Lietuvas zirgaudzētāju sekmes

Viļņas zirgaudzētavā tika prezentēti pirmie kumeļi no 3 gadus vecā Heleris dēla Loitas

Lietuvas Traķēnas zirgaudzētāju apvienība 2011. gada marta beigās uzņēma ciemiņus – Vācijas Traķēnas zirgaudzētāju apvienības delegāciju.

Vispirms delegācija viesojās Ziemeļlietuvā, G. Gutkauskas saimniecībā, kur zirgaudzētavas vadītājs V. Staskevicius viesiem rādīja virkni interesantu ķēvju ar godalgotiem priekšgājējiem ciltsrakstos. Īpaši izcēlās 12 gadīgā Horalas meita Vakancija, kura demonstrēja virkni dziļo galvas pieliecienu, uzteicamu krūšu platumu, kā arī lielisku kustību kvalitāti.

Lietuvas valsts zirgaudzētavā “Nemunas” viesiem no Vācijas tika rādīti vairāk nekā 50 zirgi, no kuriem daudzus varēja vērot, kā tie izpilda brīvos lēcienus. Virkne pēcteču ir Pasaules kausa ieguvējam lēkšanas disciplīnā, zirgam vārdā HORALAS. Arī bijušais galvenais ražīgais tēvs vārdā HELERIS var lepoties ar pēctečiem – daudzām reģistrētām ķēvēm un bonitētiem kumeļiem.

ALADINAS un ARARATAS, abi Abdullaha dēli izcēlās ar savu sportiskumu. Uzņēmumā “Nemunas” vēl joprojām tiek izmantotas Vācijā audzētā Amiego dēla EISFREUND un Igaunijā audzētā Heops dēla PYRAMOS vaislinieku spējas. Abi ērzeļi demonstrēja lielisku konstitūciju un, salīdzinot ar iepriekšējām reizēm, apliecināja, ka viņu apmācība devusi ievērojamus panākumus. Starogradā/Polijā rīkotajās ērzeļu sacensībās (HLP) Lietuvas ērzeļi ierindojās pirmajās vietās.

Daudzi Lietuvas audzētāju zirgi ar godalgotiem priekštečiem ir reģistrēti nākamajām sacensībām. Tie ir izteikti labi rikšotāji un, kā jau bija sagaidāms, ir motivēti un azartiski noskaņoti uz lēkšanu.

Lietuviešu-vācu komisija apskata traķēņu zirgus Viļņas zirgaudzētavas manēžā

Lietuviešu-vācu komisija apskata traķēņu zirgus Viļņas zirgaudzētavas manēžā

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā atrodas valsts zirgaudzētava, kurā viesiem bija atkalredzēšanās ar VERDENAS un citiem pēctečiem, kuros rit Lietuvā plaši zināmā HELERIS asinis (Elektronas no HELINA x. HOMERAS) .

Viļņas zirgaudzētavā tika prezentēti pirmie kumeļi no 3 gadus vecā Heleris dēla Loitas

Viļņas zirgaudzētavā tika prezentēti pirmie kumeļi no 3 gadus vecā Heleris dēla Loitas

Vislielākie panākumi zirgaudzēšanā ir pieredzes un panākumiem bagātajai jātniecei Laimai Silalienei, kas ar zirgaudzēšanu nodarbojas privāti. Viņas pārziņā ir divas VFR čempiona HERZOGa meitas un viens produktīvas audzēšanas eksemplārs no TOP ķēvju ģimenes (no EROTxx un PREMIJA no ECH-MA).

Lietuvas zirgaudzētāji saskaras ar tiem pašiem ekonomiskās krīzes sindromiem, kas ietekmē arī zirgaudzēšanas speciālistus Vācijā un visā RIETUMEIEROPĀ.

Lietuvas Traķēnas zirgaudzētāji nododas darbam ar visu sirdi un dvēseli. Aizvadītajos gados nozarē bija vērojama paaudžu maiņa, sevi tagad piesaka virkne jaunu zirgaudzētāju.

Arī situācija Polijā aizvadītajā gadā ļoti iepriecināja un dod iemeslu ar cerībām raudzīties nākotnē, lai padarītu intensīvāku sadarbību starp Traķēnas zirgaudzētājiem Austrumeiropā un Vācijā.

(saīsināts raksts no Traķēnas zirgaudzētāju žurnāla 2011. g. augusts)

Informāciju iesūtīja L. Priede

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase