Kas labāks – vecs vai jauns zirgs?

Jaunzirgs, ar kuru vēl tikai tā kārtīgi jāsāk strādāt, atgādina atombumbu – sprādziens var notikt jebkurā brīdī, tā apmērs nav paredzams. Taču vienlaicīgi ir tik ļoti interesanti atklāt visu to jauno, atpazīt pasauli, kādā raugās mūsu jaunais draugs. Atslābt nevar ne uz mirkli!

Savukārt vecāks zirgs, kurš sapratis, ka slinkums ir labākās zāles pret visu, ir kā uzticams pulksteņa mehānisms. Tā niķi un stiķi zināmi un sen atklāti, nekādus milzīgus pārsteigumus tas nesagādās. Maisiņš ceļa malā – būs lielā baile, un traktors – tas taču lielākais briesmonis. Arī šajā gadījumā atslābt nevar, jo zirgs to ļoti labi sajūt un zina, kā katru mirkli izmantot savā labā. Taču zirgam gados var būt dažādas veselības problēmas, kas ir vairāk vai mazāk nopietnas.

Jaunu zirgu var veidot pēc sava prāta un vēlmēm, tas ir kā plastilīns mūsu rokās. Tomēr tas prasa ļoti daudz laika un pacietības. Zirgs, kas bijis mūsu draugs gadu garumā ir kā daudzkārt lasīta grāmata. Tādēļ šoreiz jautājums – kas tad labāks – vecs un pārbaudīts zirgs, jeb jauns un sprigans, kas katru dienu sagādā jaunu pārsteigumu.

Kāda Jūsu pieredze, kontaktējoties ar dažāda vecuma zirgiem?

Foto

Atpakaļ

2 komentāri

  • Ronjuks

    Ronjuks Jauns zirgs ir kā balta laba, ko uz tās uzliksi tas būs. Ja mācību/darba procesā radīsies kļūdas, tad zināsi no kurienes tās un kā labot. Vecu zirgu it sevišķi pa vairākām rokām "gājušu" diez vai būs tik viegli "izmācīt", jo bieži vien zirga rīcības iemesls nav zināms, kā arī nav zināms, kas sekos pēc tam. Vecs zirgs ir kā puspierakstīta klade, kurā vēl ir baltas lapas. Es izvēlētos baltu lapu vai glīti puspierakstītu kladi. :) P.S. Piedodiet, ja kādam nepatīkami, ja salīdzina zirgu ar papīriem. :)

    19. jūnijs, 2012 @ 18.25
  • Nadina

    Nadina zirgi ir dazhaadi.. dazhreiz vecs zirgs ir taads gudrinieks ka maz neliekas, dazhkart otraadi jaunzirgs var but tik praatigs ka neticas ka tam tikai 4 gadi.. man ir rokaas bijushi visaadi un viennozimigi pateikt nevar. ja runa ir par zirga izveeli ,tad atkal jaskatas kadam merkim ir zirgs un kadas bus prasibas: sports, retas izjaades vai zaljaspljaavejs priekam.. ari kada ir pasha jatnieka pieredze un ta talalk un talak..

    20. jūnijs, 2012 @ 0.53

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase