Mazi knifiņi, kā ietaupīt naudu: II daļa

Turpinām ar padomiem, kā mazliet ietaupīt, izmantojot vienkāršas un parocīgas lietiņas. Kādēļ tērēt daudz naudas, ja problēmas var atrisināt ar izdomu un mazliet asprātības?

Zirga veselība

1. Vasarā piestipriniet pie iemauktiem vai apaušiem plūškoka zaru, tas atbaidīs uzmācīgās mušas un zirgs nekratīs galvu.

2. Nagu staru puvi var ārstēt ar Listerin (mutes skalojamais līdzeklis), ieberžot to ar zobubirsti, un pēc tam uzziest kādu antiseptisku eļļu (tējas koka eļļu, piemēram). Vēl labāks risinājums: rūpēties par to, lai zirgs uzturētos uz sausas un tīras virsmas, lai nagu puve nemaz nerastos.

3. Ne vienmēr pa rokai būs žņaugs vai josta, tāpēc turiet staļļa aptieciņā divriteņa riepas kameru. Tā var ļoti noderēt, ja kādreiz jāaptur smagi asiņojoša brūce.

4. Arī lai izmērītu temperatūru, nav nepieciešams speciāls termometrs (drošības apsvērumu dēļ). Parasts veļas knaģis ierastā termometra galā parūpēsies par to, lai termometrs nenonāk tur, kur tam nav jānonāk.

5. Attārpošana nav zirgu mīļākā procedūra, bet ir viens triks, kas šo uzdevumu var atvieglot. Dažas dienas pirms attārpošanas sāciet dot zirgam ar šļirces palīdzību ābolu vai banānu biezeni. Nepaies daudz laika līdz zirgs būs priecīgs redzēt šļirci. Attārpošanas dienā iemērciet šļirci biezenī, lai nomāktu zāļu smaku.

6. Sīpoli ir lielisks līdzeklis pret kukaiņu kodumiem. Pārgrieziet sīpolu un izspiediet sulu, sulu uzklājiet uz kukaiņa koduma. Tā dezinficē, ātri noņem niezi un noņem uztūkumu.

7. Padoms viegli lūztošiem nagiem: masējiet naga kronīti ar (elektrisko) zobu birsti, tas stimulē asinsriti.

Zirga kopšana

1. Piestipriniet ar līmlenti pie nagu āķa šauru lukturīti, lai labāk apgaismotu nagu tā tīrīšanas laikā.

2. Spalvas maiņas laikā var lietot suņu vai kaķu birstes.

3. Zirga skūšanas laikā velciet vienreiz lietojamo krāsotāja kombinezonu.

4. Kopt sirmus zirgus ir īpaši grūti, jo uz tiem izceļas pat vismazākais netīrumu pleķis. Pievienojiet mazgāšanas ūdenim vai uzpiliniet uz mitra sūkļa balto etiķi, tas palīdzēs tikt galā ar grūti iztīrāmiem traipiem.

5. Ja ziepjūdenim vai ūdenim ar šampūnu pievienosiet dažus pilienus zilās tintes, tas palīdzēs iztīrīt tādus nepatīkamus traipus kā zāles vai mēslu pleķi.

6. Kokogles gabaliņš ir lielisks palīgs dzeltenu traipu iztīrīšanā. Paberzējiet kokogles gabaliņu pret sirmīša pleķiem, tad notīriet ar birsti. 

7. Uz meļņiem ļoti labi var redzēt putekļus. Pēc tīrīšanas pārbrauciet pāri ar aitas vilnas drānu vai parastu mikrošķiedras lupatu. Tā pievelk putekļus un piedod spalvai spīdumu.

8. Mitras krēpes ir vieglāk sapīt.

9. Dārgus izsmidzināmos līdzekļus vieglākai ķemmēšanai var atšķaidīt ar ūdeni, tie savu iedarbību nezaudēs. Šķaidīt, protams, vajag ar mēru.

10. Sasvīduši zirgi žūst ātrāk, ja tiem ļauj izvārtīties skaidās, skaidas labi uzsūc mitrumu.

11. Parastajā būvniecības veikalā nopērkamās instrumentu kastes ir krietni lētākas nekā speciālās kastes dažādām birstēm. Bieži vien tajās ir arī vairāk vietas un ir papildus nodalījumi visādiem sīkumiem.

12. Dienu pirms svarīga notikuma (skate, sacensības vai, piemēram, kāzas utt.) zirgu pēc tīrīšanas var viegli apsmidzināt ar līdzekli astes un krēpju ķemmēšanai. Tas nākamajā dienā padarīs pleķu tīrīšanu daudz vieglāku un ātrāku. Tikai nesmidziniet uz seglu vietas un kājām, citādi slīdēs gan segli, gan kājsargi vai saites.

13. Zirga nagiem svētkos jābūt īpaši spīdīgiem? Nagu smēres nav tās piemērotākās, jo pie naga salīp manēžas smiltis un citi putekļi. Labāk un lētāk ir ierīvēt nagu ar svaigu sīpolu.

14. Sirmju mēslu pleķus var veiksmīgi iztīrīt ar citronu sulu. Ļaujiet tai pāris minūtes ievilkties, tad noslaukiet.

15. Bieži deguna un acu tīrīšanai lieto švammes, taču higiēniskāk būtu lietot papīra virtuves dvieļus.

16. Alus dara brīnumus: tas padara krēpes un asti kuplākas un spīdīgākas. Vienu pudeli alu ieliet spainī un mazliet uzsildīt. Asti un krēpes izskalot ar ūdeni un pusi no alus iemasēt krēpēs un astē, atstāt uz 15 minūtēm un tad izskalot. Tad iemasēt atlikušo alu. Krēpes un asti izlaist un ļauj izžūt.

Sagatavoja Darja Kuzmina pēc žurnāla Pegasus 11/2010 materiāla.

Titulbildes atsauce

Atpakaļ

9 komentāri

 • pūka

  pūka Hā, es savus mānīju ar cukurūdeni špricē :) Vieglāk nekā piegatavot biezeņus, nekādas ķēpas :)

  24. aprīlis, 2012 @ 13.18
 • Virsaitis

  Virsaitis Lieliski padomi - noteikti pamēģināšu alu, sīpolu naga spīdumam un mikrošķiedras lupatiņu izmantošanu spalvas kopšanai. :)

  24. aprīlis, 2012 @ 14.18
 • lala

  lala liels paldies! noderees :) Vairaak shaada veida rakstus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  24. aprīlis, 2012 @ 15.36
 • Alloro

  Alloro Man šķiet, ka šis raksts īsti neiederas sadaļā Inventārs. :)

  24. aprīlis, 2012 @ 15.45
 • _draugiem_291400

  Sabīne Anna Irbe superīgi padomi par sirmajiem zirgiem un tīrīšanu, jau sen meklēju kko tādu! lielais paldies!!! :))

  24. aprīlis, 2012 @ 22.35
 • Kitija

  Kitija manam zirdziņam, pa dienu ārā ganoties ir parādījušās pumpas no knišļiem. tātad, lai nodzītu pumpas zirgs jāiesmērē ar sīpolu sulu? un vai pēc tam tā jānomazgā?

  29. aprīlis, 2012 @ 17.53
  • Sinty

   Sinty » Kitija ieteiktu amway brīnumlidzekli visam LOC, 1l pudele ap 5ls, var saškaidit 1/3 ar udeni un iesmeret vai apsmidzinat zirgu. mušas u.t.t klat nelien,gaidu junija odus lai izmeginatu uz tiem, drosi vien škaidisu stipraku 1/2 ar ūdeni, nezirdzinieki saka ka uz cilvēkiemkapret odu lidzeklis darbojās.Ja kadam interesē sīkaks info par šo lidzekli un to iegadāties rakstiiet dpf@inbox.lv starp citu 30g uz spaini udens astes mazgāšanai darbojās labāk kā jebkurš šampūns, pēc tam ta pat bez kondicioniera viegli asti ķemēt. Šim līdzeklim ir unikāls sastāvs, ar to var atmazgāt traipus arī uz baltajiem zirgiem. tajā var mazgāt staļļa suņus un piejaukt ūdenim mazgājot grīdu. fantastisks līdzeklis,es stalli šo te izmantoju pilnīgi visam.

   2. maijs, 2012 @ 23.02
 • Kitija

  Kitija izmēģināju sīpolu sulu uz kakla sapampušajām pumpām no odu kodumiem. tiešām palīdzēja. Uzpampumu noņēma 2 smērēšanas reizēs. sīpolus sablenderēju un spiedu sulu caur lupatiņu/marlīti. + ja darbošanās ar sīpoliem izraisa asaras, iesaku košļāt stiprās košļenes. :)

  29. maijs, 2012 @ 20.40
 • Beate007

  Beate007 Lai notīrītu zirgu var arī izmantot bērnu mitrās salvetes. vieglāk notīrīt putekļus un spalva spīdīga.

  30. marts, 2013 @ 7.57

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase