Kā tiek skaitīti kopvērtējuma punkti gada labākajam jātniekam-amatierim?

Jautā Katrīna:
Labdien! Man ir radies vēl viens neskaidrs jautājums – par kopvērtējuma punktiem gada labākajam jātniekam amatieriem. Kā tiek skaitīti punkti? Ja jātnieks ar dažādiem zirgiem lec gan 1., gan 2. grupā, tad kā tiek piešķirti punkti? Un kurā grupā gada kopvērtējumā jātnieks ir ieskaitāms? Paldies!

Atbild Starptautiskās kategorijas 3. līmeņa tiesnesis Dainis Līvmanis:

LJF vārda sniedzu Jums sekojošu atbildi: Ja jātnieks piedalās abās amatieru grupās, tad punktus (un arī titulus) jātniekam piešķir tikai kā otrās grupas amatierim. Ar bold iezīmētais teikums tagad ir ierakstīts arī konkursa “Gada labākais jātnieks” nolikumā. Tas nozīmē, ka,ja jātnieks  ar citu zirgu grib startēt 2. grupā, viņam ir jāsaprot, ka maršrutos 1. grupā varēs cīnīties tikai par vietu maršrutā un iespējamām balvām (rozete,diploms, naudas vai piemiņas balva, ziedi utt.), atkarībā no tā, ko organizācijas komiteja ir paredzējusi sacensību nolikumā.
Pirmās grupas amatieriem punkti tiek skaitīti par startiem 1. grupas maršrutos, otrās grupas amatieriem punkti tiek skaitīti 2. grupas maršrutos. Amatieriem, kuri startē abās grupās, punkti tiek skaitīti par startiem tikai 2. grupas maršrutos.
Gribētu ar jūsu portāla starpniecību jātniekiem atgādināt, ka “Vispārējie Noteikumi LJF nacionālajām ieskaites sacensībām šķēršļu pārvarēšanā”  ir rakstīti sacensībām (to jau nosaka pats virsraksts), bet “Gada labākais jātnieks” ir konkurss, un konkurss nav sacensības. Tāpēc nebūtu korekti teikt, ka Gada kopvērtējuma punktu skaitīšana neatbilst noteikumiem. Punktu skaitīšanu gada griezumā nosaka konkursa “Gada labākais jātnieks'” nolikums.

Ar cieņu,
LJF valdes loceklis
Dainis Līvmanis

Paldies par Dainim Līvmanim par atbildi!

Atpakaļ

5 komentāri

 • Dace

  Dace Man vienmēr interesējis, kā skaita iejādē punktus, ja viens cilvēks startē ar vairākiem zirgiem dažādās shēmās, tai skaitā pa lielo apli un aizķeras godalgotajās, bet cits tikai ar savu vienīgo rullē pa pirmajām vietām lielajā aplī, diez vai vairāk punktu būs tam, kuram ir viens zirgs!?

  20. marts, 2012 @ 12.19
 • Jānis

  Jānis Būtu vienkārši ideāli, ja sacensību nolikumos klāt pierakstītu, ka piešķir ieskaites punktus + pēc kuras tabulas un koeficienta punktus piešķir, lai nerodas pārpratumi! :)

  22. marts, 2012 @ 17.47
 • Dace

  Dace Es te konkrētāk biju domājusi tituli - gada labākais jātnieks.

  23. marts, 2012 @ 9.56
 • Katrīna

  Katrīna Joprojām tā arī neesmu sapratusi, vai iejādē 1. shēmas amatieri saņem punktus titulam gada labākais jātnieks? Vai šis tituls ir atsevišķi no 2. grupas amatieru jātniekiem? Tas ir - vai ir divas nominācijas - 1. grupai un 2. grupai atsevišķi?

  8. jūnijs, 2012 @ 14.35
 • Katrīna

  Katrīna Vai tiešām neviens nezin, vai 1. shēmas amatieri saņem titulu gada labākais jātnieks atsevišķi no 2. shēmas jātniekiem?

  19. jūnijs, 2012 @ 11.58

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase