Kas jāievēro, dodoties ar zirgu peldēties

Jā, jā, vasara jau iet uz otru galu, taču tik un  tā noderīga var būt informācija par to, kas jāievēro, dodoties ar zirgu peldēties.

Visiem zirgiem var iemācīt priecāties par ūdeni, bet tie pie tā ir jāpieradina lēnām un uzmanīgi, pārvarot savas bailes un kļūstot ziņkārīgiem. Tāpat kā cilvēkam, arī zirgam ir jāiemācās peldēt.

Peldot zirgs izmanto savu rikšu vai soļu gaitu zem ūdens, un ja reiz zirgs šo māku apguvis, tas kļūst par ļoti spēcīgu peldētāju. Parasti zirgi peldot elpo ļoti skaļi, visticamāk no spiediena, ko ūdens rada uz plaušām. Zirgam vajadzētu peldēt tā, lai virs ūdens būtu tā ausis, acis un deguns. Daži zirgi sākumā var rīkoties tā, it kā tie nemācētu peldēt – tie var mēģināt sataustīt ūdenstilpes pamatu, tad atsperties ar pakaļkājām, izskatoties pēc zemūdenēm, kas parādījušās virs ūdens. Ja zirga ausīs iekļūst ūdens, tas sāks peldot kratīt galvu, tādā veidā zirgs zaudē koordinācijas spējas. Tādos gadījumos zirgam var arī iestāties panika un tas sāks steidzīgi kaut kur peldēt, nereti pabāžot arī galvu zem ūdens.

Bet tiklīdz zirgs ir apguvis peldēt māku, tas labprāt dosies peldēt. Tas tomēr ir stresa pilns un arī fiziski nogurdinošs pasākums, tādēļ nekad neiesaka doties ar zirgu peldē bez speciālas sagatavošanas, pievēršot uzmanību apstākļiem, kas var būt bīstami. Jāņem vērā, ka pelde nodrošina lielu fizisku slodzi – desmit minūšu pelde ir līdzvērtīga ar vairāku kilometru garai izjādei. Jāatceras, ka nelaimes gadījumā zirgam nav iespējams veikt elpināšanu no mutes mutē un tiešo sirds masāžu, jo tā plaušas ir pārāk lielas, bet tā kauli pārāk cieti, lai varētu saspiest sirdi.

Lietas, kuras būtu jāielāgo:

 – Alkohols vienmēr ir traģisks faktors, kas var izraisīt ne tikai zirga, bet arī cilvēka nāvi. Alkohola ietekmē pieņemti lēmumi ne vienmēr būs skaidri un pareizi, tādēļ esiet ļoti uzmanīgi, ja dodaties izjādē ar kādu, kas ir alkohola reibumā.

– Ūdens, kas izskatās sekls var patiesībā būt ļoti dziļš, it īpaši jāuzmanās, ja ejat peldēties upē. Ja ar zirgu vēlaties iejāt ūdenī, jums pašam arī jāmāk peldēt. Bieži ir gadījumi, kad zirgs dažādu iemeslu dēļ nosviež savu jātnieku, un nekādā gadījumā ūdenī zirga mugurā neņemiet sev līdzi mazus bērnus.

– Prātīgi ar ekipējumu! Pavadas var sapīties zirga kājās, rezultātā zirgs pats savu galvu paraus zem ūdens, cenšoties peldēt.

Pelde ar zirgu var būt ļoti jauks un jautrs pasākums, taču vienmēr un visur esiet uzmanīgi!

Avots: The Horse

Bildes atsauce

Atpakaļ

3 komentāri

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase