Vai ir droši jāt ar aklu zirgu?

Dzīvē gadās dažādi un nekad nevar paredzēt, kādas nepatikšanas var rasties vai kādas zirgam var būt veselības problēmas. Ir situācijas, kad zirgs var zaudēt redzi. Portāla TheHorsechannel.com lasītāja jautā, vai ir droši jāt ar aklu zirgu.

Akli zirgi pārsteidzoši viegli pielāgojas videi, iemācoties paļauties uz citām maņām, it īpaši uz dzirdi, lai saprastu, kas notiek apkārt. Ja ar aklu zirgu jāj vai vienkārši atrodas tam līdzās, zirgs arī lielā mērā paļaujas uz cilvēku. Uzticība ir ļoti svarīga zirga-jātnieka attiecību sastāvdaļa, bet it īpaši, ja zirgs ir akls. Jātniekam šādā situācijā ir jākļūst par zirga acīm, bet zirgam savukārt ir jāpaļaujas uz cilvēku ticot, ka komandas ir drošas.

Ja uz situāciju paskatās no zirga viedokļa, tas pēc dabas likumiem tas ir plēsēju barība. Zirgam ir jāpaļaujas uz redzi un dzirdi, lai noteiktu, no kurienes tuvojas briesmas, lai nepieciešamības gadījumā bēgtu. Zaudējot redzi zirgs dabā arī zaudē lielu priekšrocību un tam atliek vien dzirde un smaržas sajūta, lai saprastu, kas notiek apkārt. Tādēļ zirgs var kļūt daudz jutīgāks pret apkārtējo vidi, proti, zirgs ir nervozāks. Tam ir mazāk informācijas par to, kas ap to notiek, tādēļ tam ir mazāk iespēju izvērtēt, vai situācija tiešām ir dzīvībai bīstama, kā tas būtu, ja zirgs redzētu. Par laimi atšķirībā no savvaļas zirgiem, mūsu mīluļiem nav jābūt tik ļoti uzmanīgiem. Ja vēl piedevām zirgs redzi zaudē pamazām, tas nerada tik lielu stresu un dzīvnieks laika gaitā jau pieradis pie savas nepilnības.

Ar aklu zirgu jāt ir droši, ja vien tiek ievēroti vairāki drošības nosacījumi. Pirmkārt, nekad nejājiet viens, labāk, lai blakus būtu kāds vērotājs gadījumā, ja zirgs nobīstas vai satraucas no kāda nezināma trokšņa. Otrkārt, svarīga ir vide, kur jūs ar aklo zirgu jājat. Manēža ar mīkstu un līdzenu pamatu ir ideāla vieta. Protams, ir jāatbrīvojas no jebkādiem šķēršļiem pat tad, ja tie atrodas manēžas vidū. Tas attiecas arī uz šķēršļiem. Neiesaka ar aklu zirgu jāt pa lauku vai ganībām, jo tas var radīt daudz neparedzamu situāciju, piemēram, kāds suns, kas paskrien garām, vai cits jātnieks, kas ierodas sasveicināties, vai arī vējā čabošs plastmasas maisiņš var zirgu tikai izbiedēt. Treškārt, vienmēr galvā lieciet jāšanas ķiveri. Treniņos labāk soļot, rikšot, lēkšot, jāt serpentīnos, utt. Tas viss ir pieļaujams, bet tikai uz līdzenas virsmas.

Ja atrodaties uz zemes, vienmēr ir labi dot zirgam ziņu, kur atrodaties. Runāšanās ar dzīvnieku un pieskārieni ir divas vienkāršākās lietas, lai zirgs saprastu ne tikai to, kur atrodaties, bet arī to, ka esat kopā ar to.

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase