Pasaules vecākais zirgs ir 51 gadu vecs

Šeins ir pasaulē vecākais zirgs, viņš savu ievērojamo vecumu sasniedzis pateicoties laiskajam dzīvesveidam stallī Brentvudā, Eseksā (Anglija). Kā izdevās uzzināt žurnālistiem, Šeins izrādās dzīvo vienā pilsētiņā ar 24 gadus veco Pipu, kas tiek uzskatīts par vecāko suni pasaulē.

Šeins joprojām izbauda lēkšu garšu

Cienījamā vecuma seniors kopā ar staļļa palīdzi Peidžu Eminsu

Šobrīd Šeins izbauda savas vecumdienas Remus Memorial zirgu patversmē un esot ļoti labs puika, tā medijiem pastāstīja Sjū Bertone, patversmes dibinātaja. „Reizēm mēs aizmirstam, ka viņš ir tik vecs. Laikam ilgdzīvotāja noslēpuma atslēga slēpjas faktā, ka Šeins dzīvi tver bez raizēm un izbauda savas vecumdienas,” smej Sjū.

Šeinu iepriekšējā saimniece patversmē nogādāja 2007. gada aprīlī, kad nomira viņas otrs zirgs. Neskatoties uz to, ka Šeinam ir kontastēts artrīts vieglā formā, viņš jūtas labi. Pensionārs ēd četras reizes dienā. Viņa ēdienkartē ietilpst siens, lucerna un cukurbietes, kas sajauktas ar salmu gabaliņiem, lai palīdzētu saglabāt 480 kg svaru.

Sjū stāsta: „Līdz šim es uzskatīju, ka 15 gadi zirgam ir daudz, bet kad nodibināju patversmi, sapratu, ka medicīna un pareiza barošana spēj darīt brīnumus un paildzināt zirga dzīvi. Šeinam gan nav dzimšanas sertifikāta, bet mums ir visi dati no viņa iepriekšējās īpašnieces. Arī veterinārārsts apstiprina, ka vecums ir pareizs.”

Zirgu veterinārārsts no Eseksas Eriks Belojs apgalvo, ka 51 gads ir ļoti ievērojams vecums. Viņš saka, ka parasti poniji dzīvo ilgāk par zirgiem, bet ņemot vērā veterinārmedicīnas sasniegumus un iespēju izvēlēties zirgam piemērotu barību, arī zirgiem ir šāda iespēja.

 

Interesanti, ka Šeins dzīvo vienā pilsētiņā ar Pipu, 24 gadus vecu terjerveidīgu krustojumu, kas pasludināts par pasaulē vecāko suni. Pips neoficiāli ieguvis titulu, kad Japānā nomirusi 26 gadus vecā līdzšinējā rekordiste Pusuke.

Iepriekšējais pasaules vecākā zirga rekorda īpašnieks bijis Badžers no Velsas, kurš 2004. gadā nomira sasniedzot 51 gada vecumu. Ginesa pasaules rekordu grāmatas pārstāvji informē, ka kopš Badžera nomiršanas gan nav saņēmuši nevienu pieteikumu šim rekordam, tāpēc ir īpaši priecīgi par šo ziņu un iesaka Šeina īpašniekiem pretendēt uz titulu.

Vecākais zirgs, kas jelkad bijis zināms ir Vecais Billijs no Lankašīras (Anglija). Viņš dzimis 1760. gadā un 62 gadu vecumā miris 1822. gadā.

Nu ko, šķiet, ka Anglija ir zeme, kur zirgiem iespējams sasniegt rekordlielu vecumu vai arī angļu zirkopju zināšanas ir tik īpašas, ka tiem izdodas saviem mīluļiem nodrošināt ilgas vecumdienas.

Atsauce

KONKURSS:

Šī raksta iedvesmoti, Zirgam.lv meklē Latvijas vecāko zirgu. Lūgums pieteikumus sūtīt uz zirgam@zirgam.lv.

E-pastā norādiet zirga vārdu, vecumu un atrašanās vietu. Latvijas vecākajam zirgam-senioram noteikti sarūpēsim arī garšīgas balvas.

Atpakaļ

7 komentāri

 • Virsaitis

  Virsaitis Viņš izskatās satriecoši labi priekš tāda vecuma! :))

  1. marts, 2012 @ 12.17
 • Viktorija

  Viktorija Prieks tiešām :)

  1. marts, 2012 @ 12.38
 • Jātniece

  Jātniece :) Tas šķiet pilnīgi neticami, jo parasti zirgi jau 20-25 gadu vecumā tiek pilnīgi norakstīti, tad jau sanāk, ka tad viņiem ir tikai pusmūžs :D

  1. marts, 2012 @ 16.57
 • Dace

  Dace Tiešām prieks, ka viņam tā paveicies un izskatās viņš ļoti labi!!!! Domāju ka lielā mērā tas ir cilvēku nopelns - lielas rūpes un labi apstākļi zirgam, un nenomocīšana treniņos.... :)

  2. marts, 2012 @ 15.41
 • megija

  megija cik tagad šim zirgam ir gadu un vai tas vēl bauda dzīvi, vai devies uz lābāku dzīvi aizsaulē? un kāds ir dzimšanas (miršanas) gads?

  9. aprīlis, 2018 @ 19.26
  • Skaida

   Skaida » megija Tas prasīja tikai 2 minūtes google. http://www.dailymail.co.uk/news/article-2288910/Worlds-oldest-horse-trots-final-furlong-Irish-draught-Shayne-51-sleep-Essex-sanctuary-reaching-120-human-years.html

   10. aprīlis, 2018 @ 16.54
 • Arturs Vaišļa

  Arturs Vaišļa Atsaucoties Mārupē, māsa Diāna Vaišļa gadiem nodarbojas ar reiterterapiju, un 10. decembrī vecākajam zirgam Tello palika apaļi trīsdesmit gadiņi! Ar cieņu, A.Vaišļa

  13. decembris, 2018 @ 20.17

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase