Kādas krāsas bikses drīkst vilkt sacensībās?

Jautā Sintija:

Man ir viens jautājums: vai piedaloties sacensībās obligāti ir jābūt baltām jāšanas biksēm vai ir arī citas pieļaujamās krāsas? Interesē noteikumi gan iejādei, gan konkūram. Paldies!

Atbild Terēze Rozenberga:

Iejāde

Šobrīd spēkā esošo oficiālo iejādes noteikumu (24.versija, 2011.gads) 427.artikula 1.punkts nosaka, ka visām civilpersonām, kas piedalās oficiālās FEI sacensībās, jābūt baltām jāšanas biksēm (ir pieļaujams arī pelēkbalts vai dzeltenbalts tonis). 2.punkts, kas attiecas tikai uz militārpersonām, ļauj izvēlēties starp augstākminēto un īpašo militāro uniformu. Obligāts šis punkts ir CDI3*/CDI4*/CDI5*/CDI-W /CDIO sacensībās, FEI čempionātos, Reģionālās un Olimpiskās Spēlēs un minēts kā ieteicams arī citās starptautiskās sacensībās, ja vien nav norādīts savādāk īpašos noteikumos (CDIY, CDIJ, CDIP, CDI-Ch sacensībām). Piemēram, CDIP (ponijiem) un CDI-Ch (bērniem) ir pieļautas arī gaiši bēšas bikses.

Lai gan šobrīd vēl nav oficiāli izstrādāti noteikumi par nacionālajām iejādes ieskaites sacensībām Latvijā, piedaloties sacensībās, dalībniekiem noteikti ir ieteicams vienmēr sekot FEI iejādes noteikumiem.

Šķēršļu pārvarēšana (konkūrs)

Šobrīd spēkā esošo oficiālo šķēršļu pārvarēšanas noteikumu (24.versija, 2012.gads) 256.artikula 1.5.punkts nosaka, ka visām civilpersonām, jābūt baltām vai gaiši bēšām jāšanas biksēm. Jāatzīmē, ka šie noteikumi attiecas arī uz maršruta apskatīšanu pirms sacensībām. 1.6.punkts, kas attiecas tikai uz militārpersonām, ļauj izvēlēties starp augstākminēto un īpašo militāro uniformu. Jāpiebilst, ka šķēršļu pārvarēšanas noteikumos netiek precīzi norādīts, kāda līmeņa sacensībās šis ietērps ir obligāts.

Vispārējo Noteikumu LJF nacionālajām ieskaites sacensībām šķēršļu pārvarēšanā 1.punkts nosaka, ka LJF nacionālajās ieskaites sacensībās tiek ievēroti FEI šķēršļu pārvarēšanas sacensību Noteikumi – tātad iekļaujot arī nosacījumus par apģērbu.

Paldies Terēzei par palīdzību atbildes sniegšanā!

Atpakaļ

1 komentārs

  • ruu

    ruu Man, kā iesācējam, tomēr nav līdz galam skaidrs - vai konkūrā ir pieļaujamas baltas bikses ar kontrasta sēdvietu (pelēku, melnu), vai tām ir jābūt pilnīgi baltām/ bēšām? Un kā ir ar gaiši pelēkām biksēm, tādām, kā šī raksta ilustrācijā?

    4. oktobris, 2013 @ 13.06

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase