Ja treniņos zirgs velk uz vienu pusi

Gadās tā, ka zirgs it kā velk uz vienu pusi. Cik liela ir šī problēma un kā to risināt, iesaka zirgu portāls Horsechannel.com, piedāvājot dažādus padomus iesācējiem.

Nav nekas neparasts, ja zirgs dabiski dod priekšroku kādai no pusēm, līdzīgi kā ir ar kreiļiem un labročiem. Lai kompensētu savu vājāko pusi, zirgs var mēģināt it kā balstīties uz jātnieka roku. Jātnieks sajūt to, ka viena pavada ir tādā kā nedaudz smagāka. Ja zirga apmācības sākumā šī problēma tiek konstatēta, ar to diezgan viegli var tikt galā, taču izteiktāk tas būs vecākiem zirgiem un tiem, kas tiek izmantoti nomās vai jauno jātnieku apmācībā. Bez tam, svēršanos uz vienu pusi var izskaidrot arī ar zirga diskomfortu, proti, nelielām sāpēm vai stīvumu kādā no ekstremitātēm. Tad zirgam, ieguļoties uz vienu noteiktu pusi, ir ērtāk pārvietoties. Taču zirgs var būt vienkārši slinks, tādēļ izmanto jebkuru jātnieka vājību. Tas it īpaši ir raksturīgi nomas zirgiem vai tiem, kurus izmanto jātnieku apmācībā – zirgiem kļūst garlaicīgi, varbūt kaut kas sāp, un tiem izveidojas slikti ieradumi. Ja zirgam ļauj to darīt un neveic korekcijas, problēma turpināsies.

Ja zirgam kaut kas sāp, tad problēma var būt ar nagiem, zobiem, ekipējuma pielāgošanu, segliem utt. Bet ja izrādās, ka vilkšana uz vienu pusi ir slikts ieradums, tad ar zirgu būtu jāpsastrādā kādam pieredzējušākam jātniekam. Vēl jāņem vērā, ja zirgs velk uz vienu pusi, visticamāk tas izvairīsies no šķēršļa tieši uz šo pusi.

Lai šo problēmu risinātu, jātniekam jāliek zirgam saprast, ka tam pašam jāmeklē savs līdzsvars. Var strādāt, jājot pa lielu apli. Ja zirgs, piemēram, velk uz labo pusi, jājiet pa apli uz to pašu pusi. Tiklīdz sajūtat lielāku svaru uz labo pavadu, paceļiet roku uz augšu un pavelciet uz savu pusi līdz zirgs ieliecas aplī. Šajā gadījumā jums būtu jāredz zirga labā nāss. Vienlaikus ar labo kāju jāspiež zirgam sānos. Tiklīdz sajūtat izmaiņas, kā atalgojumu atbrīvojiet labo pavadu, un turpiniet jāt pa apli. Ja zirgs atkal sāk gulties labajā pavadā, atkārtojiet vingrinājumu. Jātniekam jābūt uzstājīgam un konsekventam, lai zirgs saprastu ko no tā prasa un pakļautos.

Bilde: Yourhorse.co.uk

Atpakaļ

2 komentāri

  • Nadina

    Nadina shados gadijumos loti palidz ta pati kordoshana vai jashana ar arejo nostadni. pirmeram laba puse zirgam ir stivaka, tad jajaj pa kresi ar nostadni uz aaru. darbojas ka pulkstenis ja to pareizi pielieto

    5. decembris, 2012 @ 19.49
  • renoo

    renoo pirmkārt jau tomēr vajadzētu pārbaudīt, vai gadījumā jātnieks nesēž šķībi, īpaši, ja zirgs tā nedara zem cita jātnieka, vai arī nav notrlinājies pret šķībumu. un tikai tad meklēt vainu zirgā.

    5. decembris, 2012 @ 20.15

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase