tas pats Dancing Prince?

  20. decembris, 2012 @ 23.09
  • roze

   roze » Kristīne Par Dancing Prince netika filmēts, bet tika paņemt no Carnikavas, tas bija drausmīgs skats. Zirgs bija piesiets pie staba, kura galā ir lampa un ribas līda ārā, viņi tik drausmīgi gribēja ēst, ka noteikti siena rulli pie deguna pielika pēdēja brīdi, tas ir, viņi bija divi brālīši.

   20. decembris, 2012 @ 23.55
  • roze

   roze » Kristīne Atvainojos, kļūdijos zirgos. Domāju par citiem zirgiem, kuri nāca no tā paša staļļa.

   21. decembris, 2012 @ 0.00
  • Iveta

   Iveta » Kristīne Jā zirgs ir tas pats. Tikai tagad jau ir 6mēneši pagājuši un tā arī saimniekiem ir interese tikai viena: Kā tagad piķi nopelnīt ar Danci pārojot visu, kas gatavi maksāt:(( Mēs vēl nepadodamies! Nevar likt zirgam ar traumētu pakaļkāju un 18gadiem uzvesties, kā jauneklim!!! Tas nav godīgi ne vienā aspektā!

   17. jūlijs, 2013 @ 15.26
 • viva

  viva Diemžēl, kad sāka runāt Gundega Briede, visa vēlēšanās palīdzēt zuda...

  21. decembris, 2012 @ 6.44
 • Sintija

  Sintija Man arī Gundegas teksts simpātijas šai akcijai neizraisīja ... ne jau visiem ir talants runāt ar medijiem!

  21. decembris, 2012 @ 7.07
 • Linda

  Linda Varu apgalvot,ka nemaz tik traki nav, kā tiek te smērēts! Zirgi nav ne nobadināti, ne novārguši, ne agresīvi! Biju, redzēju un apsekoju! Patreiz zirguči ir nelielā šokā. Un meitene - Gundega - dara visu,lai zirgučiem būtu labi! Vēl jau jāņem vērā, ka zirgu saimnieki paši ir vērsušies pēc palīdzības!

  21. decembris, 2012 @ 9.25
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska sáku pie vecuma slikti redzét... zirgi péc nobadinatiem un novárgushiem, ne tuvu neizskatíjás, ípashi jau tas ponis :) Un tad man táds jautájums radás, káda karantína? Un ja zirgu saimnieki pashi vérsás péc palídzíbas, tad kápéc zirgi tika no saimniecíbas iznemti, nevis lúgts saziedot sienu, auzas, vél kas nepiecieshams? Un tie apstákli "patversmé" stipri nozhelojami, tumsh, zemi griesti, pusbrukushas stávvietas, apaushi zirgiem uz deguna, prastá strikí piesieti, káds tur brínums, ka káds brívsolí aizgájis.

  21. decembris, 2012 @ 9.42
  • Linda

   Linda » Evita Baradovska Tik tiešām, tā kūtiņa nav nekāds extra stallis. Bet dzīvot tur zirgi varēs. Izņemti tāpēc,ka saimnieki to vēlējās. Iespējams,ka tur vēl citi aspekti ir...... Karantīna - visdrīzāk,lai nemāktos virsū, ar vēlmi dabūt zirgus sev. Godīgi, visi grib Dancin Prince, bet neviens negrib 20 gadīgi zirgu, vēl kāds grib poniju, kāds - ēzeli....

   21. decembris, 2012 @ 9.51
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska sprieszhot péc kájas un teksta, tas ir tas pats Dancig Prince.

  21. decembris, 2012 @ 9.44
  • melsudors

   melsudors » Evita Baradovska Tas pats vien ir

   21. decembris, 2012 @ 16.50
 • Bubis

  Bubis Ir ir Dancis,es arī viņu uzreiz pazinu :) Bet tā ažiotāža gan ir nesaprotama. Ko tā sieviete var muldēt,tas ir ārprāc...Pirmkārt cik noskatijos video,Dancim dupsis ir apaļš kā plūme,arī nekādas agresijas izpausmes neredzēju video.Pat ne vismazākā ļaunuma pret cilvēku.Ja zirgs būtu sists,viņš uzvestos pavisam savādāk,tā ka te nu tika "melots"uz nebēdu.Arī pārējie dzīvnieki izskatijās ok. Nagi zirgam? Oi,nu tādas rievas ir gandrīz katram vidējam Latvijas zirgam,kas dzīvo tuvu dabiskajiem apstākļiem,kad ir rudens ziemas pārejas,barības maiņa.Arī gripas potes atstāj šādas rievas.Tante dikti nekompetenta un izskatās ne visai zinoša visās šajās niansēs,bet TV ekrānā kā izskatās,dikti patīk pagrozīties.ļoti nepatīkams video-safabricēts izskatijās.

  21. decembris, 2012 @ 11.45
 • Dace

  Dace Sēklinieki nemēdz uzsūkties, viņi vienkārši tiek ievilkti iekšā ingvinālajos kanālos !

  21. decembris, 2012 @ 11.51
  • Jūlija

   Jūlija » Dace Tieši tā! Vel man patika "arabu rukšotājs".

   4. janvāris, 2013 @ 10.57
 • Keria

  Keria Tā "tante" kādreiz kādu brīdi strādāja LZB, tikai nezinu gan kāda līmeņa experte tagad viņa ir.

  21. decembris, 2012 @ 11.59
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Uzzinot notikusho detalás, esmu parkaitinata bezgala! Cilvéki, kuriem zirgi piederéja, PASHI mekléja palídzíbu! Zirgi nav ne badinati, ne sisti, nekas tiem nekat, ne fiziski ne moráli!!! Nav ievietoti nekadá patversmé, tádas vispár zirgiem nav un ja bútu, tad táda, ká sizhetá, momentá bútu slédzama. Nav nekádas karantínas, tie vispár suna murgi. Es labprát sakontaktétos ar bijushajiem ípashniekiem, vai ar to meiteni, kura zirgus panéma pie sevis. Un tá tantíte "speciáliste" Laima Vésma, labák lai pártrauc izplatít nepatiesu un melígu informáciju. Pasakiet man, vai péc sháda gadíjuma, vél káds meklés palídzíbu? Vai vél káds godígi pateiks, vairs nevaru, negribu uzturét tos zirgus, palídziet tikt no viniem valá? Neteiks, nolídís stúrí un lauká nenáks, jo tiks pataisíts par zirgu badinátáju un spídzinátáju. Ja bijushie ípashnieki sho lasa, mani var uzmeklét, ja ir vélme mainít sho melígo sizhetu.

  21. decembris, 2012 @ 12.16
  • Jūlija

   Jūlija » Evita Baradovska Mūsu TV darbinieki un reportieri laikam ir neizglitotie, pieņemtie darbā "pa blatu", neuzskata par vajadzīgu iepazīt situāciju par kuru taisīs sižētu, runā izkripļotā valodā - kauns par šādu televiziju!

   4. janvāris, 2013 @ 11.01
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Tie zirgi var doties prom, kaut túlít. Melot nevajag, nav labi, tos neviens nav atsavinájis, to izdarít likumá paredzétajá kártíbá IR loti grúti un tas nav daríts.

  21. decembris, 2012 @ 12.23
 • Krista

  Krista Absolūti piekrītu Evitai par to, ka tas tak redzams jau, ka sižetā izteiktie apgalvojumi un skaļie vārdi tā īsti nemaz nesakrīt ar realitāti. Neļum tie zirgi, bet nav jau arī ļaunprātīgi nebaroti un badināti...un skaidrs, ka vairs neviens saimnieks, nonākot līdzīgā situācijā pēc palīdzības savlaicīgi nevērsīsies, jo tiks pataisīts par briesmoni!

  21. decembris, 2012 @ 15.38
 • Linda

  Linda Manā izpratnē vietai kuru sauc par zirgu patversmi, būtu jābūt atrīkotai atbilstoši labturības prasībām, nē? ...atsavināti zirgi stāvvietās?! Ja nav boksu, vai nojumes, kā ar pastaigu aplokiem? Ja saimnieki paši lūdza aizvest zirgus, kurš uz Iecavu izsauca "Degpunktu"?! ...pašreklāma? Ja tā, tad ļoti, ļoti zemā līmenī un, es pat teiktu, smieklīga un lieka... Es gribētu lai Evitai izdodas sazināties ar dzīvnieku iepriekšējiem saimniekiem un tik pat publiski izskan stāsta pirmā daļa. Zirgi noteikti neizskatās nobadināti un Prinča traumētās kājas tuvplāns noteikti nav saimnieku vardarbības pēdas! Līdz nelabumam slimu cilvēku aktivitāšu pašreklāma.

  21. decembris, 2012 @ 16.25
 • Marina

  Marina Es pazistu Danci un esmu ta kas vinu glaba kad vins bija nobadinats taja 2008g, pazistu ari cilvekus kam vins pieder tagat un es neticu, ka vini vareja zirgus fiziski iespaidot. Dancis neizskatas badinats - tas ir arabs ne ponijs lai apvelties lidz bumbas izmeriem. Toties apstakli kuros tie zirgi ir tagat gan nav no labakajiem! Stav piesieti vai vini tiek ara? Apausi nepiereguleti, karajas uz deguna, ta ir loti jutiga zirga dala. Visi filme un stasta, bet neviens nevar pieregulet apausus jo tas tiesam zirgam trauce! Iespejams cilvekiem bija finansialas problemas, bet labums ir tas ka vini to apzinas un pasi versas pec palidzibas, nenovedot zirgus lidz skeletem.

  21. decembris, 2012 @ 16.51
  • Katrīna

   Katrīna » Marina Kurš tad zirgs atteiksies no burkāniem un āboliem =)) suņuks gan ir tievs, bet viņš ir nekastrēts PUIKA, un skraida apkārt, laikām, meklējot līgavu. NETICU KA ZIRGI TIEK SISTI UN NETIEK BAROTI AIZ ĻAUNUMĀ. saimiekim ir finansiālas problēmas, labi, kā viņi paši to apjēdz, griežoties pēc palīdzības. kaķis, ponijs un ēzelītis nu gan LABI izskatās! cerams, kā tuvākajā laikā arī parējie zizdziņi atkopsies!

   21. decembris, 2012 @ 17.28
 • Inita

  Inita Vairs tik tiešām neviens palīdzību nelūgs, ja tā izdarās. Es arī pazīstu tos saimniekus un mana meita tur gāja regulāri - zirgi tika mīlēti un loloti. Tas ir drausmīgi, ko cilvēki mantkārības un pašreklāmas dēļ viens otram nodara....

  21. decembris, 2012 @ 18.08
 • Ak vai!

  Ak vai! Ticiet man, Biderei nav ne mazākās nojēgas par zirgiem. Ja jums ir iespēja ko darīt- zvaniet PVD, policijai utt. Tā Bideres iestāde- ķepu Ķepā, nav PVD pārraudzībā, jo nav normāli reģistrēta. Ganību viņām nav, siena nav (to nesen lūdza ziedot suņim)- saprotiet- ja dos pelējušu.... Nu nevar tā- āra zirgus paņemt un iespundēt sapelējušā kūtiņā bez ventilācijas, ka tik siltumā! Zirgs nav suns. Un ticiet man- Bideres cīnīsies līdz asinīm, lai tikai nevienam zirgus neatdotu! Slava ir svarīgāka par visu. Un ja tagad ar zirgiem kas notiks? Kas būs vainīgs? Vai tiešām visā LV neatradās neviens stallis, kas ir ar mieru pieņemt zirgus?

  21. decembris, 2012 @ 18.08
 • Вика

  Вика Никто из коментирующий не был у них на конюшне, никто не видел коней в глаза лично, незнает людей, НО зато куча народа готова поглумиться... Где все были когда надо было выкупать Даньку, что бы спасти его где на нем ездили при наличае проблем с ногами и голода?! Я уверена, что кто-то хочет заполучить Даньку нахаляву или рекламу себе сделать. Что лучше чем "ах бедные лошадки" работает? Да ничего. И никто не будет разбираться в сути, тема есть - вперед!

  21. decembris, 2012 @ 18.51
 • Marina

  Marina Tiesi pec video ir skaidrs, ka zirgi ir normalas miesas, pat sunuks nu nav nobadinats. Zirgi nevienam netiek atdoti, ta ka var likties miera tie kas grib tos iegut sev. Saimnieki zirgus mileja un tapec pasi mekleja palidzibu un atveda vinus tuvak Rigai lai sniegt palidzibu,jo laukos to dabut bija gruti.

  21. decembris, 2012 @ 19.24
 • Keria

  Keria Likties mierā vajadzēja sižeta galvenajām varonēm jau pirms piebrēkt visu pasauli ar izdomāto bēdu stāstu "ziedojumu vākšanas" nolūkos.. Kas tā par "patversmi" un kas tā par mistisku karantīnu? Ļoti apšaubāmi tas viss izskatās un maigi sakot, - nožēlojami.

  21. decembris, 2012 @ 19.33
 • Ronjuks

  Ronjuks Cik gan agresīvi Dancis uzvedās... gandrīz tās sievietes noslaktēja un dēļu šķērssienas skaliņos saskaldīja. Un nobadināts tā, ka par ribas neredzās aknas izspiedušās. Cik ilgi cilvēki pelnīs uz citu ļaužu lētticību??? Nav jau pirmā reize! Bet šovs labs. Kāpēc nevarēja normāli lūgt TV palīdzību... nu sūdīgi ir palīdziet! Domāju, ka Dancis ir pietiekami zināms zirgu aprindās... un viņam palīdzētu. Un tie eksperti zirgu vērtēšanā tikai sev profesionālu kaunu uztaisīja pa visu Latviju, jo cilvēki, kas ko saprot no zirgiem redzēja normālas miesas un uzvedības zirgus.

  21. decembris, 2012 @ 19.47
 • Sigita

  Sigita Tantiņas video izskatās tiešām pēc mērenām analfabētēm zirgu jomā, tik žēl, ka lielai daļai skatītāju, kas nav speciālisti, viņas liksies tik ļoti viszinošas un vienīgā taisnības taure. Mani gan reāli interesē viena lieta, varbūt palaidu garām - uz kāda pamata šī mistiskā sieviešu grupa savāca juridiski citiem piederošus dzīvniekus un tur viņus pie sevis?

  21. decembris, 2012 @ 19.48
 • Linda

  Linda Es biju un visu redzēju! Zirgiem nekas nekaiš, ganības ir. Siens ir, ne daudz,bet ir. A par pārējo var konsultēties.

  21. decembris, 2012 @ 21.02
 • Elīza

  Elīza Vai tad visi vēl nezina? Šīs dāmas siro pa visu LV, patvaļīgi braucot sētās, vācot suņus, pārsvarā šķirnes. Nav vēl laikam tada reģiona, kurā šamās jau nebūtu slavu ieguvušas! Jo tur ir šovs! Kas tad būs, ja izglābs kādu parastu no mājām izsviestu, vai pa ielu skrienošu? Nekā... Bet paņemt no ielas minci ar vīrusa rezultātā zaudētu aci, izbļauties, ka kāds nelietis nabadziņam to izdūris, suņus, kuri "raustās" - nežēlīgi sisti, tagad arī ar zirgiem tas pats, ir taču ģeniāls plāns! Žēl, ka visu laiku viens un tas pats. Jo ar normāliem dzīvniekiem taču tas neietu cauri. Bet tagad viss būs skaisti - suņi vasarās dzīvos velēnu būdās, ziemā - iglās, kaķiem tiek būvēts āra voljērs, kur pārlaist ziemu (iekšā kļuvis laikam pat Biderei neciešami), bet zirdziņi, lai neaizmūk (no koncentrācijas nometnes) - būs cieši piešnālēti biezām virvēm. Bravo!

  21. decembris, 2012 @ 22.37
  • Ieva

   Ieva » Elīza Elīza, lūdzu sazinies ar mani, skatos, ka ļoti labi zināt kas notiek šijā biedrībā,vēlos kopā ar Jums tur aizbraukt, pēc Jūsu rakstītā noprotu ka esat regulārs ciemiņš un esat informēta par visu.. Ļoti gaidīšu ziņu, mans e-pasts - ievinja003@inbox.lv

   22. decembris, 2012 @ 2.59
 • Cherrij

  Cherrij Nu te jau visi galveno pateikuši, sacelta ažiotāža ne par ko.. sistu zirgu laikam tantes nav redzējušas... un agresīvu ar ne. vienīgais, šo drošvien vajadzētu celt gaismā arī citur, jo tie kas ziedos te neskatās un nelasa komentārus, lai redzētu, ka nevienam zirgam tur nav jāpalīdz. Un tiešām, šie bija vienīgie, kas varēja pieņemt tos nabaga zirgus? un kā tad šīm tantēm nav PVD jāatskaitās, kur tur zirgam ir 3x4 m vieta?

  22. decembris, 2012 @ 0.54
 • B.

  B. Pilniba neko vairs nesaprotu, vai tiesam ir pasaules gals? Ka var sadi rikoties visas LV prieksa, apmelnot citus kaut labi redzemas ka sie zirgiem viss ir ok. Pat draugiem.lv ir salikusas bildes un apaksa pierakstijusas ka ponijs slims, ezels slims utt. Un cilveki vel tic.

  22. decembris, 2012 @ 9.20
 • renoo

  renoo Par Dancing Prince likteni pirms šīs epizodes: http://www.sporthorses.lv/sh/forum/showthread.php?t=3484&page=20&pp=10

  22. decembris, 2012 @ 9.37
 • Cherrij

  Cherrij http://www.draugiem.lv/user/543951/gallery/?pid=291811899 re kas vēl nāk gaismā. Esot zirgu sprāguši nost un šitie esot ar kaut ko smagi slimi un tajā rajonā kur agrāk visi dzīvoja veti nemaz braukt negribēja..

  22. decembris, 2012 @ 10.38
 • sandra

  sandra Vai tiešām zirdzinieki neko nepasāks? Cilvēki taču tic Biderēm, bet viņas, naudu vācot un spīdot TV, aizlaidīs zirgus postā....

  22. decembris, 2012 @ 10.53
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska http://www.draugiem.lv/user/543951/gallery/?pid=291811899#/user/543951/gallery/?pid=291823775 es vispár esmu shoká par cilvéku bezkauníbu un meliem publiská vidé!!! Kádas lipígás slimíbas? Kopsh kura laika PVD uzstáda diagnozes??? Nu tik árstés, nu tik nemsies, ziedojiet, ziedojiet!

  22. decembris, 2012 @ 10.55
 • Dora

  Dora šai ķepu ķepā regulāri ir kaķu un suņu mēris, dzīvnieki dzīvo pusbadā, nav pat oficiāli reģistrētas patversmes, vai tiešām tie, kas saprot no zirgiem neko netaisās darīt!!! Jo viss šis cirks ir tikai dēļ ziedojumiem.

  22. decembris, 2012 @ 11.49
  • Ingrīda

   Ingrīda » Dora Dora! VISĀS patversmēs ir mēri, vīrusi!! Visās!! Īpaši Rīgas patversmēs!! VISU GADU!! Paskatījos kas ir Ķepu-ķepā un jā, redzēju galeriju, ka meitenes raksta, ka viņām ir gadījiem parvo, panleikopēnija, bet varu tikai cepuri viņu priekšā noņemt par atklātību, par to, ka viņas atklāj, ka tāda lieta ir, nevis klusē kāūdeni mutē ieņēmušas!! Kā to dara visas citas biedrības un patversmes!!! Nezinu kāciti, bet es nekur neatradu informāciju, ka tābūtu patversme!! Visur minēts, ka tā ir dzīvnieku aizsardzības biedrība! Ja reiz biedrība, tad atbalstu no pašvaldības nesaņem, kā to saņem patversmes!!! domāju, ja viņas saņemtu tos 20-40 tūkstošus gadā no valsts, tad neprasītu ziedojumus..

   31. decembris, 2012 @ 7.25
 • Sigita

  Sigita Paskatījos Evitas ielikto linku uz bildēm un no krēsla novēlos. Viņas tiešām atņem zirgus citiem uz t.s. patversmi, lai iebāztu tos stāvvietās ar piesiešanu, kas visā ES ir izskausta prakse kā zirgu labturības pārkāpums??? Piedodiet, un KUR tagad skatās PVD?

  22. decembris, 2012 @ 11.54
  • Cherrij

   Cherrij » Sigita PVD skatās tikai tik tālu, ka nosauca zirgus par slimiem, lai gan viena zirgu vetārste tur jau arī ir izteikusies, ka tie nav slimi, bet var saslimt. Ar baktēriju, kas jebkuram ir pieejama..... Situācija ir vienkārši kurioza.

   22. decembris, 2012 @ 11.56
 • Linda

  Linda Cilvēki, viņas neko neatņēma! Viņas gribēja palīdzēt, un tos zirgus paņēma! Diagnozes viņas lasa no BIOR izdotās lapas pēc PVD prasības veiktiem izmeklējumiem.. Viņam nemaz nevēlējās šo šižetu Degpunktā, to visu sarīkoja ieinteresētas personas! Eu, zirgu mīļi, kāpēc visi grib Danci, poniju, ēzeli un vb arī Romku, bet neviens negrib veco Dupleksu?! Viņam ir 20 gadi, emfizēne - ne traka, bet ir! Gudrie runātāji! Negribat dot naudu, ziedojiet sienu, klijas, vitamīnus!!!!!!!!

  22. decembris, 2012 @ 12.01
  • Jānis

   Jānis » Linda Patiesībā šitādas klaču bābas tiešām jākar pie lielā zvana,braukā riņķī,apmelo,uzstājās televīzijā ka zinoši speciālisti,kaut gan pilnīgas nulles...ja viņas negribēja to sižetu Degpunktā,tad viņš ari nebūtu,a bet ne,uzstājās ka megazvaiznes...

   22. decembris, 2012 @ 12.08
 • sandra

  sandra Ak, neatņēma? Vai zini, ka viņas siro pa visu Latviju, vācot suņus, kaķus un, tagad vēl arī, zirgus? Tām dāmām ar veselo saprātu ir pavisam bēdīgi. Negribēja sižetu? Kas par muļķībām - Gundega ir ieciklējusies uz TV - gan par Amīti bija sižeti, gan par daudziem citiem... To visu ieinteresētās personas, jā? Ja dzīvniekam jau ir emfizēMa, tad tur ar viņu būs cauri - tai sprostā. Ja tur būtu labi apstākļi, vai kāds atteiktos ziedot?

  22. decembris, 2012 @ 12.12
 • Linda

  Linda Sižetu uztaisija Laima Vēsma, bet Gundega tika stādīta fakta priekšā, ka ir jābūt tur pie zirgiem,jo viņu saimniecībā zirgi atrodas.

  22. decembris, 2012 @ 12.13
 • sandra

  sandra Uz kāda pamata? Vai ir reģistrēta zirgu novietne? Vai to ir apsekojusi PVD? Vai ir pietiekams daudzums siena, auzu, kliju? vai ir kaut viens cilvēks, kurš apjēdz, ka tai būcenī zirgi dabūs dusuli??? Vai Gundega pēcāk ar "smaidu uz lūpām" teiks, ka viesiem palika slikti, jo visi jau bija slimi? Ko viņas rakstīja zirgu pārvietošanas deklarācijā?

  22. decembris, 2012 @ 12.23
  • Lāsma

   Lāsma » sandra Runāju ar Ķepu meitenēm - novietne IR reģistrēta, arī PVD ir bijis pie viņām un ne vienu reizi vien! Visas pārvešanas deklerācijas ir aizpildītas, teica,ka ar dokumentāciju viss kārtībā! Sandra, nedomāju, ka jautājumos, kuri skar dzīvniekus, vajadzētu iesaistīt savas antipātijas pret biedrību vai kādu tās pārstāvi.. Tā vien liekas, ka Jums Jūsu nepatika ir svarīgāka, nekā palīdzēt dzīvniekiem!!! Runājot ar meitenēm nelikās viņas sliktas, drīzumā domāju braukt ciemos un paskatīties cik tad dzīvnieku viņas no visas LV savākušas un cik tad briesmīgi apstākļi tur ir!! Cilvēki, tie, kuri nav bijuši pie šīm meitenēm, nav runājuši ar viņām, iesaku neklausīties citu, nelabvēļu komentāros, iesaku paruāties ar biedrības pārstāvēm un aizbraukt pašiem apskatīties, nevis viņas nomelnot!!

   31. decembris, 2012 @ 7.34
 • sandra

  sandra Un vispār - pupu mizas! Kā var kāda mājās, īpašniekam negribot, kaut ko filmēt? Nezinu, Linda, cik tuvu pazīsti šīs dāmas, bet viņas drīz vien iebrauks pamatīgās auzās - tas viss jau iet pārāk tālu. Nedrīkst nereģistrētā patversmē turēt tādu daudzumu dzīvnieku, kurus pašas reāli nevar pabarot, ārstēt un aprūpēt! Nedrīkst un PUNKTS! Patiesībā viņas diskreditē dzīvnieku aizsardzības ideju kā tādu. tā nav "glābšana", tās ir ambīcijas un vīzijas par savu īpašo misiju.

  22. decembris, 2012 @ 12.35
  • Glorija

   Glorija » sandra ja nu piekrītu teiktajam,nu gribi palīdzēt palīdzi klusējot,kaut ka jocīgi,mēs savācam un tagad iedodiet mums....redziet cik mēs zinošas...karantīna,lipīgas slimības...galīgs murgs...tiešām dāmām nav ar galvu viss kārtībā..

   22. decembris, 2012 @ 12.42
 • Julija

  Julija Какой-то бред на самом деле! Лошадям сделаны анализы крови,им нужна ветеринарная помощь. В Ауце ветеринары,не хотели приезжать,поэтому было принято решение перевезти их ближе. Мы сами с Гундегой ездили,грузили животных и перевозили. Лайма Весма не стала даже разбираться,смотреть результаты анализов. Человеку нужен был скандал,она его получила. Никто лошадей не бил и не морил голодом.

  22. decembris, 2012 @ 12.46
 • Linda

  Linda Cilvēki, kādi ir jūsu priekšlikumi?! Vb sazinieties ar īstajiem saimniekiem, runājiet ar viņiem! Bet , latvietim jau pariet vajag! Vismaz ir ko darīt!

  22. decembris, 2012 @ 12.52
  • Glorija

   Glorija » Linda tieši ta,pariet,tieši tas ir sižetā redzams,nekas cits ka riešana...un tas arābs sižetā ir varen agresīvs,tante ar cukura paku brīnumainā kārtā ir izglābusies:))),laikam "glābējas aura" palīdzēja...:))

   22. decembris, 2012 @ 13.13
 • sandra

  sandra Linda, priekšlikumu nav. Ir tikai doma, ka pēc svētkiem beidzot ir jāsāk bombardēt PVD - vēlreiz saku, tas nav normāli, ka pilnīgi diletanti uzņemas rūpes par dzīvniekiem. Nevar sākumā atraut zirgus uz vietu, kura tiem nav piemērota un vēlāk sākt domāt, ar ko baros, par ko ārstēs. Pagaidām gan neizskanēja neviena sakarīga atbilde ne par to, vai PVD ir apsekojis zirgu novietni, ne par to, vai dāmas saprot, kas var notikt ar zirgiem šādos apstākļos. Ceru vismaz, ka siens nebūs pelējis. Kas tos zirgus tur kustinās. Vai ir pārliecība, ka pēc lielas izskriešanās zirgam kāds nepagrūdīs spaini ūdens zem purna? Vai ir kāds, kurš pamanīs, ja gadījumā sāksies kolikas? Un tas plātīgais teksts par "smaidu uz lūpām"ir kronis visam - ja dāma tā atļaujas izteikties, tad ar audzināšanu un inteliģenci tur arī viss ir kārtībā.

  22. decembris, 2012 @ 13.30
 • Bubis

  Bubis Parasti jau pirms vispār izlemj nodarboties ar "dzīvnieku glābšanu" būtu tā kā jāizveido normāla bāze,barības uzkrājumi un tt. Kas tā par glābšanas kampaņu pieprasot naudu no sabiedrības.Ja reiz tik dikti ar to visu gribās nodarboties,tad vispirms būtu tā kā jāsakārto kā un kur to darīt,nevis kautko ķert un grābt un pēc tam tikai domāt ar ko ta nu baros, ar ko tad ārstēs. Un ja nu nesaziedos,ko tad? Tad tos zirgus pašas badinās un spīdzinās?

  22. decembris, 2012 @ 14.02
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska domaju, ka zirdzinieku sabiedríba ir gatava palídzét, sienu, spékbaríbu noteikti izdotos savákt. Tikai párák daudz neatbildétu jautájumu shai lietá ir. Cik ilgi sabiedríbai shie zirgi bútu jáuztur? Vai apstákli kuros vini shobríd atrodas vispár ir tiem pieméroti? Vai zirgiem vispár tiks meklétas tiem piemérotas májas? Vai iepriekshéjie ípashnieki prasís péc káda laika shos zirgus atpakal?

  22. decembris, 2012 @ 14.07
 • aira

  aira liekas aziotaza nepamatota zirgi tika mileti vel nesen rudeni redzeju bildes bija prieks par zirgiem ja saimnieki ludz palidzibu tas nenozime par mocisanu normals suns un ari poni ,sunim nav jabut parbarotai galas cukai nu varetu but resnaks bet ne novardzis unta nagu radisana vispar unikums, askatijos aiz intereses saviem resnuliem , ne kada starpiba kapec tads sovs un aziotaza nesaprotu ir daudz sliktaku vietu ar realu agresiju un bez iztikas lidzekliem,si kutina ir talu no ideala ir daudz nesaprotu Salaspils rotveilers ar 24 kg svara no vismaz 50 normas protams novardzis ,sadi zirgi biezi ir daudz kur redzami kapec tads sovs ap siem ka intereses

  22. decembris, 2012 @ 17.06
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Patiesíba gaismá nák átri, shoreiz tá ir Laimas Vésmas véléshanás iegút savá ípashumá Danci. Ja Jús Vésmas kundze sho te lasiet, tad ziniet, ka jums shis érzelis atdots netiks un variet nedraudét zirga ípashniekiem, neviens no zirgu sabiedríbas júsu pusé nenostásies, Júsu PR ir léts un nevienam nevajadzígs. Es sekoshu lídzi notiekoshajam man variet nemaz nesákt stástít savus pasaku stástus, es esmu launa un imúna pret jebkádiem draudiem. to jums pastástís ikviens, kas vien saistíts ar zirgiem :)

  22. decembris, 2012 @ 17.19
  • _draugiem_264341

   Madara » Madara Sadod tai vecajai klukstei pa pēcpusi. Zākās te cilvēkus publiski, savtīgu iemeslu dēļ. Vajadzētu viņai publiski atvainoties zirgu saimniekiem. Kā vispār nav kauna... Viņi taku Danci izglāba no bada un noteikti ieguldīja ne mazums naudas un laika, lai atveseļotu. Būtu tikai normāli, ja tie kas var, tagad ziedotu naudu vai barību šā brīža īpašniekiem. Ja nemaldos Vladimiram. Un nav tik būtiski kāda tur īsti ir tā situācija, nauda vai slimība. Bet gan jau saimnieki atrisinās šo lietu, lai nākamgad tā vairs nebūtu.

   28. decembris, 2012 @ 18.34
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Da nekas tiem zirgiem pa lielam nekaish, lídzekli vajadzígi vien vetarsta vizítém un zálém, ja tádas bús vajadzígas. Baríba esot pietiekoshá daudzumá vismaz pagaidám. Rítdien saks taisít boksus, parasts lauku stalla variants. Tur lai tie zirgi arí paliek, kopá ar páréjám síkradíbám. Viens cilvéks palídz otram, bet kads pa vidu uz to uztaisa shovu un bréká pa pasauli, ka shí nu bús ístá glábéja, tikai glábt (grábt) grib vienu konkrétu zirgu.

  22. decembris, 2012 @ 17.27
 • Dora

  Dora un tagad si Laima ta launa, bet sizeta gan Gundega Bidere filmejas kopa un teksts bija pavisam cits? ka ta ta?

  22. decembris, 2012 @ 18.10
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Gundega sizhetá mégina skaidrot, ka tá nav bijusi tísha launprátíba, ka nav saskatámas pazímes cietsirdígai attieksmei pret zirgu. saimnieki mekléjushi palídzíbu pashi, bet Degpunktu uz minéto vietu atveda tieshi Laima un tieshi vina pasniedz tás pérles, par meneshiem badinátiem un sistiem zirgiem. Neviens nenoliedz, ir problemas, kuras saimnieki pashi apzinájás un mekléja risinájumu. Shis gadíjums nav par zirgu atstásanu bez aprúpes, sishanu un vél sazin ko, bet tieshi tá, to censhas pasniegt Laima, pie kam pati steidzami ieradusies ar treileri, pakal vienam konkrétam zirgam. Zirgi joprojám pieder to likumígajiem ípashniekiem, tos neviens nav atsavinájis un tie nevienam netiks atdoti, vismaz pagaidám, né.

  22. decembris, 2012 @ 18.16
 • sandra

  sandra Dievs ar Laimu! Neviens sižets nevar tapt bez cilvēka piekrišanas - ja Gundega būtu gribējusi, tad viņa tā arī būtu teikusi, ka zirgi NAV nobadināti, nevis murminājusi par to, ka tas viss nav aiz ļauna prāta noticis. Vai PVD ir akceptējis, ka zirgi var atrasties šādos apstākļos?

  22. decembris, 2012 @ 18.40
  • Lāsma

   Lāsma » sandra Sandra, saņem drosmi un piezvani Gundegai un parunā!! Laima Vēsma neieradāš un neteica - es tagad stāstīšu cik badināti un sisti ir zirgi!! Meitenēm esot teikts, ka Vēsma esot veterinārārste, kura apskatīšot zirgus, kā speciāliste pastāstīs kas zirgiem kaiš, kādi tam iemesli, kas viņām ir jādara.. kā viņas minēja, tad visu laiku nebija kopā Vēsmu un nezināja visu Vēsmas teikto.. Diemžēl viņas nezināja kāda ir Vēsma un ka viņa neko aiz laba prāta un velmes palīdzēt nedara.. Viņa esot uzstājusi, ka zirgi un suņi tūlīt un tagad jāpārvedot.. pie kā? protams ka pie viņas.. Kā meitenes stāstīja, vēsma vēl pēc filmēšanas esot luncinājusies gar Danci, par Dupleksu vispār izteikusies ļoti riebīgi..

   31. decembris, 2012 @ 7.46
 • Dora

  Dora ta Gundega melo regulari, un normals cilveks tad sadus Laimas izgajienus apturetu, bet tomer ne? UN kur tad tani bridi bija saimnieks, ka iekluva stalli? Parasti degpunkta interese abas puses..... Un Kepu kepa sizeti vismaz reizi menesi ir TV, ka tad ta? Kurs tad vinus izsauc? par Gundegas Bideres patversmi un tur regularajiem kakju un sunu meriem var lasit seit: http://www.sapforums.lv/index.php?t=84846#990159 http://www.sapforums.lv/index.php?t=90485#1060973 http://www.sapforums.lv/index.php?t=90241#1058372

  22. decembris, 2012 @ 18.46
 • Dora

  Dora BIldes ir redzams prasts skunis un velenu majinas suniem, kur ir stalis?

  22. decembris, 2012 @ 18.58
 • Dora

  Dora ta Gundega melo regulari, un normals cilveks tad sadus Laimas izgajienus apturetu, bet tomer ne? UN kur tad tani bridi bija saimnieks, ka iekluva stalli? Parasti degpunkta interese abas puses..... Un Kepu kepa sizeti vismaz reizi menesi ir TV, ka tad ta? Kurs tad vinus izsauc? par Gundegas Bideres patversmi un tur regularajiem kakju un sunu meriem var lasit seit: http://www.sapforums.lv/index.php?t=84846#990159 http://www.sapforums.lv/index.php?t=90485#1060973 http://www.sapforums.lv/index.php?t=90241#1058372 Jūsu komentārs gaida apstiprinājumu

  22. decembris, 2012 @ 18.59
 • Dora

  Dora ta Gundega melo regulari, un normals cilveks tad sadus Laimas izgajienus apturetu, bet tomer ne? UN kur tad tani bridi bija saimnieks, ka iekluva stalli? Parasti degpunkta interese abas puses..... Un Kepu kepa sizeti vismaz reizi menesi ir TV, ka tad ta? Kurs tad vinus izsauc? par Gundegas Bideres patversmi un tur regularajiem kakju un sunu meriem var lasit seit: sapforums.lv/index.php?t=84846#990159 , sapforums.lv/index.php?t=90485#1060973 sapforums.lv/index.php?t=90241#1058372

  22. decembris, 2012 @ 19.03
 • sandra

  sandra Dora, vai suņi vēl jprojām mīt velēnu mājās?????

  22. decembris, 2012 @ 19.06
  • Lāsma

   Lāsma » sandra Sandra, aizbrauc un apskaties!

   31. decembris, 2012 @ 17.04
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Domáju, ka PVD ir gauzhi vienalga, ne pirmais ne pédéjais gadíjums. Man arí nav skaidra tá lídzeklu vákshanas kampana, kádiem mérkiem? Slimíbu árstéshanai? Kádu slimíbu? ok, piekrítu dzívnieku sterilizéshanai, bet tálák? Cik saprotu tá nav patversme, arí nav registréta ká patversme, drízák ká kazu novietne vai kas tamlídzígs. Tomér ne jau stallis ar boksiem ir vienígais risinájums zirgu turéshanai, vai ne? Pie kam, sanák, ka lídzekli tiek vákti zirgu árstéshanai, labi, tos izárstés, bet tad atdos atpakal ípashniekiem, tas nu gluzhi nav patversmes uzdevums, ne tá? Es drízák to uztveru, ká vienas fiziskas personas palídzíbu otrai, bet tádá gadíjuma ir nekorekti stástít draugu galerijás, par patversmes darbu un lúgt naudas ziedojumus.

  22. decembris, 2012 @ 19.07
  • sandra

   sandra » Evita Baradovska Tur jau tas joks, ka sižets tika pasniegts tā, ka pus Latvijai rodas pārliecība, ka zirgi ir bdināti, ka saimniekus ir jāsien pie kauna staba un vienīgi "patversme" (kura nemaz nav patversme) ir tā, kura varonīgi glābj zirgus. Redzi, šīs meitenes pastāvīgi čeko visus sludinājumus, pašas zvana uz piedāvā palīdzību, cilvēki viņām tic, bet beigu beigās izrādās, ka dzīvnieku ir pārāk daudz, tiem nav ko dot ēst u.tml.

   22. decembris, 2012 @ 19.41
 • Dora

  Dora iecekojiet seit, ta ir kepu kepa "patversme", kur ir sunu majas no veleniem!!!!! un viens skunis............ sapforums.lv/index.php?t=84846#990159

  22. decembris, 2012 @ 19.49
  • Rosalinda

   Rosalinda » Dora http://www.sapforums.lv/index.php?t=84846 Tur gan zirgi kā potenciālie glābjamobjekti nav pieminēti. :))

   22. decembris, 2012 @ 20.31
  • Ingūna

   Ingūna » Dora Bet protams, kur tad bez sapiešiem!! :D Atradāt vēl vienu vietu, kur paspīdēt un kādu ar samazgām noliet no galvas līdz kājām?!

   31. decembris, 2012 @ 7.52
 • _draugiem_1130643

  ILUTA MAJEVSKA Priekšā daudz brīvdienu , mēģināšu aizbraukt līdz augstākminētai patversmei , aizvest auzu maisu , Domāju , ka tā varētu darīt daudzi .

  22. decembris, 2012 @ 21.26
  • _draugiem_445435

   Evita Baradovska » Evita Baradovska vai ne ;)

   22. decembris, 2012 @ 22.16
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska nu mazliet aizstavéshu kepu kepá meitenes, vinám piezvaníja un prasíja vai panems tos zirgus pretí? Nu kur liksies, panems protams. Pashas iekúlushás tagad un nesaprot ká galá tikt. Protams ka informácija loti nepilníga un pretruníga. Tomér zirgus neviens ípashniekam nav atnémis, tie párvietoti tuvák vietai, kur iespéjams sanemt vetársta palídzíbu. Já, vieta nav ideála, bet nav arí katastrofála, parasts lauku kúts variants. Pashu ípashnieku izvéle bija to izdarít. Sizhetu noorganizéja Laima Vésma neprasot Kepu meiteném, tapéc shitáds bardaks. Shobríd ja gribam palídzét, noderétu auzas, vitamíni, minerálvielas, vot nezinu, iespéjams laizámá sáls arí. Siens kádam laikam pietiks, bet ja káds gatavs padalíties, es esmu gatava aiztransportét. Nu? Ko daram? kaut ká palídzam? Lai nu káda situácija arí nebútu, domaju més to varam.

  22. decembris, 2012 @ 21.49
 • Linda

  Linda O, un iestājās klusums!!!!!!! Paldies, Evita, a to jau domāju,ka nories tie suņi! A mēs jau varam!

  23. decembris, 2012 @ 0.11
 • Cherrij

  Cherrij Nebūtu šāds sižets bijis TV, nebūtu arī tāda riešana. Gundega & Co mierīgi varēja lūgt palīdzību sienam, auzām, mikroelementiem utt, bet ne šādā veidā. Tāpēc jau vairumam bail saukt palīgā - ka situāciju apgriež kājām gaisā un viss.

  23. decembris, 2012 @ 1.16
  • _draugiem_445435

   Evita Baradovska » Evita Baradovska já, klúdas sadarítas daudz, bet shobríd més varam vienkárshi palídzét zirgiem, ja varam protams, Es konsekventi neziedoshu naudu, bet tikai baríbu un citas lietas nepiecieshamas zirgiem. Cilvéki lai savá starpá tiek galá pashi, bet zirgiem tikmér ir jáéd un meitenes ilgstoshi nespés ieguldít savus lídzeklus,

   23. decembris, 2012 @ 1.41
 • sandra

  sandra Tas jauki, ka zirgiem kāds palīdzēs, bet, ja iespējams, painteresējieties, cik daudz tur kāds vispār ko zin par zirgiem, lai visu nepadarītu vēl ļaunāku. Vai tad kāds kaut ko mēģinātu iebilst, ja zirgi tiktu nogādāti tam piemērotā vietā un, galvenais, tur, kur ir kāds, kas vismaz kaut ko saprot no zirgiem? Ja ir tā, kā mēģina iestāstīt, un Degpunktu izsaukušas tās divas ne īpaši kompetentās dāmas, kuras sižetā runāja pirms Gundegas, tad kāda iksa pēc Gundega nevarēja skaidri un gaiši pateikt, ka zirgi nav badināti, ka viņu saimnieks ir normāls cilvēks, kurš, nonācis grūtībās, vērsās pēc palīdzības. Tā kā nav ko pat mēģināt padarīt Ķepu ķepā par apstākļu gūstekņiem - tā ir viņu parastā prakse - izbazūnēt da jebko pa visu Latviju, lai gūtu slavu un ziedojumus - viņām taču nav par ko to visu zvēru baru, kas bezatbildīgi savākts, barot... Vēl nesen bija palīdzības lūgumi, lai varētu barot un sniegt medicīnisko aprūpi suņiem un kaķiem, tas nozīmē, ka paņemt vēl klāt veselu baru zirgu, ir klaja bezatbildība, kāre pēc popularitātes. Un tie visi kroplajā latviešu valodā rakstītie teksti par to, kā viņām zirgi aizbēguši, jau vien liecina, ka kārtības Ķepās nav un nebūs.

  23. decembris, 2012 @ 8.39
  • _draugiem_445435

   Evita Baradovska » Evita Baradovska Zirgi nekur nav jánogádá, prieks kam? Nu ko més liekulojam, LV pilns ar tádám kútinám un es zinu fiksi nosaukt vismaz 4us palielus stallus kur pa kádam zirgam stávvietá stáv. kaut shodien tiks stávvietas par nelieliem boksiem pártaisítas, Tas sizhets tak ir galígi garám, cik es te varu malt vienu un to pashu... Nav nekádas patversmes, nav nekádas ilgstoshas badináshanas vai vardarbíbas. Tá ir tíri vienu fizisku personu grupas palídzíba citai fizisku personu grupai, kurai tá palídzíba shobríd nepiecieshama. Zirgus uzrauga vetárste Linda Ansone, nu tak pilnígs zirgu cilvéks, sakártojusi arí optimalu baroshanas rezhímu. Ir uztaisíts pastaigu aploks. Péc svétkiem tiks nonemtas atkártotas analízes, lai noskaidrotu, ir tur káds zívnieks slims, vai nav. Kas shobríd ir nepiecieshams, parastás lietas, baríba un mikroelementi. Zirgus neviens nav atsavinájis, tie joprojám pieder ípashniekiem, párvietoshanas mérkis, ieinteresétu vetárstu neesamíba Auces apkártné. Nenoskaidrotos apstaklos ir kritushi vairáki zirgi, bailés, ka táds pats liktenis var piemeklét arí shos, zirgi párvietoti. Ípashnieki piedalás zirgu aprúpé, búvé boksus, taisa aplokus utt.

   23. decembris, 2012 @ 9.56
  • Lāsma

   Lāsma » sandra Kādēļ Jūs pati nezvaniet ķepu meitenēm??? Ja piezvanītu un normālā valodā parunātos, daudz uzzinātu, visu kā notika.. kā man stāstīja, tad tika nofilmēts, kur Gundega stāsta, ka zirgi nav ne badināti, ne sisti, ka ar ļaunu nekas netika darīts, bet gan līdzekļu trūkumu dēļ radāš tāda situācija un saimnieki viņām lūdz palīzēt, tas esot filmēts vēl pirms Vēsma kaut ko sākusi muldēt!!! Meitenēm vēl daudz jāmācās, jāsaprot, ka ne visiem var uztciēties..

   31. decembris, 2012 @ 7.58
 • sandra

  sandra Evita, Jūsu pieredze ar Ķepu ķepā ir sākusies ar šo gadījumu. Ir cilvēki, kuri zina par ķepu ķepā darbību tieši ar suņiem un kaķiem. Zina jau sen - pieredze ir negatīva. labi, ka esat nolēmusi palīdzēt tikai ar barību un zirglietām, ne naudu. Vairāk te nekas nav piebilstams. Ja jau pats Valteris ir tur ar zirgiem, tad viss var beigties labi. Lai nu kāds ir šis cilvēks, bet pret zirgiem viņš slikti neizturēsies. Vienīgi pēc sižeta ir palikušas mieles - tā nedara, ja grib vienkārši palīdzēt. ja jau Valteris griezās tikai pie Gundegas, tad no kurienes tur uzradās tās nkompetentās sievietes, kuras runāja pirmās? Zirgiem - veiksmi!

  23. decembris, 2012 @ 10.16
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska péc sizheta ne tikai mieles palikushas, man lielas dusmas palikushas :D Un galerija draugos mani vienkárshi kaitina! Es neziedoshu naudu un arí citus pagaidám aicinu to nedarít, ja tieshám bús nepiecieshama káda árstéshana, tad skatísimies tálák, shobríd nav nekádas tur baisas diagnozes vai vél sazin kas. Nevienam lídz galam nav skaidrs no kurienes vinas uzradás un ká uzzinája, bet klát bija, ar piekabi Dancim un LNT. Vésma joprojám turpina zvanít un draudét, ka vienalga atnems Danci, nu neatnems un es tam sekoshu lídz. Nevajag plátíties ar varu, kura pashai nepieder. Zirgiem tieshám veiksmi, revidéjam baríbas plauktus un maisus, varbút kas atdodams atrodas.

  23. decembris, 2012 @ 10.44
 • Marina

  Marina Galvenais lai tadas situacijs neatkartojas! Respektivi lai nav katru ziemu javac bariba zirgiem, jo saimniekiem nebija iespeja to izdarit. Protams var but dazadas situacijas un ir gadijumi kad ir japalidz. Tomer ja cilveks niem dzivnieku vinam ir jaspej nodrosinat vinam pilnvertigu barosanu un ari nepieciesamibas gadijumai ari vet.palidzibu - tatad jabut kadiem lidzekliem rezerve! Tas nav domats konkreti sim gadijumam, bet kopuma, jo diemzel ir vietas kur ziema zirgi regulari nonak situacijas kad saimniekiem nav naudas ne vet.palidzibai ne pienacigai barosanai un tas atkartojas gadu gada. Par tam vietam gan visi kluse, jo tas nav paradits.

  23. decembris, 2012 @ 13.54
 • Zane

  Zane Kādā no tiem nesakarīgajiem tekstiem tika minēts, ka zirgiem ir arī pneimonija (rinopneimonija ar to domāta, ja?). Kā ir ar to, vai tā tik tiešām ir taisnība? Tādā gadījumā taču loģiski, ka zirgi nav pārvietoti uz lielu stalli.

  23. decembris, 2012 @ 16.29
 • saule

  saule man ari zirdziņi nešķita ne nobadināti, ne sisti. neciešu cilvēkus, kas māk sacelt vētru ūdensglāzē!

  26. decembris, 2012 @ 0.31
 • agnese

  agnese Labvakar,es varetu panemt vienu poniju lielu. es varetu pieradinat pie cilvekiem.es atrodos madonas nov.dzelzavas pagasta.....ja varat tad varetu piegadi........es zirgam visu iemacisu, dosu est kad vinam gribesies,kopsu,,,.......

  26. decembris, 2012 @ 18.00
 • Sintija

  Sintija Ko jūs te tauta "cepaties"? Vai runu jau nav gana? Metiet takš mieru komentāru rakstīšanai un beidzot kāds kaut ko reāli izdariet ... tā kā tādas tirgus bābas, sanākušas un nu tik rakstīt, rakstīt un rakstīt ...

  26. decembris, 2012 @ 18.32
 • Linda

  Linda Viss štokos! Jums par lielu prieku zirgiem ir uztaisīti bokši, labi cilvēki sasūtija auzas, siltās putras, sāli, burkānus.. Pagaidām viss ir, bet ar to jau viss nebeigsies. Lai ko Jūs bļautu, es noņemu cepuri šo meiteņu priekšā! Žēl,ka mūsos visos nav tāda entuziasma un uzņēmības! Bet riet jau gan protam!

  26. decembris, 2012 @ 21.06
 • sandra

  sandra Tad jau labi, ka "štokos" (ļoti eleganti pateikts). Atļaušos piebilst, ka BOKSI laikam tomēr tika celti zirgiem par prieku.. Tagad atliek tikai sagaidīt, ka tauta sametīs naudu arī visam pārējam, jo meitenes ir tik entuziasma pilnas un smaidiem uz lūpām, ka taisni brīnums. Par riešanu - nedomāju, ka normālus jautājumus un loģiskus spriedumus varētu saukt par riešanu... Bet tā jau gaumes/audzināšanas/izpratnes lieta... Vēlreiz - veiksmi zirgiem!

  26. decembris, 2012 @ 21.41
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska shodien bijám apciemot zirgus un Kepu meitenes, man pashai par sevi kauns palika... Nu tá pat vien, par to, ka man neka netrúkst un par to, cik maz es daru... Zirgiem nekas nekait, baríbas pietiekoshi. paldies tám meiteném kuras atsaucás, nedomajot par cilvécigo faktoru, bet domájot par to, lai zirgiem neká netrúktu. Zirgu jomá vél daudz neskaidríbu un arí ípashnieku dárziná káds akmens tomér iemetams. Shoreiz ne pat to... 70 suni, iedomájaties??? 70 suni, kuri jápabaro, jásamílo, paskriet japalaizh... visi pabaroti, visi apali, spídígu spalvu un priecígi cilvéku redzét. Més varam spriedelét par nepiemérotám búdám, kédes garumiem, voljéru izmériem. Bet ja ikviens no mums, sameklétu kádam no shiem dzívniekiem jaunas májas? Tas bútu labs darbs, aizvestu baríbas maisu, tas bútu labs darbs. Més varam runát par piemérotiem, vai nepiemérotiem apstákliem, sézhot míkstá díváná, siltá istabá, bet káds tikmér celas iet un dara... nem tos nevienam nevajadzígos sunus, baro un kopj un vinu ir loti daudz. Mani vienaldzígu atstáj jebkádi komentári un intrigas internetá, es redzeju reáli shodien dzívé ká tur izskatás. Nu bédígi, daudz darba, loti daudz darba, bet vai shiem suniem uz ielas klátos labák? Viniem ir édiens katru dienu un káds nebút jumts virs galvas. Skumígi, ka més tik daudz rakstam, domájam, kritizéjam, analizéjam, plátam labturíbas prasíbu rullus, bet ikdiená tik maz daram.

  27. decembris, 2012 @ 0.07
  • Linda

   Linda » Evita Baradovska Tas viss ir atkarīgs no gaumes / audzināšanas / izpratnes lietas! Izdariet , cilvēki, kaut pusi no tā,ko dara šīs meitenes! Jā, lai to sauktu par ES standartiem atbilstošu patversmi, tur tāpat kā līdz kājām līdz Maskavai! Bet neviens no suņiem nemetās cilvēkam aiz niknuma virsū, visi paēduši! Domāju,ka ne mums spriest,kas ir tik pareizi, ja vien paši nedaram labu lietu!

   27. decembris, 2012 @ 10.00
 • sandra

  sandra Tie, kuri pamatoti kritizē Ķepas, ticiet man, arī pietiekoši dara - neba no zila gaisa ir radušās aizdomas par Ķepu darbības pareizību un lietderību. Vēl gribu tikai teikt, ka cilvēks, kurš pirmo reizi saskaras ar klīstošo un pamesto suņu problēmu, jūtas patiesi pārsteigts, redzot 70 suņus vienkop. Jūs ļoti brīnītos, ja apmeklētu, piemēram, Līču, Tukuma, Mežavairogu patversmes (tiešām reģistrētas un oficiālas). Tāds daudzums suņu ir patversmes dzīves ikdiena - tāpat kā visu PVD noteikumu pildīšana ....Un tur dara vēl vairāk - nevis mēģina sacelt ažiotāžu TV, bet gan ik dienu grūti strādā, lai mēģinātu savest kārtībā dzīvnieku aizsardzības gaužam bēdīgo stāvokli LR. Skaidrs, ka jūsu domas nemainīsies - mēs visi vadāmies no savas pieredzes... Jebkurā gadījumā - ļoti ceru, ka zirdzinieki tomēr mēģinās sekot līdzi notikumu tālākai attīstībai. Zinot zirgu saimnieku un Ķepas - tālākais varētu būt ļoti interesants. Speciāli Lindai - es nereju, bet izsaku savas domas, tas nevienam nav aizliegts, bet par to, cik daudz kurš padara nevajag spriest pēc tā, cik daudz kurš stāsta.

  28. decembris, 2012 @ 0.04
  • _draugiem_445435

   Evita Baradovska » Evita Baradovska es esmu bijusi Lícos... un visas minétás patversmes arí "cel aziotázhas TV", jeb pareizák sakot, informé sabiedríbu par to, kádi patiesíbá esam. Par to cik daudz ir pammesto un nevajadzígo, bez aprupes atstáto dzívnieku. Noteikti sekoshu lídz tálákajam, jo man pieméram nav skaidra saimnieku ideja. Kepas uzturés par saviem niecígajiem lídzekliem shos dzívniekus, téré jau shobríd lídzeklus vetársta vizítém, bet saimnieki tá vienkárshi rudení zirgus aizvedís prom? Ísti pareizi tas laikam nebútu, ne?

   28. decembris, 2012 @ 9.02
  • Sigita

   Sigita » sandra Piekritīšu sandrai par visiem 100% - es domāju, ka daudzi te savu iespēju robežās iegulda kādu artavu, glābjot dzīvniekus šādā vai tādā veidā, kādu latu šur vai tur noziedo, pabaro bezpajumtniekus vai paņem pie sevis mājās. Varbūt ne 70 gabalus, bet kaut vai pāris, tikai ne visi skrien ar to plātīties interneta plašumos. Tādēļ tiešām nevajag pārmest, ka te neviens neko nedara, tikai norej, ja kāds atļaujas izteikt pamatotu kritiku, jo jūs nekad nezinat, cik tas cilvēks klusiņām un nelieloties ir izdarījis.

   28. decembris, 2012 @ 9.08
  • Lāsma

   Lāsma » sandra Bet vai tad biedrība nav oficiāli reģistrēta??? Kāda ir atšķirība biedrībai no patversmes?? Patversmēm katru gadu piešķir līdzekļus no valsts pārdesmit tūkstošu apmērā.. Jau jau PVD ir bijis pie ķepām, tad jau ķēžu garumi, būdas atbilst likumiem.. Pēc visa redzu, ka esat pulciņā, kas ķepas nīst, bet lūdzu, nevajag šeit izgrūst savas personīgās antipātijas pret kādu! Evita rakstīja, ka viņām ir 70 suņu - Jūs vispār iedomājaties cik laika, līdzekļu un spēka prasa viņu aprūpe?? Prieks par katru, ka kādam noziedo latiņu, divus..... bet tas nav salīdzināms ar to, ko dara šīs meitenes...

   31. decembris, 2012 @ 8.12
  • Mare

   Mare » sandra Lāsmai: domāju, ka lielos vilcienos neviens neapšauba to, ka šīs meitenes dara labu darbu palīdzot zirgiem, kas tā arī ir. Šobrīd nav arī ko kritizēt, zirgiem kā pagaidu variants arī tur nekas nekaitēs. TIKAI būs ļoti interesanti, kā šī situācija tiks atrisināta, jo zirgiem pēc tam NAV(!) jānonāk iepriekšējo saimnieku rokās! Un tas arī ir būtiskākais punkts šajā visā stāstā, kam ir vērts sekot līdzi! Pārējais ir sīkumi!

   31. decembris, 2012 @ 11.18
 • sandra

  sandra Evita, tieši šis jautājums ir visinteresantākais - kas būs tālāk? Tiem pašiem 70 suņiem tiek faktiski atņemti, kā jūs sakāt, niecīgie līdzekļi, arī uzmanība, starp citu, bet zirgu saimnieks savāks savus zirgus atpakaļ un pacels cepuri? Varbūt Ķepām derētu padomāt par uzturēšanas līguma slēgšanu, pakonsultēties ar juristu... To gan vajadzēja darīt jau pirms zirgu pārvešanas, bet ir tā, kā ir...

  28. decembris, 2012 @ 9.37
 • IRINA

  IRINA Visām rakstītājām ,liels paldies par sniegto informāciju! Īpaši Evitai.Esmu vienkāršs cilvēks - zirgmīlis,kurai nav barības maisa,ko ziedot,bet izlasot dramatisko informāciju par zirgiem ,gandrīz apraudājos.Pie tik kritiskas aprakstītās situācijas esmu gatava iet uz Maximu un nopirkt burkānu maišeli zirdziņiem,tikai kā tos tur nogādāt...

  28. decembris, 2012 @ 13.37
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Man jau apnicis diskutét, kas dara, kas nedara un plaplaplaaa. Zirgiem shobríd ir nepiecieshami vairs tikai salmi un siens. Visa páréjá ir diezgan. Janvára sákumá doshos turp atkal, tad zináshu ká beigushás sarunas starp zirgu ípashniekiem un kepám.

  28. decembris, 2012 @ 16.30
 • Dora

  Dora skaidrs ir tikai viens, ka viena bridi tu aplauzisies ar sim kepu kepa "meitenem", jo visa kepu kepa pastavesana ir vieni vienigi babiski stridi, un pec katra kaskja si kompanija klust mazaka. Un atskiriba ir ta ka citas organizacijas nemelo visai Latvijai naudas vaksanas nolukos...........par zirgu sisanu

  28. decembris, 2012 @ 18.34
 • Alba

  Alba Nav būtiski, cik oficiāla vai ES standartiem atbilstoša ir šī novietne - jebkurā gadījumā, tiem bezsaimnieka suņiem labāk ir barības bļoda šādā patversmē nekā vispār nekādas. Bet nekas nediskreditē šīs novietnes darbību vairāk par negodprātību un klajiem meliem - par dzīvnieku badināšanu, arābu "rikšotāja" sišanu, agresivitāti, "pārveidotajiem" nagiem"...

  29. decembris, 2012 @ 0.29
 • Rosalinda

  Rosalinda http://www.draugiem.lv/kepa.lv/gallery/?pid=292638299#/kepa.lv/gallery/?pid=292638304 Izveidota jauna galerija par šo pašu tēmu. Galerijas autora paskaidrojošie komentāri zem bildēm satriecoši. Un šoreiz jau minēts, ka nevis 2 zirgi nosprāguši, bet 4. Un PVD diagnosticēto slimību loks no listeriozes paplašinājies vēl arī uz pneimoniju un aknu cirozi. Vēl vairāk, vetārstīte prognozē antibiotiku lietošanu 3 NEDĒĻU (!!!!!) kursā un jau minēts flakonu skaits un summa "no un uz augšu"... Labi gan saimnieki, kas pat kaķeni, kam nekas nekait, uzkrauj sabiedrības aprūpē "esiet tik laipni un ziedojiet kvalitatīvu sauso barību un konservus". Nedomāju, ka dzīvnieki būtu pēc vairāku mēnešu uzturēšanas jāatdod saimniekiem atpakaļ bez atlīdzības. Ja bija, un ir cilvēki, kas grib viņus sev un var par dzīvniekiem parūpēties, tad lai ņem. Un, jo atrāk tas notiks, jo labāk dzīvniekiem. Dzīvniekiem vajag MĀJAS nevis patversmi.

  29. decembris, 2012 @ 9.22
 • sandra

  sandra Jautājums tiem, kuri pārzina situāciju - kāpēc dzīvnieki netiek pārdoti - tas atrisinātu pilnīgi visas problēmas - gan ar to veselību, gan barošanu. Ja Vladimirs Valteris nevar nodrošināt ēdināšanu trim takšu jaukteņiem un kaķim, tad kāda mārrutka pēc viņa zirgus ir jāuztur sabiedrībai?

  29. decembris, 2012 @ 10.42
  • Linda

   Linda » sandra Atbildu, kāpēc netiek pārdoti zirgi! Jo zirgu īpašnieks vēlas paturēt visus! Tieši šis tagad ir tas nesaprotamais un diskutablais jautājums! Ar īapšniekiem tagad viss ir galīgi nesaprotami un šeit ir jāveic korekcijas! Tāpēc jau Evita minēja,ka janvāra sākumā cer dzirde't risinājumu! Tieši tā, būtu jāpārdod, kurus var, un tādas ir 3 opcijas, lai varētu turēt pārējos. Par sižetu Degpunktā - ķepu ķepu meitenes neteica,ka zirgi ir sisti, badināti vai spīdzināti, to visu izdomāja un šo farsu sagatavoja un noorganizēja Laima Vēsma un CO, bet ne Gundega! Vēlreiz saku, tās nebija ķepu ķepā meitenes! Par PVD dg - tur ir rakstītas listerioze - parasti ārstē ar antibiotiku kursu augstās devās, iespējami līdz pat 3 ned, bet mēs šajā gadījumā vb izvairīsimies no ilgstošas špricēšanās,jo zirgi jūtas labi;, dg rinopneimonija- šādu dg var uzstādīt gandrīz katram LV zirgam, labākais ir par pneimoniju un PLAUŠU CIROZI! Tās jau ir PVD pērles! 20 gadīgajam Dupleksam ir dusulis un ne jau tas smagākais gadījums. Cilvēki, ar zirdziņiem būs labi. Tgad jātiek galā ar īpašniekiem.

   29. decembris, 2012 @ 11.32
 • Linda

  Linda Vēl par tiem suņiem - tie visi ir normālās miesās. A tas takšu puika vnk 3 ned pie tekošas kuces nosēdējis - šķiet pilnīgi normāli,ka nokrities svarā. Ja suns grib sexu, viņš parasti nedomā par ēšanu un vismazāk jau par to,ka nedaudz jocīga kundzīte viņu kameras priekšā staipīs un locīs,lai izskatās briesmīgāk.

  29. decembris, 2012 @ 11.35
  • sandra

   sandra » Linda Tieši par to jau runāju - suņi ir normāli - kāpēc tos bija jāuzgrūž uz kakla Ķepām. Skaidrs, ka tās divas padzīvojušās un nedaudz histēriskās kundzes nav ko ņemt galvā.... Tikai man nekad neviens neiestāstīs, ka Degpunkts var ielauzties cilvēku privātīpašumā un filmēt tur dievs vien zina ko. Lai nu paliek.. Zinu, ka Valteris nav tas prātīgākais cilvēks - viss būs ļoti sarežģīti, jo tādas lietas tiek apspriestas pirms kaut ko dara. Tagad formāli Valteris tiešām var paņemt visus zirgus atpakaļ un pateikt (varbūt) paldies.

   29. decembris, 2012 @ 13.02
 • Linda

  Linda Godīgi, vb arī lai ņem. Vismaz tautai jau būs viedoklis. Domāju, ka tikai tagad meitenes sāk apjaust, cik grūts darbs tagad viņām uzgrūzts! Patiesībā, labāk,lai tikai 10 dienas ziedotas, nevis viņas rausies, tīrīs, baros, vedīs ārā pusgadu un tad, vb , tikai paldies būs. Bet, domājams,ka mēs tam pasekosim. A par filmēšanu - tas bija pārsteiguma efekts, Laima Vēsma pēc tam aizkadrā arī ķepu ķepā aprēja, zvanija un draudēja arī viņām.Jauks cilvēks, lai neteiktu vairāk.

  29. decembris, 2012 @ 13.19
 • Cherrij

  Cherrij Jaunākajā patversmes galerijā tiek lūgta palīdzība pēc barības visiem, un protams, ja vajadzēs naudas zālēm. Bet ne viena vārda nav par to, ka kāds no šo saimnieku dzīvniekiem tiktu atdots prom. Tad parādās vizītes galerija patversmē kādam cilvēkam, un izrādās takši meklē jaunas mājas. Patversmes darbiniece vai aizstāve paziņo, ka varot tak kontaktēties ar saimniekiem pirms izsakot kādus pieņēmumus (kad pajautāju, vai tad takši tiek doti prom). Patversmes pienākumam būtu savā lapā ziņot, kuri dzīvnieki meklē mājas... Bet, ja saimnieks esot atteicies no takšiem ( kuru uzturēšana nav salīdzināma ar zirgu uzturēšanu) kā tādam var atdot zirgus atpakaļ?

  30. decembris, 2012 @ 13.24
  • Rosalinda

   Rosalinda » Cherrij //Mēneša laikā no 9 zirgiem 4 nomira neskaidru iemeslu dēļ..// Tā ir daļa no paskaidrojošā komentāra zem 1. bildes galerijā draugos. Mani interesē fakts, KĀPĒC netika noskaidrots kritušo zirgu nāves iemesls? Asins analīzes pēc tam kaut kad tiem 5 dzīvajiem jau nedod precīzu atbildi kāpēc tieši tie 4 no 9 ir pagalam, tur bija vajadzīga sekcija.

   30. decembris, 2012 @ 14.35
 • Mare

  Mare Pasekosim līdzi situācijai, ja nonāks līdz zirgu atdošanai atpakaļ saimniekiem, tad gan jāapsver iespēju šo stāstu publicēt medijos. Pagaidām ir pārāk daudz neskaidrību. Sakārtotā "režīmā" - ja cilvēks lūdz palīdzību patversmēm, lai zirgus paņemtu un pabarotu, tad šo organizāciju pienākums būtu zirgus pieņemt TIKAI ar vienošanos, ka tie saimniekam vairs atpakaļ netiks atdoti, un zirgiem tiks meklētu saimnieki, kas par tiem var parūpēties! Šādā shēmā arī sabiedrība ir ieinteresēta palīdzēt zirgiem "pārejas" periodā, kamēr tie nonāk pie jaunajiem saimniekiem. Šāda prakse ir visām Latvijas lielākajām suņu, kaķu patversmēm - ja reiz dzīvnieks tur ir nonācis, jo saimnieks par to vairs nespēj rūpēties vai kā cietsirdīgi pret dzīvnieku izturas, tad tas vairs NEKAD nenonāk iepriekšējā saimnieka īpašumā. Manuprāt, ļoti loģiska rīcība, kas būtu pielietojama attiecībā uz zirgiem.

  30. decembris, 2012 @ 14.34
  • sandra

   sandra » Mare Varbūt kāds draugos var mēģināt uzzināt, kādā veidā Valteris ir lūdzis palīdzību? Pašreiz, zinot dažas lietas par Ķepām, visticamākais ir, ka viņas pašas piedāvāja palīdzēt Valterim. Nedomāju, ka kādam cilvēkam būtu ienācis prātā lūgt palīdzību pseidopatversmei, kurā tiek uzņemti kaķi un suņi. Izskatās, ka tā ir bijusi Ķepu iniciatīva - tad viss kļūst vēl absurdāks. Palīdzība tiek piedāvāta, neesot pietiekamiem resursiem - gan izmitināšanai, gan ārstēšanai, gan barošanai. Kāda iemesla pēc? Žēlojot zirgus? Bet tādā gadījumā būtu tikai loģiski, ja saimnieks pārdodamos dzīvniekus pārdotu, lai nodrošinātu visu iespējamo pārējiem, neiesaistot sabiedrību.

   30. decembris, 2012 @ 19.39
  • Rosalinda

   Rosalinda » Mare Re, kā! Komentārā rakstīts, ka takši un kaķene vairs NAV Valtera īpašums, tie ir pārrakstīti biedrībai: http://www.draugiem.lv/kepa.lv/gallery/?pid=292638299#/kepa.lv/gallery/?pid=292638410 Otrkārt, Mare, piekrītu jums, tas tā ir, ja dzīvnieki nonākuši patversmē, BET viņi NAV nonākuši patversmē, "ķepu-ķepā" ir "dzīvnieku aizsardzības biedrība" nevis patversme... tātad bez likumīga pamata savākt un uzturēt dzīvnieku barus? Kā īsti ir? Biedrības jau vairāk ar teoretizēšanu, lekcijām, protesta akcijām nodarbojas, bet patversmes - reāli savāc no ielas un dod uz laiku patvērumu.

   30. decembris, 2012 @ 20.39
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Kepas nav patversme un ká patversmi sevi arí nepozicioné, tás ir dzívnieku PAGAIDU MÁJAS.

  30. decembris, 2012 @ 20.50
  • Rosalinda

   Rosalinda » Evita Baradovska Un kāda ir atšķirība? Patversmes arī ir pagaidu mājas, un to atbilstību pārbauda PVD, bet biedrību neviens nekontrolē? Tā?

   30. decembris, 2012 @ 20.59
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Rosalinda, ja jums ir kádas neskaidríbas, vai pretenzijas, Jums ir visas tiesíbas tás noskaidrot likumá paredzétajá kártíbá. Variet rakstít zinojumu PVD, vai darít vienalga ko. Tá nav izeja forumá anoními kádam uzbrukt, kaut ko pieprasít paskaidrot un uzspiest savu viedokli. Es nezinu un nemaz negribu zinát juridiskás nianses, es uz visu skatos no cilvéka parastá viedokla, kuru nebaidos atkláti paust. Ja jús redzat netaisníbu un gribiet to labot, tad ríkojieties, táda paplápáshana forumá ir nulles vérta, ja tai neseko reála rícíba.

  30. decembris, 2012 @ 21.39
  • Rosalinda

   Rosalinda » Evita Baradovska Evita, kāpēc jūs varat paust savu viedokli? Nu nemaz neko nevienam neuzpiežat, nē, kur nu! :)) Bet man pārmetat to, ka es uzdrīkstos paust savu viedokli? Vai viedokļa paušana ir atsevišķu izredzēto personu monopols, visi nemaz to nedrīkst? :))

   3. janvāris, 2013 @ 8.47
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Rosalinda, jums nav viedokla, jums ir tikai uzbrúkoshi jautájumi. Apméram no sérijas "chukcha ne chitatelj, chukcha pisatelj"....

  3. janvāris, 2013 @ 11.04
  • Rosalinda

   Rosalinda » Evita Baradovska Evita, pēdējā informācija mani rosina uz pārdomām, vai tas privātais "glābējkantoris" ir tik balts, pūkains un nesavtīgs, un, savukārt, dzīvnieku saimnieki - bezatbildīgi cietsirži, kas labprātīgi pārraksta suņus un kaķi "glābējiem". Būtu labi, ja dzīvnieku īpašnieki no Auces izklāstītu notikumu savu versiju. Man ir pamats domāt, ka visa šī "glābšanas operācija" uz Iecavu bija vajadzīga ne jau zirgiem, bet, lai papildinātu "glābēju" kontu bankā.

   4. janvāris, 2013 @ 14.00
 • Linda Kupča

  lindathesaint Mare, es domāju, ka šī diskusija ir jāslēdz. 118 komentāri, maļot vienu un to pašu... nekur tālāk jau nenonāksim

  3. janvāris, 2013 @ 11.30
  • admin

   Zirgam.lv » lindathesaint Paldies par ierosinājumu, bet visticamāk, ka no šīs opcijas atsacīsimies, lai ekonomētu laiku un tā vietā, lai menedžētu šādus komentārus, veltītu to rakstiem un žurnālrakstu veidošanai. Nevaram fiziski sekot līdzi katra raksta komentāru attīstībai un saturam. Pagaidām paliksim pie rupju komentāru cenzēšanas!

   3. janvāris, 2013 @ 14.03
 • Dora

  Dora kā zirgiem iet? Vai dzīvi? te viena solījās regulāri apciemot.....

  15. marts, 2013 @ 21.57
 • Dora

  Dora http://foto.inbox.lv/minkusos/Vizite-Kepas Šīs ir bildes, kā tie zirgi tagad eksistē. Laikam jau te visām palīdzētājām tas liekas normāli ja reiz pa visu Latviju nevar šiem atrast labākas mājas.

  2. oktobris, 2013 @ 20.18
 • bubis

  bubis Personīgi Evitai...Ko Tu šoreiz saki par to visu? Atvainojos, ka ne pa tēmu, bet varbūt ir iespēja izglābt šos zirgus no garīgi slimām personām http://foto.inbox.lv/minkusos/Vizite-Kepas

  14. oktobris, 2013 @ 20.02
  • Sandra

   Sandra » bubis Ko var ņemties ar nepatiesas info izplatīšanu. Redzot pirmās no interneta vidē publicētajām bildēm, sazvanīju gan ķepas, gan arī zirgu saimniekus. Kuri būtībā zirgus "na haļavu" ir izmitinājuši pansijā. Ķepas nav tiesīgas atdot zirgus kādam citam, jo šiem zirgiem ir saimnieki. Savukārt saimniekiem pat pārdot prātā nenāk, kur nu vēl par adopciju runāt! Vispirms viņiem pašiem ar saviem iekšējiem konfliktiem jātiek galā. Runājot par zirgu kondīciju- neskaitot ķēvi ar traumēto kāju un Danča traumētās kājas neapgriezto nagu- zirgi kā zirgi.

   14. oktobris, 2013 @ 20.19
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » bubis es neká nevaru saskatít tos glábjamos, nav tur ko glábt! Divas sievietes uznémusás par daudz, bet citas izejas tápat nav. Man personígi liekas, ka sunim labak bút búdá, lai arí pie kédes ar siltu édienreizi, neká tapt nopotétam, vai klíst pa ielám. Bildes tapusas traki lietainajá nedélá, logiski, ka visur údens, dubli, músu zirgi aploká ar noteikti izskatíjás steidzígi glábami tajá nedélá. Zirgi tiesám, ká zirgi, paédusi, apkopti. Já, kútina maza, saura, tumsha, nu un? Ta ir lauku ikdiena, nevienam tur nekas nekait. Nu labi, kait, kádam tiek mazliet mazák ziedojumu.

   14. oktobris, 2013 @ 20.54
  • bubis

   bubis » bubis Sandra...ne jau es rakstiju šo komentāru....tas ir izņemts no draugiem... "Atvainojos, ka ne pa tēmu, bet varbūt ir iespēja izglābt šos zirgus no garīgi slimām personām http://foto.inbox.lv/minkusos/Vizite-Kepas" Tāpēc arī jautāju Evitai,jo viņa tur bija un pārzin situāciju.

   15. oktobris, 2013 @ 21.01
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska ísteníbá, ieteiktu katram glábéjám, aizbraukt un apskatíties to ainu kopumá. Var pakert lídz kádu auzu maisheli, vai kliju kuli. Segas, dvieli, matraci, avízes, veci zhurnáli ar noderétu. Ja neká táda nav, var vienkarsi aizbraukt, izstaidzinát kádu suni. Nav tur nekáda bédu ieleja, vai kas tur sazin vél né. Mani loti uzrunája sis video http://www.youtube.com/watch?v=zwgej4HJBJU

  14. oktobris, 2013 @ 21.00
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska p.s. vai káds atpazina ribaino taksi? :)

  14. oktobris, 2013 @ 21.01
 • Zane

  Zane Man gan tiešām šķiet, ka tur ir bēdu ieleja. Labi, nav tie zirgi nobadināti, ja neskaita to nabaga ķēvi, kurai tomēr kumeļš pie sāna un papildbarība gan jau nekāda dižā netiek dota. Bet tā miskaste visapkārt. Štrunts, ka suņi pie ķēdes, ka zirgiem šaura kūtele, tas tiešām nekā īpaši pāri nedara nevienam. Bet vai tiešām nevar vismaz tos atkritumus aizvākt un apkārtni sakopt? Tur ir pilns ar metāllūžņiem, maisiem, kokiem un vēs sazinko. Tas viss ir bīstams - kājas tur var sagriezt viens un divi un šaubos, ka divas sievietes, kuras strādājot darbā spēs pamanīt, ka kas tāds noticis. Un paši zinam kādi ir kumeļi - ne tādās vien vietās ielīdīs. Arī siens neizskatās, ka tiem zirgiem uz ziemu ir savākts. Ok, nav to sieviešu zirgi, ir īpašnieku zirgi, bet vai tiešām šāda situācija nav risināma? Tūliņ jau gads rinķī, bet vai kāds ir centies noskaidrot kā iespējams šos zirgus no īpašniekiem atsavināt? Tas noteikti nav neizdarāmi. Neņemšos spriest par to, kas no it kā "zinātājiem un iekšējām personām" dzirdēts par to, ka tur arī suņus un kaķus špricē uz nebēdu, ka suņi plosa kazas un tos pašus kaķus, to es nu nekādīgi nevaru pārbaudīt, bet fakts, ka šīs sievietes ir nolaidušas tur visu līdz pēdejam un ka dzīvniekiem tur ir bīstami atrasties savās fekālijās metāllūžņu kaudzēs, ir nenoliedzami. Pasakiet vēl, ka tur viss ir kārtībā un jūs tur kādu savu suni/kaķi/zirgu varētu mierīgu sirdi atstāt padzīvot?

  14. oktobris, 2013 @ 22.31
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Zane nenoliedzami tur ir problémas, bet es neredzu tám izeju. Nu kur lai liek tos sunus? Zirgu ípasnieki parasti nekaunas, kas nav pildíjusi nevienu solíjumu, nav ne savas rokas, ne naudu ieguldíjusi gada laiká. Vinám pilnígi nebija vajadzígi vél tie zirgi sev uz kakla...

   15. oktobris, 2013 @ 7.22
  • renoo

   renoo » Zane D.P. pavasara reportāžā izskatījās stipri vien labāk kā tagad bildēs rudenī. un normāli zigam pavasarī vajadzētu būt ribainam, un rudenī apaļam, nevis otrādi. Un miskaste tur tiešām ir briesmīga - un tas neattiecas uz nolaisto kūtiņu un sastiķētajiem voljēriem - zirgam vai sunim jau vienalga.

   15. oktobris, 2013 @ 8.50
 • Sigita

  Sigita Es negribu te atkal vicināt kara cirvi, bet piedodiet, nu nevaru, vienkārši nevaru saprast, kā kādam var šķist pieņemami (es pat nesaku - normāli), ja attēlos redzama šāda situācija? http://foto1.inbox.lv/linda_banga/07-10-2013/22082013240.jpg Sapforumā skaidri un gaiši rakstīts: "Zirgu novietne neatbilst nevienām labturības prasībām,nelielā,piesmakušā šķūnī tiek turēti 6 pieauguši zirgi,dažus mēnešus vecs kumeļš un vēl kazu ganāmpulks.Zirgi tiek baroti ar puvušiem dārzeņiem,kuri nereti netiek pat izsaiņoti no maisiņiem. "

  15. oktobris, 2013 @ 9.15
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Sigita ir padoms, ko darít? Ko lai dara ar visu to dzívnieku baru, kuri nevis iet mazumá, bet arvien vairák vinu paliek?

   15. oktobris, 2013 @ 10.31
  • Sigita

   Sigita » Sigita Palīdzēt var tikai tiem, kas to vēlas, diemžēl. Pat ja saimnieki nevēlas zirgus pārdot un biedrība to nedrīkst izdarīt, tad biedrībai būtu vismaz jāapzinās, ka tā nav spējīga normāli nodrošināt šos zirgus un jānodod šis uzdevums kāda cita rokās. Es ticu, ka pa visu Latviju atrastos kāds žēlsirdīgs cilvēks ar labākām iespējām pa ziemu pabarot 1 vecu zirgu-pensionāru. Nav ko kost lielākā kumosā, nekā spēj norīt, tad var tikai aizrīties. Līdz šim es kaut kā neesmu dzirdējusi šādu lūgumu, vismaz ne attiecīgajos zirdzinieku masu saziņas līdzekļos. Kas attiecas uz pārējiem dzīvniekiem, neviens aiz rokas nav vilkts veidot patversmes, tā ir brīvprātīga lieta. Ja reiz tu uzņemies, tad dari to normāli. Ja cilvēki paši neapzinās, ka nespēj normāli nodrošināt ne 1, ne 10 suņus un kaķus ne darba, ne materiālā ziņā, tad valsts institūcijām šī problēma ir jārisina piespiedu kārtā. Šajā gadījumā man neliekas, ka dzīvot antisanitāros apstākļos kādi bildēs redzami, iespējams, ka bez normāla ēdiena un ūdens ir par kapeiku labāk kā tikt zem eitanāzijas šprices.

   15. oktobris, 2013 @ 13.31
  • Laura

   Laura » Sigita Bet dzīvnieks neko nevar pateikt,nekur nevar aiziet un kādam pasūdzēties. Priekš tam ir cilvēki un īpašnieki,kas par tiem arī likuma priekšā atbild un ir uzraugošās iestādes kā PVD( pa mūsus nodokļu naudu ja kas), kam tas ir jāuzrauga un neatbilstību gadījumā jārīkojas. Mēs te varam rakstīt cik gribam, nekas nemainīsies. Ir jāraksta iesniegums un tad VARBŪT kāds rīkosies,bet tas būs vismaz kaut kas. Var uzturēt un ārstēt zirgu,bet pēc tam piedzen samaksu no īpašnieka, tikai tas ir caur tiesu un vismaz 3-4 gadus. Lūdzu raksties policijai,PVD,Zemkopības ministrijai, Bez tabu utt Visur. Tā tikai kaut ko legāli var izdarīt!

   15. oktobris, 2013 @ 13.58
 • Favis

  Favis Nu varbūt ir jāsāk tā zirgu lieta kustināt tomēr. Ja jau zirgiem ir saimnieki, taču tie par viņiem negrib jeb nevar rūpēties, nu tad ir jāmeklē kaut kādi risinājumi. Nu ko viņi tagad gadiem šādi dzīvos? Droši vien tādas lietas nekārtojas viegli un pašas par sevi un droši vien vienīgie, kam šis jautājums būtu jāsāk kustināt ir organizācijas darbinieki. Vai arī kāds cits to var?

  15. oktobris, 2013 @ 11.34
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Favis saimnieki vispár dívaini lautini, párdot negrib, neko negrib, grib lai káds uztur, ká jau tika teikts "na halavu". Biedríba párdot nevar tos zirgus, nav vinu ípasums. Táds rinka dancis gada garumá, klát nákusi vél kéve ar kumelu. Sviests pilnígs.

   15. oktobris, 2013 @ 12.23
 • sīka

  sīka Musu valsti neviens atrak nereage kamer nav uzrakstita sudziba :) sakot ar prezidentu Berzinu,ministru kabinetu,Zemkopibas ministriju utt. Cik saprotu soreiz atbildiga iestade ir PVD, kas ta vieta lai iznemtu dzivniekus un soditu ipasniekus,plata rokas. Izskan ka sudzeties ir slikti,bet ludzu soreiz tie kas zin adresi un situaciju rakstiet visiem,jo tulit sals un daudzi var ari neizdzivot.

  15. oktobris, 2013 @ 11.39
  • Laura

   Laura » sīka Pilnīgi piekrītu!

   15. oktobris, 2013 @ 13.59
 • KURKA

  KURKA Vispar Dancing Princ bija taja laika slims. Kapec par vinu ir jaspriez neko nezinot? Kapec tad parejie zirgi bija ideala stavokli? Ja nezinat neko tad nerunajat tas stulbas baumas kas paslaik tiek runatas. :@

  18. oktobris, 2013 @ 22.25
 • KURKA

  KURKA Ja jus neko nezinat tad nerunajat. Zirgam ir problemas ar aknam un nierem. tapec ari zirgam paliek dzeltenas acis un zirgs need un nedzer. tas notika divreiz gada. veterinararsts pats brauca parbaudit. un ja jus esat gudraki par arstu tad paradiet savus licences. un paturiet mutes ciet.

  18. oktobris, 2013 @ 22.32
 • Alēna

  Alēna Bet Arābu rikšotāji jau ir tādi kaulaināki! Viņiem tāda uzbūve!

  19. oktobris, 2013 @ 15.15
  • Virsaitis

   Virsaitis » Alēna Kas par blēņām. Nevienam zirgam nav jābūt pēc "uzbūves" kaulainam. Slaidi, šaurāki - jā, taču ne ribaini.

   20. oktobris, 2013 @ 20.17
  • vētra

   vētra » Alēna Arābiem tāda uzbūve? Neko nejēdzīgāku dzirdējusi neesmu :D :D :D Tā kā daudzus gadus ar arābiem ir bijusi pietiekami laba pieredze,tad varu teikt vienu-pie normālas barošanas arābi apveļās kā pīrāgi un pat vajadzīga diētas ievērošana :D lai nu kas,bet arābiem ir tieksme uz uzbarošanos ja vien ir tāda iespēja.

   21. oktobris, 2013 @ 14.03
 • ES

  ES Nu ZB jau šitais cik var gadu cepties par vienu un to pašu !!!!!!!!!!!

  23. oktobris, 2013 @ 15.49
 • Alise

  Alise Kas ar tiem zirgiem ir tagad? Vēl patversmē?

  25. oktobris, 2013 @ 10.28
 • koksis

  koksis interese kas ar zirgiem? vai vel ir? kura patversme?

  25. oktobris, 2013 @ 19.42
 • Laura

  Laura http://www.apollo.lv/zinas/dzivnieku-koncentracijas-nometnes-parprastas-labdaribas-varda/619098

  2. novembris, 2013 @ 13.40
 • aija

  aija Vai šiem zirgiem tiks dāvātas jaunas mājas?varetu dot jaunās mājas pie mums plašās ganībās

  9. aprīlis, 2014 @ 14.16

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase