Fiziskā slodze ietekmē ķēves auglību

Vingrošana, kustības, treniņi ir laba lieta, bet kā izrādās, ja ar to pārspīlē, var rasties negatīvas sekas.  Portāls Science Daily ziņo par pētījumu, ko veikuši Floridas Universitātē (ASV), lai saprastu, kā treniņi ietekmē ķēves reproduktīvo veselību.

Pētījuma rezultāti ir interesanti. Zinātnieki sadalīja ķēves trīs grupās – bez treniņiem, daļējiem treniņiem un pilnīgiem treniņiem. Pētnieku mērķis bija noteikt ķēvju auglību. Ķēves ar daļējiem treniņiem katru dienu pirms ovulācijas periodā tika kustinātas 30 minūtes, bet pēc ovulācijas tām tika dota septiņu dienu atpūta. Savukārt pēdējā ķēvju grupa ar pilnīgu treniņu programmu tika vingrinātas katru dienu 30 minūtes.

Iegūtie rezultāti liecināja par to, ka fiziskās aktivitātes radīja lielāku kortizola koncentrāciju. Kortizols galvenais glikokortikoīds jeb hormons, ko izstrādā virsnieru dziedzeris un kas ir nepieciešams normālas ķermeņa darbības nodrošināšanai ilgstoša stresa apstākļos. Kortizols ir nepieciešams normālai metabolisko procesu norisei, un tas rada katabolisku iedarbību: veicina proteīnu pārvēršanās procesu muskuļos, kā arī saistošo šķiedru pārvēršanos glikozē (kortizols spējīgs paaugstināt glikogēna līmeni asinīs). Kortizolam arī ir ietekme uz auglību.

Embriju veidošanās bija mazāka tieši tai ķēvju grupai, kas tika nodrošināta ar fiziskām aktivitātēm. Tādēļ pētnieki secina, ka fiziskai slodzei pirmsapaugļošanas periodā var būt negatīva ietekme. Tomēr vēl padziļinātāk būtu jāpēta slodzes ietekmi uz grūsnības sākumposmu. Zinātnieki plāno nākotnē pētīt embriju kvalitāti, jo to ļauj modernās tehnoloģijas.

Šim pētījumam varētu arī būt liela nozīmē cilvēka grūtniecības procesu pētniecībā. Daudzi pētījumi liecina, ka stress un ļoti lielas fiziskās slodzes negatīvi ietekmē grūtniecību sievietēm.

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase