Robija dzīvību izglāba ķivere!

„Čau Robij! Man prieks Tevi atkal satikt sveiku un veselu… tevi izglāba ķivere!” tā es pirmIMG_0237s pāris nedēļām teicu puisim no mūsu staļļa, kas nokrita no zirga. Lopiņš gluži vienkārši satrūkās bez redzama iemesla un jātnieks nokrita.

Ķivere kādam var šķist nesmuka, nestilīga vai vēl sazin kāda, bet pateicoties šim atribūtam, kuru diemžēl lielākā daļa Latvijas jātnieku joprojām uzskata par sacensību, iesācēju vai pat lūzeru podu, Robijs ir dzīvs!

Ķivere nepasargās no mugurkaula traumām, no sejas traumām un citām briesmīgām lietām, bet tieši ķivere var pasargāt no kļūšanas par zāli līdz mūža galam! Iedomājieties, kā izskatās galvaskauss ar šādu plaisu, kāda ir palikusi uz ķiveres pēc kritiena treniņu laukumā no praktiski stāvoša zirga, kas nobijās no spokiem. No zirga, kas nekad ne no kā nav baidījies. Tas var notikt ar jebkuru!

Zirgs ir dzīvnieks, tā nav mašīna un mēs to lieliski visi apzināmies, tomēr spītīgi nevēlāmies pasargāt sevi no nelaimes. Jaunas galvas nepārdod pārtikas veikalos, kā arī diemžēl  jauni bērni vecākiem tur nav atrodami!Image0977

Pirms dažiem gadiem es nolēmu, ka turpmāk ikdienā jāšu ar ķiveri galvā. Katru reizi, kad kāpu mugurā zirgam – meitenes no staļļa jautāja: vai es iešu lekt. Atbildēju, ka nē, es neiešu lekt! Es iešu jāt! Tad skanēja jautājums, kam tad man ķivere?

Jautājums labs un atbilde vienkārša: es gribu sevi pasargāt! Galu galā – plīvojoši, sapinkājušies mati galīgi nav nekas glīts! Jāšanas sports ir elitārs, un kādēļ neievērot elementāras formas lietas, kas ne tikai labi izskatās, bet arī pasargā?

Sargājiet sevi – jājot velciet ķiveri!

Ar sveicieniem, Nadīna Zavadilika

www.ironia-art.com

Atpakaļ

11 komentāri

 • Polaris

  Polaris Pilnībā pievienojos Nadīnas vēstulei! Ķiveres vilkšanas padarīšanu Latvijā vajadzētu popularizēt vairāk.

  27. jūlijs, 2011 @ 16.56
 • Kate

  Kate paldies par rakstu, es pilnīgi piekrītu. tagad, kopš vienmēr jāju ar ķiveri, jūtos daudz drošāk un attiecīgi ir arī uzlabojušās prasmes. ir vieglāk atbrīvoties un iemācīties jāt, ja zini - galvu nesasitīsi.

  27. jūlijs, 2011 @ 18.39
 • Olga

  Olga Ķivere ļoti drausmīgi iskatas uz bildes. Viņa(bilde) tiešam liec aizdomāties kas ir svarigāks: skaistums vai veselība. Es izvēlos veselību.

  27. jūlijs, 2011 @ 20.37
 • agy

  agy Es arī velkāju ķiveri pat ja nav lēkšana treniņos, bet bēdīgi, ka uz laukuma tai brīdī esmu vienīgā ar ķiveri, bet tomēr dzīvība svarīgāka, nekā citu viedoklis par to, cik tā ķivere izstās drausmīga! LIETOJIET ĶIVERES ARĪ PARASTĀS IZJĀDĒS!

  27. jūlijs, 2011 @ 20.50
 • Alise

  Alise Hmm es nezinu, kas jums ir, kāpēc ļoti daudziem cilvēkiem liekas, ka ķivere ir kkas nesmuks un briesmīgs??? Es ar zirgiem jāju nu jau 9.gadu un vēl NEVIENU treniņu neesmu jājusi bez ķiveres. Man nekas tas briesmīgs neliekas un neuzskatu, ka ar ķiveri izskatos neglīti vai kā citādi.. Tas vnk ir treniņu inventārs, kā krāgas vai kkas cits. Un arī aizsargvesti lietoju, kaut tā man sen nebūtu jālieto, es vnk domāju par sevi, savu veselību un man nekas neglīts tas tiešām nešķiet. Tas cilvēks, kurš uzskata, ka ķivere nav jālieto, jo tas ir nestilīgi vai tās lieto tikai iesācēji, tad es gribētu teikt, ķiveres nelieto tie, kas jūtās pārgudri un kādreiz aplauzīsies un teikšu, ka tieši tie ir iesācēji, jo gudri sportisti valkā aizsargus, lai sevi pasargātu no traumām, jo sportistam ir svarīgi, lai tas sevi saglabātu labākajā sportiskajā formā un pēc iespējas mazāk iedzīvotos traumās.. Tiešām domājiet ar galvu! Valkājiet ķiveres un arī aizsargvesti, jo draudzene visparastākajā lekšanas treniņā pēc zirga zoka nokrita(kaska bija galvā) un salauza muguras skriemeļus, paldies Dievam viņa var pārvietoties un kustēties pilnvērtīgi un šādā gadījumā par jāšanas sportu var aizmirst ,šo traumu sekas ir neatgriezeniskas un tās cilvēks jutīs VISU mūšu, tā kā domājam un sargājam sevi!!!

  28. jūlijs, 2011 @ 11.43
 • Nadina

  Nadina malachi tie kas jaaj un uzkata kvieres par nepiecieshamu lietu ikdienaa! man patik jat ar kiveri, man mana kivere ir erta un shkiet smuka. kadam liekas ka kadi 100-200ls ir pa dargu, bet interesanti,kapec par savu ertibu( segli, iemaukti, smukas bridzhas un zabakiem) cilveki ir gatavi samaksat lielu naudu, bet par vienigo datoru - galvu aizmirst.

  28. jūlijs, 2011 @ 13.03
 • Rosalinda

  Rosalinda Tieši tā, ķivere IR vajadzīga ikdienā, pat, ja zirgs ir labi audzināts un mierīgs. Un šo stāstu ar bildēm vajadzētu ievietot visās interneta vietnēs, kur tik vien var ievietot! Lūk, arī "prokoņu" forumā ir tieši šāda diskusija. http://prokoni.ru/forum/viewtopic.php?f=8&t=2459&start=0

  28. jūlijs, 2011 @ 15.09
 • agy

  agy Nekas dārgs tā ķivere nemaz nav! Zirgu Stallī šad tad pa 20 Ls var nopirkt tīri glītu sertificētu ķiveri! Nav obligāti jāatvēl 100 Ls.

  28. jūlijs, 2011 @ 20.56
 • Beāte

  Beāte Es arī uzskatu ka jāvalkā ķivere man pašai patīk valkāt ķiveri neko tur sliktu nesaskatu citiem arī saku, lai valkā, bet tie tāpat atmet ar roku!

  29. jūlijs, 2011 @ 9.36
 • Laura

  Laura Zirgu Stallī jau nu ķiveres ir atrodamas visdāžādākajās cenās un katrai gaumei;) Atliek vien izvēlēties:) Savējo nopirku pa 29 Ls, gan ērta, gan smuka! Noteikti iesaku nēsāt ķiveres, ne viens vien ir dzirdēts laimes stāsts par to, kā ķiveres mūs ir glābušas:) Tāpat ir arī ar kāju sargāšanu zirgam:) http://www.zirgustallis.lv/lv/jatniekam/drosibai/

  11. janvāris, 2014 @ 16.36
 • Alegra

  Alegra Kāpēc ir tas uzskats ka ķiveri ir jālieto tikai iesācējiem? Daudzi saka: es esmu profesionālis jo jāju jau vairākus gadus, tāpēc man ķivere nav jāliek. BET! Jo labāk jāj un augstāk lec jo smagāk krīti. Iesăcējs tikai nošļūks no zirga bet profesionālis katapultēsies.

  20. februāris, 2016 @ 13.20

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase