K.Egle: svarīgākais ir savstarpēja uzticība

Kārtējo reizi pārliecināmies, ka interneta vide ir kā neizsmeļama aka, kurā laiku pa laikam var atrast ļoti interesantas lietas. Protams, ja meklē. Šoreiz mājas lapā Sportins.lv uzgājām Lienes Gravas publikāciju par jātnieci Kristīni Egli.

Kristīne Egle ar jāšanas sportu nodarbojas jau 10 gadus. Pēdējos piecus gadus pēc kārtas viņa ieguvusi Latvijas Jātnieku federācijas gada balvu. Šobrīd Kristīnei pieder sporta bāze Grobiņā, kur viņa pati arī trenējas.

Cik ilgi nodarbojies ar jāšanas sportu? Kāpēc izvēlējies tieši šo sporta veidu?

Ar jāšanas sportu nodarbojos jau 10 gadus. Šis sporta veids man kļuva mīļš tāpēc, ka bērnībā daudz laika pavadīju laukos, un zirgi man vienmēr šķituši paši interesantākie. Zirgi mani ir piesaistījuši kā lielas personības un jāšanas sports ir adrenalīna pilns sporta veids, jo tajā ir jādarbojas kā vienai komandai.

Kur Tu uzsāki trenēties?

Sāku trenēties sporta klubā „Favorīts” , bet nopietnāk šim sporta veidam pievērsos sporta klubā „Jura staļļi”.

Kur un pie kā trenējies šobrīd?

Šobrīd pašai pieder sporta bāze Grobiņā, kur arī trenējos. Jau vairākus gadus sadarbojos ar treneriem no Lietuvas, šobrīd mans treneris ir Lietuvas izlases jātnieks Andrius Petrovas.

Vai nodarbošanās ar jāšanas sportu nav traucējusi mācībās? Un kā ar to ir šobrīd – vai tu mācies?

Jāšanas sports nekad nav traucējis mācībām, vienmēr esmu spējusi atrast laiku gan treniņiem, gan mācībām. Ja ir savi mērķi un vēlme tos sasniegt, tad šķēršļu, manuprāt, nav. Šobrīd studēju uzņēmumu menedžmentu Latvijas biznesa koledžas 2.kursā.

Kā Tu izvēlies zirgu, ar ko startēt attiecīgajās sacensībās?

Zirga izvēle atkarīga no zirga fiziskās sagatavotības, sacensību grūtības pakāpes ( nacionālās vai starptautiskās sacensības), sacensību programmas, kas nosaka šķēršļu augstumu.

Ir zirgi, ar kuriem piedalos jauno jātnieku (līdz 21.g.) konkurencē, ar citiem pieaugušo konkurencē, jauno zirgu konkurencē (startē zirgi vecumā līdz 5.g. vai 6-7 g.)

Cik šobrīd Tev ir zirgu un, cik no tiem piedalās sacensībās? Ar kuru no tiem Tev ir bijuši veiksmīgākie starti?

Šobrīd no man piederošajiem zirgiem sacensībās jau vairākas sezonas startē 3 zirgi (Roils, Concorde, Glāsts) , 2012.gada sezonā sacensību arēnā parādīsies vēl 3 jauni zirgi- 2 man piederoši, 1 no Latvijas pazīstamās Tērvetes Zirgaudzētavas, ar kuru ir izveidojusies veiksmīga sadarbība.

2011.gads man bijis īpaši veiksmīgs:

Latvijas Republikas čempione jauno jātnieku konkurencē

Latvijas Jātnieku federācijas kausa ieguvēja

Baltic Riders Tour ( Baltijas kauss) uzvarētāja (3 posmu kopvērtējumā)

Latvijas Jātnieku federācijas gada balvas ieguvēja jauno jātnieku konkurencē

Kopumā šogad izcīnītas 19 uzvaras un 46 godalgotās vietas

Kas Tev šķiet aizraujošākais šajā sporta veidā?

Aizraujošākais ir tas, ka ir jāspēj darboties komandā. Tavs komandas biedrs ir zirgs, kurš ir jāprot uzklausīt, jāspēj saprast, kā labāk rast kopīgu valodu! Katrs zirgs ir liela personība, ar savu „es”. Svarīgākais ir lai zirgs spētu uzticēties Tev un Tu spētu uzticēties zirgam.

Kāds ir Tavs lielākais sasniegums?

Katra godalgotā vieta, katra uzvara ir sasniegums. Lielākais sasniegums varētu būt ,ka jau 5. gadu pēc kārtas izcīnu Latvijas Jātnieku federācijas gada balvu (2007,2008,2009- junioru konkurencē); ( 2010,2011- jauno jātnieku konkurencē)’

Visiem novēlu un arī pati cenšos dzīvot pēc principa:

Pēc tam, kad esat pieredzējis uzvaru, sāciet visu no sākuma un nedomājiet vairs par saviem iepriekšējiem sasniegumiem. Aizejot līdz augstākajai virsotnei, ir jāmāk arī nogaidīt, lai nokļūtu tur vēlreiz. (Dens Mindao)

Bilde: Sportins.lv

Atpakaļ

4 komentāri

 • TERĪNE

  TERĪNE Kristīne mans favorīts! gan ar zirgu, gan bez! veiksmi un izdošanos turpmāk! viens īkšķu pāris vienmēr tiek turēts!!

  26. janvāris, 2012 @ 20.52
 • zeme

  zeme Veiksmi Kristinei! Bet man jautajums profesionaliem par foto redzamo - kados gadijumos hordu pielieto aiz ausim? Redzu shadu izpildijumu pirmo reizi.

  27. janvāris, 2012 @ 9.38
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska kordu pári galvai liek razbainiekiem, kurus lágá nevar noturét. Roils ir izcils razbainieks :)

  27. janvāris, 2012 @ 10.40
 • Krista

  Krista Hei, māšel! ;) Arī mani īkšķi par Tevi! :) Jautājumā par kordu- es teiktu- ne tikai razbainiekiem. Manuprāt, tā vienlīdzīgāk tiek sadalīts spiediens uz abiem mutes kaktiņiem. Kordošana tiek pietuvināta jāšanai.

  28. janvāris, 2012 @ 0.03

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase