Pakava ietekme uz zirga naga formu

Neskatoties uz to, ka 21. gadsimtā iespējams izpētīt gandrīz jebko, ir pieejama ļoti neliela informācija par pētījumiem kā pakavs ietekmē zirga naga formu.

Eurodressage.com ziņo, ka zinātnieki no Melburnas universitātes veikuši šādu pētījumu – viņi centušies izpētīt vai pakavs būtiski ietekmē zirga naga formu.

Eksperimentam tika izvēlētas ķēves vecumā no 8 līdz 22 gadiem. Visām bija vienāda barība, uzturēšanās apstākļi, bet darbā tās netika izmantotas. Daļu no ķēvēm apkala, bet otru daļu atstāja bez pakaviem. Tad pētnieki 4 mēnešus dzīvniekus vēroja ar mērījumu palīdzību. Ķēvēm nagi tika apgriezti reizi 7 nedēļās un šajās reizēs pētnieki nomērīja naga platumu (virzienā no purngala uz papēdi) un naga leņķi.

Atklājās, ka kaltajām ķēvēm atšķirībā no nekaltājām, naga platums samazinājās par 0,65 cm kreisajai priekškājai un par 0,78 cm labajai priekškājai, bet naga leņķis – par 1,5 grādiem kr. priekškājai un par 1,8 grādiem labajai.

Pētījums pierādīja, ka zirga kalšana ietekmē tā naga izmērus, bet ir nepieciešami tālāki izmeklējumi, lai noskaidrotu kā zirga naga formas izmaiņas ietekmē pašu zirgu un kādas ir iespējamās sekas.

Atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase