Kuri ir pareizie iejādes noteikumi?

Jautā Ieva Aleksandrova-Eklone:

Labdien Zirgam.lv,

18.08.2012 Kleistos LJF Kausa V posmā iejādē bija dīvaina situācija…

Vesela grupa Open Class (1shēma, amatieri) jātnieku saņēma aizrādījumus par to, ka nav šporu, nav garie iejādes zābaki, bet ir īsie kopā ar gludstulmu ādas krāgām, atzīmējot, ka nākamajās oficiālajās sacīkstēs bez šporām un garajiem zābakiem šie jātnieki var tikt diskvalificēti.

Tiesnešu vienīgā atbilde bija: “Tādi esot noteikumi”! Nolikumā gan neko tādu neatradu. Cik atceros – iepriekš šporām un garajiem zābakiem bija jābūt no 2.shēmas. 1.shēmā – jātnieks varēja valkāt īsos zābakus un gludstulmu ādas krāgas, šporu lietošana – pēc izvēles.

Izskatīju LJF mājas lapu – nekur šādus noteikumus neatradu.

Varbūt, ka variet palīdzēt atrast šos mistiskos “Noteikumus” pēc kuriem “iejādes iesācējiem” 1.shēmā jāvalkā šporas un garie zābaki?

Ar cieņu, Ieva

 

Atbild Sigita Eitcena, Zirgam.lv:

Pirmkārt, gribu atzīmēt, ka ir ļoti nekorekti no LJF tiesnešu puses atsaukties uz jebkādiem noteikumiem, nenorādot, kas tie par noteikumiem (FEI vai vietējie), un ja tie būtu kādi vietējie LJF noteikumi, tiem ir jābūt publiski pieejamiem visiem dalībniekiem. Līdz šim es tādus attiecībā uz iejādi nekur neesmu redzējusi, pretstatā konkūram, kur noteikumi ir pieejami LJF mājas lapā.

Ja mēs pieņemam, ka tie ir FEI noteikumi, tad uz iejādes sacensībām attiecas vispārīgi FEI Rules for Dressage events, pašreiz aktuālā ir 24. redakcija, kas ir spēkā no 2011. gada 1. janvāra. Punkts 427 nosaka apģērba prasības, un tajā ir minēts, ka jātniekam (civilpersonai) ir jānēsā jāšanas zābaki, melnā krāsā vai vienā krāsā ar žaketi/fraku. Piešiem tiešām ir jābūt obligāti, turklāt no metāla.

Savukārt, ja skatās, ka Open Class shēma ir ņemta no FEI Dressage Challenge shēmu klāsta, tad, palūkojoties uz FEI Dressage Challenge Rules 2011. gadam (http://www.fei.org/sites/default/files/file/EVENTS/SERIES%20%26%20FINALS/FEI%20World%20Dressage%20Challenge/Rules/WCHA-D%20Rules%202011.pdf), tad ir redzams, ka punkts 5.1. nosaka, ka pieaugušie un bērni (izņemot 12-15 gadu vecuma grupā) drīkst nēsāt arī t.s. gludādas stulmus melnā krāsā. Pieši joprojām ir obligāti.

Korekti būtu nolikumā norādīt, balstoties uz kādiem noteikumiem tiek tiesātas VISAS sacensību programmā iekļautās shēmas, lai dalībniekiem nerastos šādi pārpratumi. Ja tas nolikumā nav norādīts, tad pastāv pārāk plašs lauks interpretācijām un spekulācijām.

Paldies Sigitai par palīdzību atbildes sniegšanā!

Atpakaļ

44 komentāri

 • Dagnija

  Dagnija Manuprāt, rakstā vēl vajadzēja akcentēt arī to, ka sacensībās obligāti jāvalkā cimdi. Iejāde, salīdzinājumā ar konkūru, vispār Latvijā ir tādā kā pabērna lomā, jo sacensību nolikumi tiek publicēti pēdējā brīdī, bildes reti kad ir atrodamas leflatvia.lv galerijās, kā arī nekādi noteikumi nekur latviešu valodā nav atrodami.

  27. augusts, 2012 @ 11.59
  • Katrīna

   Katrīna » Dagnija Varu tikai piekrist, kā arī uzskatu, ka pašos pamatos arī iejādes noteikumi (īpaši attiecībā pret amatieriem) nav godīgi, jo trūkst sadalījuma 1. un 2. amatieru grupā, kā arī amatieriem tiek liegta pilnvērtīga iespēja cīņā par nominācijām un tituliem, kā tas piemēram ir konkūrā... :(

   27. augusts, 2012 @ 12.56
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Vispar ar noteikumiem LV ir interesanta situácija arí konkúrá. Pie marshruta més liekam klát FEI artikulu, bet tiesájam péc nacionalajiem noteikumiem :) Amatieriem vispár nav nekádu noteikumu, ne konkúrá, ne iejádé, jo noteikumi vispirms ir jaapspriezh, tad japienem un tad japublicé. Shobríd teorétiski amatieru sacensíbas bútu jatiesá péc FEI noteikumiem, bet péc FEI noteikumiem mums Latvijá bútu kádi 3-4 amatieri, ne vairák. Péc tam rodas situácijas, ka gribas aizbraukt uz CSI Am un ir liels pársteigums, ka nemaz shinís startét nedríkst.

  27. augusts, 2012 @ 16.55
  • Dagnija

   Dagnija » Evita Baradovska Es kā iejādes amatieris tomēr esmu ļoti priecīga par to, ka Latvijā tomēr ir amatieru konkurence gan pirmajā, gan otrajā grupā, jo citādi cilvēkiem, kas ar šo sporta veidu sāk nodarboties pieaugušo vecumā, jāstartē vai nu ārpus konkurences, vai arī uzreiz 3. shēmu. :D Tas gan ir tiesa, ka tas, kas mums ir amatieris, galīgi nav amatieris pēc FEI noteikumiem.

   27. augusts, 2012 @ 21.14
  • Bubis

   Bubis » Evita Baradovska Tad man gan ir pilnīgs ķīselis galvā.Jo arī es nedrīkstu startēt CSIA,jo pēc FEI noteikumie, esmu tak treneris,jo trenēju bērnus.Tik tāds sīkums,ka gadu un veselības dēļ,vairāk par metru vai 110 cm nekad arī vairs nespēšu augstāk pārlekt,da i vēlēšanās nav,bet redz-ideāli ierobežojumi,izrādās-nekāda lekšana.Manuprāt tās ir vistīrākaiss cilvēktiesību pārkāpums-cilvēkam,kas pat nav spējīgs augstāk lekt,ir aizliegts pat sapņot par sacensībām.Un ja pašķirsta Latvijas konkūristu vidējos rezultātus,tad manupāt,mums tieši amatieri ir lielākā daļa.Profi ir labi,ja uz vienas rokas saskaitāmi.Pārējie,kas reiz pa reizi mēģina uzlekt 130 cm un laimīgas sagadīšanās pēc tajos nenositās,jo blakus ir vai nu labs treneris vai veiksme-nu apsalūti nav uzskatāmi par profiem. Manuprāt profesionāls jātnieks ir tas,kas jāj patiešām rezultatīvi sistemātiski lielos maršrutus un kuram par to maksā lielu naudu,pārējie ir un paliek amatieri.

   27. augusts, 2012 @ 21.56
 • Santa

  Santa Vispār jau ar steku jāt shēmu arī nedrīkst pēc fei noteikumiem. Bet ja godīgi, principā iejādē Lv ļoti bieži noteikumi tiek "mainīti" un ir tads paliels bardaks- tad piever acis uz to, ka lielās shēmas jāj ar steku, arī uz to ja 3šo grupu jāj ar trenzi jābut frakai nevis žaketei u.tml. Ir redzēti arī tādi cilvēki, kuri līdz mazajai balvai(ieskaitot) jāj ar krāgam un cik zinu nekādi aizrādījumi par to nav bijuši -vienīgi vienreiz meitenei, kura jāja 3šo shemu ar krāgām (bet tas bija LR čempionāts, nevis parastais posms). Tākā vienīgais, kas atliek ir pirms katrām sacensībam jautāt, kam jābūt/ nav jābūt - bet nu tas,pēc manām domām, gan nav īsti normāli un tam tā nevajadzētu būt. ;)

  27. augusts, 2012 @ 17.03
 • Ranma

  Ranma Paskaidrojiet kāds cilvēkam, kurš iejādi tikai pa televizoru redzējis - kāpēc pieši ir obligāti?

  27. augusts, 2012 @ 17.21
  • lenna

   lenna » Ranma Jā, to man arī ļoti labpatiktos uzzināt no kāda profesionāļa, neesmu tā īsti sapratusi..

   27. augusts, 2012 @ 17.47
  • Dagnija

   Dagnija » Ranma Man škiet, ka pieši ir obligāti tāpēc, lai visiem dalībniekiem būtu daudz maz vienāds inventārs, nevis viens jāj ar piešiem, cits bez, bet vēl kāds vispār bez segliem un iemauktiem. Šis ir mans personīgais un subjektīvai viedoklis. :D Iejāde tomēr ir ļoti konservatīvs sporta veids. :) Ja piešus nevajag vai negrib lietot, tad pēc FEI noteikumiem ir atļauti piešu aizvietotāji (angliski dummy spurs).

   27. augusts, 2012 @ 21.10
 • _draugiem_54080

  Draugiem lietotājs Nedaudz atkāpjoties no tēmas par apģērbu, bet joprojām paliekot pie iejādes: attiecībā uz 1. shēmas amatieriem vai Jums nešķiet, ka visai dīvaina situācija izveidojusies arī ar starta naudām: 10 Ls maksā visi, bet naudas balvas diemžēl pieejamas tikai augstākās shēmās. Jā - piekrītu - tas iespējams motivē virzīties uz kādu augstāku shēmu BET vai tomēr nebūtu jāievēro kāds vienlīdzības princips? Kaut vai mazāka starta nauda kā tas bija pirms kāda laika? JO: 1. grupā tomēr startē lielākais skaits dalībnieku un salīdzinot - konkūrā balvu fonds ir visās amatieru grupās!

  28. augusts, 2012 @ 9.01
  • Katrīna

   Katrīna » Toms Pulmanis Man jau šķiet, ka visgodīgāk būtu arī 1. shēmu un 1. shēmas amatierus uzskatīt par tādiem pašiem normāliem sportistiem kā 2. shēmas amatierus iejādē un abu grupu konkūra amatierus. Vai tad tik grūti ļaut arī 1. shēmas amatieriem iejādē cīnīties par balvām, kopvērtējuma vietām un nominācijām "Gada labākajā jātniekā"? (atsevišķi no 2. shēmas amatieriem!!!) Jo, kā jau tika minēts, dalībnieku 1. shēmā ir pietiekami un starta naudas maksā visi. Varbūt par to BEIDZOT ir jāsāk aktīva diskusija ar LJF iejādes sekciju? Un varbūt zirgam.lv var mums ar to palīdzēt??? :)

   28. augusts, 2012 @ 9.23
  • Dagnija

   Dagnija » Toms Pulmanis Starta naudas pacēla tad, kad parādījās simboliskās sponsoru reklāmas balviņas. :) Starp citu arī otrajā shēmā ir tā pati situācija - starta nauda 10 ls, bet naudas balvu nav. Manuprāt arī tas, ka 1. grupas amatieriem nav nedz kopvērtējuma LJF kausā, gan arī nominācijas "Gada labākajā jātniekā", ir muļķīgi un pilnīgi noteikti neveicina sporta veida popularitāti. Atgriežoties pie šī raksta tēmas, man šķiet jocīgi, ka tieši 5. posmā jātniekiem aizrādīja par to, ka nav garo zābaku un piešu. Sanāk, ka visus četrus iepriekšējos posmus viss bija ok, arī LR čempionātā varēja startēt neievērojot šīs prasības, bet 5. posmā pēkšņi nevar. :) Manuprāt šāda informācija bija jānorāda nolikumā, līdzīgi kā par steku lietošanu augstākajās shēmās, jo atsevišķās sacensībās Latvijā steku lietošana ir atļauta visās shēmās un, acīmredzot, arī atsevišķās sacensībās var jāt ar stulmiem. :) Tikai iepriekš nevar zināt, kuras tās būs. :D

   28. augusts, 2012 @ 11.27
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Bubis Més nevaram ne ietekmét, ne regulét FEI noteikumus. Domájams LV més paliksim pie ta pasa amatiera traktéjuma, káds tas ir. Man pasai loti patík situacija amatieriem káda tá ir pie mums. Tomér, ir starpíba, vai cilvéks skrien ját savu zirgu péc darba banká/veikalá vai vienalga kur, vai tomér strádá ar zirgu/sportistu trenésanu ikdiená. Cilvéktiesíbu párkápums tur nebús nekáds, jo várdam amatieris ir precízs apzíméjums, ko tas ísti nozímé. Amatieris spēlē izklaides pēc. Profesionālis spēlē pa īstam. Amatierim spēle ir vaļasprieks. Profesionālim – viņa aicinājums. Amatieris spēlē nepilnu darba dienu. Profesionālis – visu dienu. Amatieris ir brīvdienu cīnītājs. Profesionālis cīnās septiņas dienas nedēļā. Vārds amatieris ir cēlies no latīņu vārda amator (amatoris), kura nozīme ir mīlētājs. Parastais skaidrojums – amatieris seko savam aicinājumam mīlestības pēc, bet profesionālis dara to par naudu. zagts no Stívena Presfílda :) Amatieris nedríkst pelnít naudu saistíba ar to sporta veidu ar kuru nodarbojas.

  28. augusts, 2012 @ 9.36
  • Bubis

   Bubis » Evita Baradovska Evit,es arī strādāju pilnu darba dienu valsts darbā un tikai tad kā vaļasprieks ir zirgu apčubināšana un bērnu trenēšana brīvajā laikā. Tāpēc jau saku,ka amatiera traktējums vienalga ir nepilnīgs.Tad kas es esmu? Zirgi man ir vaļasprieks,bet naudu pelnu valsts darbā.

   28. augusts, 2012 @ 13.54
  • amatieris

   amatieris » Evita Baradovska Pilnīgi piekrītu! Iespējams tāpēc, ka piederu pie amatieriem arī pēc FEI noteikumiem un uzskatu, ka nav īsti godīgi jāt vienā konkurencē ar tiem, kas trenē citus!

   30. augusts, 2012 @ 16.09
 • _draugiem_48733

  Draugiem lietotājs Ja visi atkāpjas no tēmas, es arī nedaudz atkāpšos, runājot par iejādes noteikumiem, JĀ! Mums viņu nav :D un tulkot pa taisno, latviešu valodā FEI noteikumus pēc FEI regulas mēs arī nedrīkstam, FEI atļauju nedod, tāda situācija bija Krievijas federācijai, viņi vēlējās oficiāli iztulkot noteikumus uz krievu valodu, bet FEI atteica. Bet, protams, tas nenozīmē, ka Mēs nevarētu izstrādāt savus noteikumus, balstoties uz FEI artikuliem. :) Esmu pabijusi, arī kādā iejādes sekcijas sapulcē (ja kas to var apmeklēt arī visi citi,tikai nekad neviens neatnāk ), nav jau, tā ka neuzklausa. Runājot, par prīžu naudām, JĀ! tas, protams nav godīgi, ka Tu samaksā 10ls, bet pretī iedod rozeti. Tomēr, Tom nejauc šeit klāt lielākas shēmas- ar domu- viņiem dod, bet mums NĒ. Es, piemēram, uzskatu, ka tas nav godīgi, ka cilvēki,kas ir sagatavojuši zirgus līdz Mazajai vai Lielajai balvai- prīžu naudās saņem par pirmo vietu 25Ls. Nu ir mums te "neliela" nekārtība ;D Bet iesaku tiem,kuri vēlas iejādes sacensībās startēt, tomēr savu galvu pagriezt pa labi un arī pa kreisi, nevis uzreiz teikt,tur nebija rakstīts vai tur nebija tas.

  28. augusts, 2012 @ 15.41
 • Katrīna

  Katrīna Varbūt vēlreiz "ne par tēmu", bet iejādes noteikumu sakarā - godīgi sakot, laikam esmu muļķe, bet patiešām nesaprotu, kur ir problēma ļaut 1. shēmas un 2. shēmas amatieriem iejādē cīnīties par balvām, kopvērtējuma vietām un nominācijām "Gada labākajā jātniekā"? (atdalot 1. shēmas amatierus atsevišķi no 2. shēmas amatieriem!!!) Jo, kā jau tika minēts, dalībnieku 1. shēmā un 2. shēmā atsevišķi ir pietiekami un starta naudas maksā visi. Būtu vismaz cilvēkiem motivācija cīnīties un censties (kaut vai 5 vai 10 LVL apmērā tā balva, ar to pašu diplomu un rozeti, kaut vai tikai pirmajiem trim, bet tomēr katrai grupai atsevišķi) Lai jau nav tā, kā konkūra abu grupu amatieriem, bet vismaz sākt taču šādu praksi varētu un domāju, ka sliktāk jau nebūtu... Savādāk ne iejādes amatieriem kopvērtējums, ne atsevišķa nominācija "Gada labākajā jātniekā"...

  28. augusts, 2012 @ 16.54
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska Bubis- man izklausás jocígi, tá bérnu trennésana brívajá laiká :) Mums ir káds pulcins, kurá bérni var bez maksas trennéties ját? Labprát savéjo arí uz tádu aizvestu...

  28. augusts, 2012 @ 19.32
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska nezinu gan, Krievijas Federácijas májas lapá ir pieejami iztulkoti FEI noteikumi iejádé. Iztulkoti jau 2009.gadá, tiem kas lasa krieviski- http://fksr.ru/dressage/dressage_rules/22.pdf

  28. augusts, 2012 @ 19.41
  • _draugiem_48733

   Draugiem lietotājs » Draugiem lietotājs njaa, bet es domāju kā taustāmu lietu, ne e-vidē ;), ai nu krievi jau var darīt kā viņi grib pa lielam ;D

   28. augusts, 2012 @ 22.10
 • _draugiem_445435

  Evita Baradovska 38.lpp , 427.3. viss par apgérbu, tiem kas lasa angliski, nu tiem pieejama FEI majas lapa ar visiem iespéjamiem noteikumiem fei.org

  28. augusts, 2012 @ 19.45
 • Sigita

  Sigita Par noteikumiem - kāpēc LJF mājas lapā ir latviskie tulkojumi FEI noteikumiem šķēršļu pārvarēšanā, ja reiz FEI nostāja ir neļaut tulkot savus noteikumus? Ja reiz ir konkūram, jābūt arī iejādei. NEDRĪKST būt pieļaujama situācija, kad tiesneši atsaucas uz noteikumiem, kuri nevienam nav zināmi vai pieejami, tas pārkāpj jebkurus vienlīdzības principus. Visiem dalībniekiem ir jābūt nodrošinātām vienlīdzīgām tiesībām saņemt informāciju, kas attiecas uz viņu dalību sacensībās. Pretējā gadījumā nevienam nav tiesības atsaukties uz kaut kādu prasību neievērošanu, kuras nekur nav definētas. Un kas attiecas uz iejādes sekciju sapulcēm - varbūt arī nāktu vairāk cil'vēku, it īpaši no amatieru rindām, ja vien šīs sapulces netiktu parasti rīkotas darbdienās darba laikā, kad amatieriem pēc definīcijas pienākas strādāt algotā darbā. Nav brīnums, ja rezultātā amatieru prasības nekur nav uzklausītas.

  28. augusts, 2012 @ 22.30
 • Dace

  Dace Jā, meitenes un zēni. Diskutēt jau jūs te varat, bet vai tiešām tas aizies kaut kur tālāk par šo lapu? Kurš drosminieks ies un spriedīs šos jautājumus ar LJF augstajām personām? ;) To ka iejādē bardaks, zina man liekas jau visi un sen, un kā var redzēt, iejādnieki pie tā ir pieraduši. Saprotama ir Sabīnes attieksme par prīžu naudām shēmās zem 3.grupas, taču diemžēl mums LR nav tādas iespējas visiem jāt gribētājiem sagādāt savus zirgus un pašiem gatavot tos lielajām shēmām, ne no finansiālā, ne profesionālā viedokļa. Tāpēc cilvēks dažkārt startē sacensībās uz tāda zirga, kuru var atļauties un kurš var būt nekad nespēs skriet augstākas shēmas tīri no zirga vizuālā, veselības vai garīgā stāvokļa....

  29. augusts, 2012 @ 1.28
 • Dace

  Dace P.s. Mums diemžēl nav iespējas LR saražot 20 A.Peneles ( visu cieņu Airisai) lai visās shēmās būtu līdzvērtīga konkurence gan zirgu, gan jātnieku ziņā, lai tiešām ir par ko pacīnīties. Tāpēc būtu loģiski risināt arī jautājumu par to, ka vai nu visi saņem prīžu naudas, vai arī tiem, kuri nesaņem, piegriež starta naudas apjomu. Turklāt drīzaķ būtu jāapsver doma par prīžu naudas palielināšanu LB, jo lūk šinīs lielajās shēmās prīžu naudas ir vnk smieklīgas.

  29. augusts, 2012 @ 1.35
 • renoo

  renoo pirmkārt, ja jau amatiera definīcija ir "cilvēks, kurš nedrīkst pelnīt ar savu sportu", tad, tiklīdz tas iegūtu naudas balvas, tas vairs nebūtu nekāds amatieris; otrkārt, starta naudas acīmredzot aiziet lielāko shēmu naudas balvām, un man nav žēl, jo braucu taču sava prieka pēc. Ja par noteikumiem - šaubu gadījumā varētu taču jautāt pašiem organizatoriem, šai gadījumā LJF - man gan uz epastu neatbildēja, bet droši vien zvanot pa telefonu varētu arī gūt konkrētu atbildi. Korekti jau nu gan būtu aizrādīt jau pirmajā reizē - nav jau obligāti jādiskvalificē, bet nu pateikt, ka sorry, zin, mums te tādi noteikumi, nākamreiz lūgtum ievērot. Bet ja cilvēks startē jau kuro reizi, tad, nu, atvainojiet. Un katram amatierim taču tomēr ir treneris, kam kaut kas ir jāsaprot no iejādes, jo citādāk diezin vai pats amatieris tā nu spētu sagatavoties shēmai - un šis treneris savukārt tomēr tātad kaut ko zin, un var paskaidrot/palīdzēt/noskaidrot/pastāstīt par noteikumiem. Protams, piekrītu, ka foršāk būtu, ja tos varētu tā vienkārši mājas lapā izlasīt. LJF pie rezultātiem, kur ir labākais jātnieks, atrodama arī sadaļa amatieri - iejāde. kopā tiek likta gan 1., gan 2. shēma, un vai tas kaut ko nozīmē, es arī nezinu :D

  29. augusts, 2012 @ 7.50
  • _draugiem_1039682

   Ieva Aleksandrova-Eklone » Ieva Aleksandrova-Eklone Tā kā esmu pilnīgs iesācējs jāšanas sportā un totāls amatieris visās tā izpausmēs (arī pēc FEI;) ), tad uzdevu diskusijas sākumā minēto jautājumu par šporām un zābakiem iejādes 1.shemā tieši tādēļ, ka mana tenere bija pārsteigta par sekojošu prasību. Treneriem arī nav skaidrības par precīzu jātnieka "ekipējumu". Labi - visi zin, ka jābūt baltiem cimdiem, tumšai žaketei un baltām vai krēkmkrāsas biksēm, bet par "kāju ietērpu" info nav. Inčukalnā rīkotajā seminārā par zirga un jātnieka izskatu sacensībās man teica, ka gludstulmu krāgās iejādes 1.shēmā startēt var. Kleistos nebija nekādu pretenziju līdz 5.posmam, tad pēkšņi bija šie "noteikumi".

   29. augusts, 2012 @ 18.47
 • _draugiem_66460

  Jolanta Lapiņa Labdien visiem, kas iesaistās šajā diskusijā. Ja ir kādi konkrēti jautājumi un ierosinājumi amtieru jātnieku jautājumos, droši varat rakstīt man e pastu (jolantalapina@inbox.lv). Amatieru jātnieku sports Latvijā šobrīd ir tikai attīstības stadijā. Konkūrā atsevišķas lietas jau ir skaidras, noteikumi un amatieru jātnieku definējumi 2013.gadam tiks apspristi amatieru jātnieku sapulcē (konkrēts datums vēl nav noteikts), ja nepieciešams, nedaudz mainīti un papildināti (gaidu ierosinājumus savā e pastā). Tieši tas pats darbs ir darāms iejādes jautājumos. Kā to vienkāršāk risināt? Atradīsim arī šeit kompromisu. Visam nepieciešams laiks un galvenais pašu jātnieku vēlme runāt un darīt. Esmu atvērta diskusijām, ierosinājumu uzklausīšanai, izvērtēšanai arī iejādes jautājumos.

  29. augusts, 2012 @ 11.11
 • _draugiem_66460

  Jolanta Lapiņa Latvijā šobrīd ir pieņemts definējums, kas ir amatieris. Šis definējums atšķiras no FEI un tā tas arī būs, jo mums jāņem vērā mūsu valsts specifika. Latvijas "vidējais" amatieris ļoti labprāt startē maršrutos no 80 līdz 110 cm. Šobrīd mūsu zonā ir vienas vienīgas starptautiskas CSI A sacensības uz kurām tiešām var doties tikai tie sportisti, kas atbilst FEI definīcijai amatieris. Tur maršrutu augstumi ir sākot no 100 līdz 125 cm finālā. Tā kā mūsu pašmāju 80% amatieru uz turieni pat nedosies, jo maršruti tur būs par augstu. Tad varētu vienoties, ka par amatieru pēc FEI noteikumiem Latvijā nerunājam mūsu sacensību ietvaros. Amatieros startē visi, kas nepiedalās un tekošajā gadā neplāno piedalīties starptautiskajās sacensībās CSI un pēc sava aicinājuma ir amatieri. Protams, šīs nianses vēl apspriedīsim, uzliksim uz papīra, lai 2013.gada sezonā būtu mazāk pārpratumu kas ir kas.

  29. augusts, 2012 @ 11.29
  • Katrīna

   Katrīna » Jolanta Lapiņa Un ļoti, ļoti, ļoti lūdzam arī atsevišķu sadalījumu amatieriem iejādē (1. un 2. grupā), lai arī abu grupu amatieriem atsevišķi būtu iespēja cīnīties par nominācijām, balvām un kopvērtējuma punktiem, kā arī punktiem "Gada labākajā jātniekā" (atdalot 1. un 2. grupu atsevišķi). Paldies milzīgs jebkurā gadījumā!

   29. augusts, 2012 @ 13.22
  • _draugiem_1039682

   Ieva Aleksandrova-Eklone » Ieva Aleksandrova-Eklone Jolanta, lūdzu, dodiet ziņu, kad plānojas šī amatieru jātnieku sapulce. Vai tā ir domāta arī iejādes amatieriem, vai attieksies tikai uz konkūru? Vai varat arī kontaktēt LJF, piemēram, par konkrētu noteikumu izstrādi, kas skartu jātnieka un zirga konkrēta ekipējuma aprakstu visiem iejādes līmeņiem (sākot ar 1.shēmu līdz pat Lielajai Balvai)? Vesela gūzma jautājumu;)

   29. augusts, 2012 @ 19.15
 • _draugiem_66460

  Jolanta Lapiņa Katrīna, lūdzu sazinies ar mani personīgi, lai nepiesārņotu šo tēmu, jo redzu, ka Tev ir nepieciešams saprast ideju par punktu skaitīšanu kā tādu.

  29. augusts, 2012 @ 19.18
 • _draugiem_66460

  Jolanta Lapiņa Par vispārējiem iejādes noteikumiem un ar tiem saistītiem jautājumiem, lūgums griezties pie LJF iejādes sekcijas vadītājas Anitas Mangales. Viņa ir kompitenta atbildēt uz šiem jautājumiem vai norādīt kur meklējama visprecīzākā informācija. kontakti šeit: http://www.leflatvia.lv/web/?id=410045 Es varu palīdzēt ar praktiskiem padomiem ar ko esmu saskārusies pati startējot iejādē 1. un 2.grupas shēmās. Ieva, raksti man e pastā, centīšos atbildēt.

  29. augusts, 2012 @ 19.27
  • Zane

   Zane » Jolanta Lapiņa ko tad taja sapulce isprieda??

   3. oktobris, 2012 @ 19.39
  • Zane

   Zane » Jolanta Lapiņa es domaju pagajusas nedelas,kura solija izpriest sos jautajumus...

   3. oktobris, 2012 @ 19.40
 • Dace

  Dace Par ko beigās izvēršas diskusija? Jautājums jau nebija par amatieriem, bet gan par noteikumiem! Ka būtībā tiesnesis, acīm redzot pēc sava noskaņojuma, izdomā vai šinī posmā atļaut vai neatļaut jātniekam startēt šadā vai citādā ietērpā. Un tādā gadījumā ir jābūt elementāri pieejamiem noteikumiem priekš visiem sportistiem un treneriem! Man īsti arī nav saprotams, kādēļ tiek ļauts sacensībās starēt ar steku LB?? Ja jau dažs labs te izsakās, ka tikai augstākās shēmas ir ko vērtas, tad var būt novērtējam sportista sasniegto un ļaujam startēt bez steka LB, lai cilvēki redz, uz ko zirgs un jātnieks ir spējīgs. Jo nav redzēts, ka starptautiskā arēnā iejādē kāds LB shēmas jātu ar steku.

  29. augusts, 2012 @ 22.55
 • Dace

  Dace Turklāt, nevajag noniecināt 1.un 2.grupas shēmas. Tas taču ir visa sākums un arī lielie LR sportisti tam ir izgājuši cauri. Tas ir pamatu pamats. Tā jau laikam ir, kad pats esi ticis tam garām un pašam nav aktuāli, tad domas ir savādākas.

  29. augusts, 2012 @ 23.01
 • Anna

  Anna Varu piebilst, ka III posmā man tiesnese pirms starta aizrādīja par to, ka zirgam uzliktas austiņas, un teica, ka turpmāk nedrīkstot likt. Piebildīšu, ka tobrīd bija gana daudz kukaiņu, kas varēja traucēt, kā arī ausis bija vienkrāsainas, neuzkrītošas. Pirms tam III shēmā startēja zirgi ar austiņām, tāpat manā shēmā bija vairāki tādi - nezinu, ar ko tieši es izpelnījos šo godu. Skatos, ka vismaz Olimpiskajās spēlēs tas nebija aizliegts! :) Nez kā īsti ir???

  1. septembris, 2012 @ 22.45
  • Dagnija

   Dagnija » Anna Tiesnese no Krievijas seminārā pēc LR čempionāta teica, ka ar austiņām drīkst startēt, taču lūdza to nedarīt, jo tas apgrūtinot stjuarta darbu (jāpārbauda vai nekas nav tajās ausīs sabāzts). Tā kā vietējos mačos neviens neko nekad nepārbauda, tad es neredzu, kur ir problēma, ja austiņas ir daudz maz zirga krāsā un īpašu uzmanību nepiesaista. :D

   1. septembris, 2012 @ 23.21
  • Sindija

   Sindija » Anna Austiņas drīkst likt tad, ja pirms tam ir lūgta atļauja galvenajam tiesnesim ;)

   2. septembris, 2012 @ 12.19
  • Anna

   Anna » Anna Tātad visi pārējie "ausainie" bija pie galvenā tiesneša? Pieņemu, ka nē. Tāpat visi mazo shēmu jātnieki un viņu treneri nepiedalījās LR Čempionātā (kas bija 2 nedēļas pirms tam), un nekāda informācija plašāk netika izziņota, ko teica vai neteica tiesnese no Krievijas. Apmēram - nebiji čempī, pats vainīgs! Bet nu īstenībā runa nav par ausīm. Bet par to, ka cilvēki tiešām NEZIN, jo nav pieejama informācija. Tad nu Lielajā balvā dažs labs startē ar steku un par to neviens neaizrāda, bet mazās shēmas tramda par ausīm, krāgām vai vēl kaut ko, kam patiesībā nav nekāda ietekme uz rezultātu (atšķirībā no steka, kas ir vadības līdzeklis).

   2. septembris, 2012 @ 17.52
 • Linda

  Linda Arī es esmu startējusi 3.shēmu ar austiņām, neviens neko nav teicis ka nedrīkst :D

  1. septembris, 2012 @ 22.59
  • Aija

   Aija » Linda Skaties, gan jau ka pēc šīs diskusijas kaut ko pateiks! :D

   2. septembris, 2012 @ 18.09
 • Anna

  Anna Nemaz nav jāizstrādā savi noteikumi vai jālūdz atļauja FEI pārņemt viņējos. Nevienai federācijai nevar aizliegt publicēt, piemēram, vadlīnijas un ieteikumus, kam varbūt nav likuma spēka, bet uz ko var balstīties visas iesaistītās personas. Nu nav tas nemaz tik ārprātīgs darba apjoms, labi ja A4 lapa sanāktu, un nav nekas jāizgudro no jauna, tikai jāpieraksta jau zināmais.

  2. septembris, 2012 @ 20.15
 • Laura

  Laura Un kā ir ar cilindra nēsāšanu? Vai bērniem/junioriem ir kādi ierobežojumi?

  2. aprīlis, 2014 @ 9.46

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase