Mazi knifiņi, kā ietaupīt naudu: III daļa

Šoreiz trešā un pēdējā daļa rakstam ar padomiem, kā ietaupīt naudu savās ikdienas gaitās stallī. Piedāvājam mazus knifiņus, kas pielietojami, mazgājot un barojot zirgus, kā arī darbojoties stallī.

Mazgāšana

1. Ar parastu gumijas cimdu var lieliski noņemt spalvas, piemēram, no sviedrenes.

2. Zirga spalvām ļoti patīk flīsa džemperi, uz spalvas maiņas laiku tos labāk atstāt mājās.

3. Attīrīt apģērbu no zirgu spalvām palīdz arī drēbju žāvējamā mašīna. Iestatiet zemu temperatūru un ielieciet tur sausas drēbes. Spalvas nonāks pūku filtrā.

4. Zirgu drēbes vai citas ļoti netīras drēbes nelieciet pa taisno veļas mašīnā. Ielieciet tās vecā spilvendrānā un tikai tad mazgājiet. Tā jūs pasargāsiet citas drēbes un veļas mašīnu no spalvām.

5. Mazgājot veļu, iemetiet veļas bundulī arī švammīti no sintētiska materiāla. Tā pievelk spalvas un notur tās sev virsū.

6. Ja veļas mašīnas bundulī tomēr nonāk spalvas, tās var izsūkt ar putekļusūcēju. Veļas bundulim tajā brīdī, protams, jābūt sausam.

7. Ja vēlaties izmazgāt vēderjostu, nesabojājot veļas mašīnu, pārvelciet sprādzes ar biezu zeķi un nostipriniet ar matu gumiju.

8. Ja uz iemauktiem un segliem parādījies pelējums, to var viegli apkarot ar dezinfekcijas līdzekli. Vienkārši apsmidziniet, ļaujiet ievilkties un noslaukiet.

9. Viss baltais, tātad saites, sviedrenes, blūzes un sacensību bikses, kļūst mirdzoši tīrs un balts, ja pulverim pievieno mazu paciņu cepamā pulvera.

10. Vecas ķiveres izskatās kā jaunas, ja tās apstrādā ar melno kurpju smēri zamšādai, ļauj nožūt un tad viegli pabirstē.

Barošana

1. Caur tīklu zirgi savu barību ēd lēnāk. Tā ir veselīgāk un zirgi ilgāku laiku ir nodarbināti. Tīkli vieglo mašīnu piekabēm ir lētāka alternatīva oriģinālajiem siena tīkliem.

2. Pāris lielu akmeņu silē traucē zirgiem ātri aprīt savu spēkbarību.

3. Arī gandrīz pilna sauja smalka siena neļauj zirgiem negausīgi rīt.

4. Saulespuķu eļļu var ieliet saimniecības veikalā nopērkamajā izsmidzinātājā un apsmidzināt ar eļļu spēkbarību, mušļus un saknes. Tā zirgs labāk pārstrādās un uzņems vitamīnus. Zirgs pie eļļas jāpieradina lēnām. Nekad nedodiet par daudz, tas var izraisīt caureju.

5. Tukši jogurta (500 ml) vai kafijas trauciņi ir lieliski dozatori. Pirms tam noteikti nosveriet, cik barības ietilpst vienā traukā. Trauciņā ar vāciņu ērti ņemt barību līdzi un/vai veidot krājumus.

6. Ielieciet spaini vecā riepā, tā zirgs to nevarēs apgāzt.

7. Nātres ir ļoti veselīgas zirgiem. Saplūciet vai nopļaujiet tās un atstājiet uz kādu laiku. Līdzko rūgtās vielas izgaist, zirgi tās labprāt ēd.

8. Dodiet savam mazliet kārnajam vai izvēlīgajam zirgam kvasu. Tas ir ne tikai salds, bet arī lielisks uzbarotājs.

Staļļa darbi

1. Pārplēstu elektrisko ganu nekādā gadījumā nedrīkst siet mezglos. Tas ne tikai izskatās nekopti, bet arī traucē strāvas plūsmai. Labāk pārtrūkušos galus saskavot, pie tam galiem savā starpā jāpārklājas vismaz 20 cm.

2. Vecas birstes var piestiprināt pie koka stumbra vai žoga staba. Tā būs lieliska vieta, kur zirgam pakasīties.

3. Vecs ūdens toveris pasargās ganību bateriju pret pārlieku lielu mitrumu.

4. Nav obligāti jāpērk dārga rotaļu bumba zirgam. Zirgs būs gana nodarbināts arī tad, ja tīklā iekārs arī parastu basketbola bumbu. Tīkla atvērumiem jābūt gana maziem, lai zirgs nevarētu iebāzt kāju.

Sagatavoja Darja Kuzmina pēc žurnāla Pegasus 11/2010 materiāla

Titulbildes atsauce 

Atpakaļ

4 komentāri

 • Virsaitis

  Virsaitis Cerams tikai, ka neviens pēc šiem ieteikumiem neiedomāsies dot zirgiem kādu no veikalos nopērkamajiem, ar ķīmiju pārpildītajiem cukurūdeņiem, kam tikai joka pēc pielikts nosaukums "kvass". Pie tam, tajā tik un tā ir tik augsts cukura līmenis, ka nedomāju, ka tas tiešām ir īpaši veselīgs zirgiem.

  2. maijs, 2012 @ 9.13
 • Es

  Es 5. Tukši jogurta (500 ml) vai kafijas trauciņi ir lieliski dozatori. Pirms tam noteikti nosveriet, cik barības ietilpst vienā traukā. Trauciņā ar vāciņu ērti ņemt barību līdzi un/vai veidot krājumus. Vēl viena laba alternatīva- Zoo veikalos bez maksas pieejami suņu/kaķu sausās barības debu trauciņi dažādos izmēros.

  3. maijs, 2012 @ 9.21
 • daga

  daga Tīkli vieglo mašīnu piekabēm ir lētāka alternatīva oriģinālajiem siena tīkliem.--> Kas tie par piekabju tīkliem? Kur dabūjami?

  15. maijs, 2012 @ 23.36
  • Zirgam.lv

   Zirgam.lv » daga Kur nopērkami - to gan nepateiksim, bet visticamāk, ka domāti šie: http://www.cargogear.com/catimages/bednetCAT.jpg. Vēl alternatīva varētu būt volejbola tīkls (cena gan ap Ls 12).

   16. maijs, 2012 @ 11.55

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase