Zirgi vairāk guļ salmu pakaišos

ISES konferencē, kas norisinājās šā gada oktobra beigās, tika prezentēts jauns pētījums par to, kā zirgi naktī ēd un uzvedas, ja tiem pakaiši ir salmi vai skaidas. Pētījuma autori ir Hartpurijas koledžas zinātnieki.

Zirgi pa nakti stallī tiek turēti daudzu praktisku iemeslu dēļ, bet ir ļoti maz pētījumu, kas atklātu to uzvedību un paradumus, ja tiek lietoti dažādi pakaišu veidi. Šī projekta mērķis bija noskaidrot vai zirgu paradumi mainās, ja tiem tiek izmantoti salmu pakaiši vai skaidas.

Pētījumā tika novēroti 10 zirgi ar vidējo vecumu 7,3 gadi. Daļai tika izmantoti salmu pakaiši, bet otrai daļai skaidas, tad zirgus novēroja no 19:00 līdz 7:00. Visiem eksperimenta dalībniekiem bija dažādi saimnieki, līdz ar to dažāds dienas ritms, bet slodze visiem bija vienāda – vidēja. Pakaiši zirga boksā bija 10 cm biezi. Ar video analizēšanas palīdzību, tika iegūti rezultāti.

Zinātnieki secināja to, ka zirgi ar salmu pakaišiem gulēja daudz ilgāk. 54% no visa novērošanas laika, zirgi pavadīja ēdot vai meklējot kādus ēdiena pārpalikumus, vajadzība pēc ēdiena īpaši aktivizējās laika posmā no 1:00 līdz 7:00. Tika arī secināts, ka zirgi ar salmu pakaišiem izvēlas dažādot ēdienreizi – tie ēd kopā gan sienu, gan salmus.

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase