Nesajauciet zirga apstādināšanu ar apstāšanos!

Dabaszirgi.lv mūsu uzmanību Tviterī piesaistīja vienam materiālam par apstāšanos. Ceram, ka arī jums tas liksies noderīgs.

Piezīme: anglisko terminu halt šajā materialā tulkosim kā zirga apstādināšanu – ar to saprotot tā īslaicīgu, sakopotu apstādināšanu. Bet terminu stop tulkosim kā pilnīgu apstāšanos.

Nesajauciet apstādināšanu ar apstāšanos – šie ir divi dažādi manevri. Apstādināšana un apstāšanās nav sinomīmi. Apstāšanās nozīmē pilnīgu zirga apstāšanos, darbību pabeigšanu, finišu, treniņa beigas. Bet zirga apstādināšana ir ļoti tālu no apstāšanās – tā ir enerģiska un līdzsvarota kustība. Iedomājieties zirga apstādināšanu kā lēkšojošu zirgu, tikai bez kāju kustināšanas vai, kā rūcošu mašīnu, kas stāv pie luksofora sarkanās gaismas. Motors strādā un mašīna tūlīt sāks braukt. Arī jūsu zirgam būtu jābūt gatavam nekavējoties turpināt kustību, tiklīdz jūs to prasīsiet.

Veicot zirga apstādināšanu, tā pakaļkājas atrodas sakopotas zem ķermeņa, un zirgs ir gatavībā, lai bez minstināšanās enerģiski veiktu nākošo kustību.

Ja tiek veikta apstāšanās, tad enerģija un sakopojums tiek zaudēti, zirgam pazūd līdzsvars un precizitāte. Tā kājas ir kā iestigušas dubļos un ir gandrīz neiespējami zirgam lūgt enerģisku nākošo darbību. Zirgs būs pārsteigts, ka jūs vispār tam kaut ko vēl prasiet!

Apstādināšanas noslēpums ir tāds, ka tā joprojām ir kustība. Iejādē apstādināšanu arī uzskata par kustību. Definīcija ir sekojoša: apstādināšana ir kustības īslaicīga pauze. Tieši tā – tā ir tikai pauze. Saglabājiet zirgu sakopotu līdzīgi, kā rikšos un tad apturiet kustību uz priekšu.

Apstādināšana NAV: beidzam-kustināt-kājas-un-visu-aizmirstam sajūta.

Apstādināšana IR: nogaidām-nogaidām-nogaidām-un-aiziet sajūta.

Pirms apstādināšanas, ar kāju palīdzību mudiniet zirgu aktīvāk pakaļkājas virzīt zem ķermeņa. Vadiet zirgu taisni un ar puspietures palīdzību veiciet tā apstādināšanu. Necentieties to izdarīt raustot zirga muti ar pavadām, pielietojiet uzsēdi. Kājas apstāsies vienādi, ja apstādināšana būs enerģiska, kustībā uz priekšu un līdzsvarota.

Pēc zirga apstādināšanas, esiet gatavībā aktīvi pārtraukt nelielo kustības pauzi un nekavējoties turpināt to soļos, rikšos vai lēkšos. Ja zirgs ir sakopots, saglabā kontaktu ar trenzi un stāv kvadrāta formā – viss ir izdevies lieliski.

Avots

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase