3 vienkārši vingrinājumi līdzsvara uzlabošanai

Lai zirgs kustētos ritmiski un atbrīvoti, ir ļoti svarīgi, lai tā jātnieks būtu ar labu līdzsvara izjūtu un ķermeņa koordināciju.

Zemāk atrodami 3 ļoti vienkārši vingrinājumi, kuri noderēs gan iesācējam, gan jau pieredzējušam jātniekam – kuram, visticamāk, tie problēmas nesagādās.

Kāju stiepšana:

Vingrinājumu izpildiet, kad zirgs mierīgi stāv uz vietas. Drošības labad, palūdziet, lai kāds tomēr to pietur. Neaizmirstiet noņemt vai sakrustot kāpšļus, lai tie netraucētu.

1. Satveriet ar abām rokām seglu aizmuguri

2,3. Paceliet kreiso kāju – celis ir saliekts, bet papēdis uz leju

4. Celiet to pāri zirga skaustam un izstiepiet, cik vien tālu varat. Jūsu dibens vai gurni nedrīkst izkustēties, kustās tikai kāja.

5. Uzmanīgi atlieciet kāju atpakaļ gar zirga sāniem, izpildiet vingrinājumu ar otru kāju.

Roku rotācija:

Vingrinājumu izpildiet, kad zirgs mierīgi stāv uz vietas. Drošības labad, palūdziet, lai kāds tomēr to pietur. Zirgā sēdiet ar taisnu muguru un atbrīvotām kājām.

2. Paceliet rokas plecu līmenī, tā lai padusē veidotos 90* leņķis un rokas veidotu taisnu līniju no labās rokas pirkstiem līdz pat kreisās.

3. Labo roku virziet virzienā uz zirga kaklu, bet kreiso – virzienā uz zirga dibenu. Labajai rokai jābūt jums taisni priekšā, bet kreisajai taisni aizmugurē, lai starp tām veidotos taisna līnija. Visu laiku jāsaglabā skatiens uz priekšu un pārējais ķermenis jātur taisni! Praksē šo bieži vien sauc arī par vēdeklīša kustību vai “helikopteri”. Šo pašu kustību atkārtojiet arī uz otru pusi.

Svecīte:

Jātniekam bez pavadu palīdzības ir jāpieceļas stāvus seglos un jāspēj tā noturēties vismaz viena minūta. Ja tas ir izdevies, tad stāvus kustībai var pievienot arī Roku rotācijas vingrinājumu. Vēlāk var šo Svecītes vingrinājumu atkārtot ar zirgu soļos un rikšos. Vislabāk, ja klāt ir draugs, kas var nobildēt jūs, jo kamera nekad nemelos!

Avots

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase