Zebru svītras – aizsardzība pret kukaiņiem

Tagad, kad ziema aiz loga, ar smagu nopūtu iedomājamies vasaru, kad nav jātuntulējas un jāsalst. Bet tad atkal šausmas pārņem, iedomājoties tos šaušalīgos mušu un dunduru mākoņus, kas ne tikai mums krīt uz nerviem, bet arī moka zirgus. Ņemot vērā jaunāko pētījumu, iespējams ir risinājums!

Portāls TVNET ziņo, ka ungāru un zviedru zinātnieki atklājuši, kādēļ tad galu galā zebrām vajadzīgas melnbaltās svītras. Izrādās, ka kukaiņus pievilina tumšās krāsas, bet baltā tiem ir vienaldzīga. Interesanti, ka zinātnieki izvietojuši Ungārijas laukā zirgu maketus, noklājuši tos ar līmi un pēc tam skaitījuši, cik kukaiņu katram maketam pielipuši. Pēc tam pļavā nolikts arī svītrains makets, kas atgādinājis zebru. Zebras svītrojums dundurus interesējis vismazāk.

Vai nu Ungārijas dunduri vienkārši nesaprot, ka arī zebras ir gardas, jeb tiešām svītrojums negatīvi ietekmē kukaiņu apetīti, bet varbūt, cenšoties pasargāt savus zirgus no asinskārajiem sūcējiem, vasarā būtu vērts uz saviem zirgiem sakrāsot baltas svītras?

Bildes atsauce

Atpakaļ

RSS barotne šī raksta komentāriem.

Pievienot komentāru

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase