Kas ir hiropraktika?

Elizabete jautā:

Sveiki! Ļoti interesētu, kas vairāk par hiropraktiku (tā laikam tas būs latviski (vāciski -Chiropraktik , angliski – chiropractik)) zirgiem. Būtu ļoti jauki, ja jūs par šo tēmu uzzinātu ko vairāk un pastāstītu arī citiem – šeit portālā, jo tā ir tehnika, kas bez zālēm var ārstēt dažādas zirgu vainas un blokādes. Interesē vai Latvijā (droši vien jau nē), Lietuvā vai Igaunijā kaut kas no šīs terapijas ir iespējams. Paldies.

Zirgam.lv atbild:

Dzīvnieku hiropraktika ir veselības aprūpes veids, kas koncentrējas uz nervu-muskuļu-skeleta (neuro-musculo-skeletal) sistēmas saglabāšanu un veselību. Kāpēc? Tāpēc, ka nervi kontrolē visu, kas notiek dzīvniekos. Ja nervu darbība tiek traucēta, tad arī dzīvnieka ķermenis nedarbosies kā nākas. Nervu „komandcentrs“ ir smadzenes un muguras smadzenes, kuras aizsargā mugurkauls. Mugurkauls ir sarežģīts kaulu (skriemeļu), saišu, muskuļu un nervu kopums, ja skriemeļu darbība nav pilnvērtīga (tie “sabloķējas”), tad tie var ietekmēt nervu darbību, kuri stiepjas uz dzīvnieka orgāniem un muskuļiem. Rezultātā dzīvnieks var kļūt stīvs, saspringts, var rasties sāpes vai pat problēmas ar orgānu darbību.

Svarīgi atcerēties, ka dzīvnieka nervu sistēma ietekmē arī tā ķermeņa spēju dziedēt un regulēt sevi. Traumas var veicināt muguras skriemeļu fiksēšanos, kas atkal ietekmēs apkārt esošos muskuļus un saites. Tādos gadījumos nervu raidītie signāli tiek „iesprostoti“ bojātajos audos, un ja tie nespēj sasniegt galamērķi, tad nenotiek arī sadzīšanas/veseļošanās process, kas dramatiski var ietekmēt dzīvnieka veselību.

Sāpes, krampji, jutīgums, klibums, gaitas un stājas problēmas ir simptomi, kas var izpausties, ja ir notikusi muguras skriemeļu fiksācija (spinal fixation). Šīs pazīmes ir visvieglāk ieraugāmas, bet, lai atpazītu simptomus, kas raksturo kādu orgānu darbības traucējumus, būs nepieciešams pieredzējis speciālists.

Hiropraktiķa mērķis ir atjaunot „iesprūdušo“ skriemeļu kustības, lai nodrošinātu dzīvnieka ķermeņa pilnīgu darbību. Ārsti lieto savas rokas, lai noteiktu problēmzonas. Pēc tam tiek izdarīts ātrs uzspiediens uz nofiksētās zonas. Šī metode atjauno dabisko kustību un atrisina nervu signālu pārraides traucējumus. Kad nervi spēj atkal pilnvērtīgi funkcionēt dzīvnieka ķermenī, dzīšanas process var sākties.

Dzīvnieku hiropraktiķis nav ārsts, kura uzdevums ir aizvietot tradicionālo veterināro aprūpi. Tā nav alternatīva ārstēšana, bet gan drīzāk metode, kas, pielietota kopā ar tradicionālo aprūpi, nodrošinās dzīvniekam laimīgu un veselīgu dzīvi. Hiropraktika ir ļoti svarīga, lai atjaunotu dzīvnieka lokanumu un pilnvērtīgas kustības. Jāatceras, ka vienmēr nepieciešams izpētīt un ārstēt problēmas, kas rada dzīvniekam sāpes vai saslimšanu, lai savam kompanjonam nodrošinātu pilnvērtīgu dzīvi.

Zirgam.lv gan neizdevās noskaidrot vai Latvijā, Lietuvā, Igaunijā ir kāds, kas praktizē šo ārstēšanas metodi. Iespējams, ka kāds var palīdzēt ar informāciju?

Atsauce

Atpakaļ

1 komentārs

  • up

    up Es arī esmu interesējusies par zirgu hiropraktiku, bet līdz šim nekas par ko tādu Latvijā, Igaunijā vai Lietuvā nav dzirdēts, toties Vācijā šādu speciālistu ir daudz. Ja kāds šāds speciālists tuvumā būtu pieejams, es būtu vairāk kā ieinteresēta tam parādīt savu zirgu.

    11. janvāris, 2012 @ 10.14

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase