Mācīsim zirgam stallī uzvesties pieklājīgi

Piedāvājam interesantu tulkojumu video, kurā var atrast noderīgas pamācības zirga audzināšanā. Padomus sniedz Čārls Vilhelms (Charles Wilhelm), kas Amerikā ir ļoti iecienīts zirgu treneris. Viņš savās treniņu metodēs apvieno tradicionālās, klasiskās un netradicionālās zirgu apmācības metodes, kas piemērotas ikvienas disciplīnas zirgiem.

Negatīvas reakcijas novēršana

Čārls stāsta, kad viņš stallī tuvojas zirgam, tad viņš vēlas redzēt zirgu, kura ausis ir vērstas viņa virzienā, zirgu, kas viņam pievērš uzmanību. Ja zirgs atglauž ausis, nepievērš viņam uzmanību, tad Čārls rīkojas sekojoši:

– Pret zirga boksu vai zirga virzienā viņš pametu barības spaini, lai zirgs koncentrētu savu uzmanību uz spaini un saslietu ausis uz priekšu;

– Ja pie rokas nav spainis, tad ar steku var paklapēt pa sienu, lai pievērstu zirga uzmanību.

Vilhelms uzsver, ja zirga ausis ir atglauztas, tad tas nav laimīgs zirgs, tā ir negatīva reakcija, kuru nepieciešams pārtraukt.

Personīgais lauks

Tuvojoties zirga boksam, Čārls vēlas, lai zirgs kustētos prom no viņa, lai viņš varētu netraucēti ieiet boksā. Nav pieļaujams, ka zirgs neļauj ieiet boksā vai „mācas” virsū. Pēc ieiešanas boksā, Čārls vēlas, lai zirgs viņam pievērsu uzmanību – skatītos uz viņu. Video redzamais zirgs stāv sāniski, treneris pakāpjas uz priekšu (tā radot „spiedienu”) un ar plaukstu sasišanu palūdz zirgam kustēties, tad viņš atkāpjas – noņemot spiedienu. Kad zirgs ir paskatījies uz Čārlu, tad vēlamais ir sasniegts. Šis vingrinājums ir ļoti būtisks, lai, vienmēr ieejot boksā, zirgs nebūtu pa boksu „jāmedī” rokā un būtu vienkārši tam uzlikt apaušus.

Pieklājīga uzvedība ēdienreizēs

Cik bieži nav redzēts, ka zirgi, kad tiem dod kārtējo maltīti, kļūst agresīvi. Čārls rekomendē šādu taktiku: tad, kad esiet zirgam iedevis ēst, tad, radot ar ķermeni un balss palīdzību spiedienu, palūdziet to no trauka atkāpties. Tiklīdz zirgs ir atkāpies, arī jūs atkāpieties – tā noņemot spiedienu. Mērķis ir panākt, lai zirgs saprot, ka drīkst ēst tikai tad, kad jūs to atļaujat. Ja zirgs jums ar barošanas trauku neļauj ieiet boksā, tad Čārls iesaka padauzīt pa durvīm vai ar ķermeņa valodu likt zirgam saprast, ka jāpavirzās malā. Arī izberot trauka saturu silē, lieciet zirgam no tās atkāpties, kad tas prasīto ir izdarījis, tad ieberiet trauka saturu silē.

VIDEO ŠEIT:

http://www.thehorse.com/Video.aspx?n=teach-your-horse-stall-manners&vID=513

Atpakaļ

3 komentāri

 • S

  S Kaut kāds murgs! Es uzskatu, ka cilvēkam zirga ēdienreizes jau nu būtu jārespektē.

  31. oktobris, 2011 @ 19.42
 • Fix

  Fix Ne tuvu ne murgs! Ja neiemāca zirgam šo elementāro lietu, ka jāļauj cilvēkam normāli ielikt barību un doties pie barības, tad kad cilvēks to ir atļāvis, tad arī rodas tie briesmonīši, kuri labākajā gadījumā vienkārši gāžas virsū, ka nav iespējams ne normāli sienu, kur nu vēl auzas ielikt, bet sliktākajā gadījumā pat liekas ar zobiem virsū un ja gribēsi atbīdīt no barības kaut kāda iemesla dēļ, tad gatavi ar zobiem un nagiem arī padzīt cilvēku. Un nemēģiniet pat aiztikt tādu zirgu, kad viņš ēd. Manā uztverē tas ir viens no pirmajiem rādītājiem, ka zirgam pret cilvēku nav respekta un sadzīviski ir ļoti grūti un pat bīstami ar tādiem zirgiem. Turpretī, ja tādas elemntāras lietas tiek iemācītas zirgam no mazotnes, zirgs to uztver kā absolūti normālu lietu, un tas viņam nerada absolūti nekādu diskomfortu.

  31. oktobris, 2011 @ 23.13
 • Cherrij

  Cherrij Piekrītu Fix. Zirgs kas domā tikai par paiku ir bīstams.. Es netīšām savam biju ko tādu ielaidusi, bet izārstēju, tikai pirmās reizes ar auzu spaini gāju boksā tikai ar steku rokā, jo viņš grūdās virsū, rija jau no spaiņa un dažreiz kad nojūdzās draudēja spert.. Zirgs nedrīkst tev lauzties pāri lai tikt pie ēdiena. šo mēs cītīgi piekopjam vienā ārzemju stallī, zirgu ieved boksā, liek tam stāvēt, tad saliek burkānus, ābolus silē, un aprunājas ar zirgu, un tikai tad ļauj tam iet ēst, kad esi visu pabeidzis un viss ir kārtībā. Ja zirgs nestāv mierā un mēģina tuvoties un tikt pie paikas, tad tam liek atkāpties pa visu boksu kamēr tas saprot ideju..un tad vismaz ir droši zirgam dot ēst no boksa iekšpuses. tas pats jau ir arī ar iešanu iekšā boksā un no tā ārā.. nedrīkst skriet, grūzt cilvēku utt..

  2. novembris, 2011 @ 10.56

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase