Kā un cik bieži darvot zirga nagus?

Jautā Līga:

Labdien! Manam zirgam plaisā nagi un lasīju literatūrā, ka darvojot nagus ar bērza vai dižskabarža darvu var tos labi nostiprināt, lai neplaisātu. Tikai nezinu kā un cik bieži to darīt. Kā pareizi darvot nagus zirgam un cik bieži tas jādara? Paldies.

Atbild kalējs Roberts Neretnieks:

Jā, bērzu darva ir labs līdzeklis, lai padarītu stiprāku nagu. Ja nags ir sauss un tādēļ plaisā naga virskārta – darva noteikti varētu palīdzēt, bet pirmkārt vajadzētu noskaidrot kāpēc plaisā nagi jūsu zirgam! Ir iespējami daudz un dažādi iemesli: zirga nagi ir pārāk sausi, nagiem nepatīk vide, kurā tie atrodas – pārāk mitrs, pārāk sauss, nagu struktūra (trausli nagi no dzimšanas), vitamīnu trūkums, nav pareizi griezti nagi. Grūti pat nosaukt visus iespējamos iemeslus.

Ieteiktu smērēt nagus ar bērzu darvu katru trešo dienu un pa starpu kāda nagu eļļa ar nenāks par ļaunu. Ja nagi neuzlabojas, tad ir jāsauc palīgā kalējs, kas spēs rast risinājumu šai problēmai. Ceru, ka mans ieteikums palīdzēs.

Paldies Robertam par padomu!

Zirgam.lv var ieteikt Profeet hoof rub – eļļu nagiem, kas izgatavota no eikaliptu eļļas ekstraktiem. Tā iekļūst nagā, lai to mitrinātu un neļautu plaisāt, lūzt un kļūt trauslam. 500ml – 5,75

Atpakaļ

14 komentāri

 • I

  I Bet, vai nav tā, ka darva tieši sausina zirga nagu un eļļa mitrina? Teiksim, ziemā, tātad, vislabāk ir izmantot darvu, bet vasarā, atkal - eļļu? Ļoti noderīgi būtu zināt, paldies!

  10. aprīlis, 2012 @ 9.12
 • Mara Leiskalne

  Mara Leiskalne Musu zirgiem palidzeja A. Pavlovskas padoms un vinas ieteiktie mikroelementi

  10. aprīlis, 2012 @ 10.13
 • Dārta

  Dārta Kādreiz sastapos ar šo problēmu, ka zirgam plaisāja nagi. Sāku smērēt bērza darvu. Pirmkārt ir jāsmērē katru dienu!!! Un tad pēc pusgada varēs redzēt rezultātus!!

  10. aprīlis, 2012 @ 18.04
 • Roberts Neretnieks

  Roberts Neretnieks Precīzāk eļļa mitrina nagu un padare elastīgu, bet darva padara stingru un elastīgu. Bet doma pareiza. Ja ziemā tiek jāts pa āru tad nags dabon pietiekamu mitrumu un eļļa nav tik nozīmīga. Vasarā otrādāk - eļļa ir svarīgāka jo saulē nagi izžūst. Dārta, bērzu darva nav jogurts kuru var dzert katru dienu kaut 5 litrus. varbūt nav labākais salīdzinājums, bet ceru, ka domu saprati.

  10. aprīlis, 2012 @ 23.30
  • Dārta

   Dārta » Roberts Neretnieks Nu, bet smērējot vismaz 5 reiz nedēļā, es tikai pēc pusgada novēroju rezultātus. Zirgs bija jauns un ganību zirgs. Pirms smērēšanas nagi plaisāja un bija drūpoši. Ar laiku plaisas pazuda, un nags kļuva veselīgāks.

   11. aprīlis, 2012 @ 10.55
 • I

  I O, Robert, paldies! Nu jā, tieši tā aŗi biju domājusi, paldies, par atbildi!

  11. aprīlis, 2012 @ 8.58
 • Virsaitis

  Virsaitis Ja zirgam ganībās ir pieejama iespēja mērcēt nagus dabiski, stāvot ūdenī, vai vienalga ieteiktu lietot eļļu kā papildus mitrinātāju?

  11. aprīlis, 2012 @ 11.03
  • renoo

   renoo » Virsaitis vai zirgam ir kādas problēmas ar nagiem? manuprāt, ja zirgam nagi ir normāli, tad tiem nevajag darīt neko, kas varētu dabisko līdzsvaru nojaukt. plaisu gadījumā taču ir jāizvērtē, no kā tās radušās, jo, piemēram, plaisas, kas radušās no nepareizas griešanas, ar darvu vai kādu citu smāķi vis neizārstēt...

   11. aprīlis, 2012 @ 15.33
 • Alise

  Alise Kur var iegādāties bērza darvu?

  10. janvāris, 2015 @ 16.31
  • Sabīne

   Sabīne » Alise veikalā ''Zirgu stallis''

   10. janvāris, 2015 @ 17.00
 • Asnate

  Asnate Lytagrā Maskavas ielā, Kerbl ražojuma

  10. janvāris, 2015 @ 23.30
  • Inga

   Inga » Asnate Lytagras darva nav bērza, bet kaut kāda dižskabarža, bet gan jau arī der, es smērēju. Bērza darvu neesmu nekur manījusi.

   19. marts, 2018 @ 12.08
 • Melisa

  Melisa Ar ko es varētu mitrināt zirga nagus, ja man nav pieejama ne bērzu darva ne eļļa ko smēre uz zirga naga? Vai ir kautkas cits ko es varētu smērēt uz zirga nagiem?

  12. marts, 2018 @ 19.45
  • admin

   Zirgam.lv » Melisa Melisa, varam ieteikt šo nagu mitrinātāju: http://www.veikalszirgam.lv/p/profeet-hoof-moist-caurspidigs-900g/

   16. marts, 2018 @ 15.52

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase