Profilakse – labākā cīņa pret artrītu

Jūsu zirgs ir sasniedzis jau pietiekami cienījamu vecumu, bet joprojām jūtas labi, taču jūs sāk uztraukt tas, kā nodrošināt, lai pēc iespējas ilgāk izvairītos no dažādām problēmām, kas parādās līdz ar vecumu, piemēram, locītavu problēmām. Kā nodrošināt, lai zirgam arī vecumā ar locītavu veselību viss būt pēc iespējas labāk?

Deģenarītvās locītavu slimības, piemēram, osteoartrīts, ir progresējoša kaite, ko tipiski novēro veciem zirgiem (un cilvēkiem!). Parasti šī slimība klusi un nemanāmi attīstās līdz zirgam parādās kustību traucējumi – klibums. Tajā brīdī locītavas jau ir bojātas un slimības simptomus var mazināt, bet ne kaiti ārstēt. Tādēļ laicīgi ir jāuzsāk profilakse, jo ir veidi, kā samazināt locītavu slimību attīstību.

Locītavām ir pārsteidzoši sarežģīta konstrukcija. Locītavas veidotas, lai ne tikai ļautu ķermenim viegli kustēties, bet arī, lai darbotos kā šoka absorbējošs mehānisms – amortizators. Deģeneratīvās locītavu slimības veidojas, kad šis mehānisms sāk bojāties – nolietojoties un samazinoties locītavu šķidrumam, kas nodrošina locītavu kustību vieglumu un audu barošanu.

Dažādu piedevu izmantošana zirgiem ir pirmā ierakumu līnija, ar kuru sākt, lai nepieļautu/mazinātu artrīta rašanos zirgiem. Ir dažādi produkti, ko dod orāli. Šīs piedevas parasti satur hondroitīna sulfātu, glikozamīnu vai hialurona skābi, vai šo vielu maisījumus. Šīs piedevas palīdzēs saglabāt zirga locītavu skrimšļus tādā stāvoklī, kādi tie zirgam ir, kā arī palīdzēs atjaunos skrimšļus, kas jau nedaudz bojāti. Lielākā daļa no piedevām ir paredzēta došanai katru dienu, lai nodrošinātu maksimālu efektu.

Tirgū pieejami arī līdzekļi, ko zirgam ievada injekcijas veidā. Šīs piedevas tiek ražotas ar lielāku attiecīgo vielu koncentrāciju un tādēļ jādod retāk, nekā orālās piedevas. Tomēr šīs piedevas var būt dārgākas un to ievadīšanai iespējams nepieciešama vetārsta klātbūtne.

Regulāras kustības un treniņi ir vēl viens veids cīņai pret artrītu. Kā arī regulāra nagu kopšana var novērst potenciālās problēmas. Regulāri treniņi ļauj saglabāt locītavu kustīgumu, vienlaikus  uzturot zirgam labu formu un atbilstošu svaru, jo liekais svars rada papildus slodzi locītavām. Regulāra nagu apgriešana neļaus rasties nevajadzīgai slodzei uz locītavām.

Jāatceras, ka labākā cīņa pret atrtrītu ir profilakse!

Zirgam.lv veikals piedāvā NAF produkciju veselīgām locītavām:

Joint Flex (šķidrums)

Lai saglabātu elastīgas locītavas veselīgai un aktīvai dzīvei. Satur dabīgas jūras produktu eļļas un nepieciešamos vitamīnus, kas īpaši piemēroti vecāku un mazāk aktīvu zirgu vajadzībām.

Superflex (pulveris un šķidrums)

Veselīgām un elastīgām locītavām (pulveris). Superflex apvieno zinātniski sabalansētu attiecību starp glikozamīnu un hondroitīnu, augstākās kvalitātes MSM un spēcīgo antioksidantu formulu, ko īpaši izstrādājis NAF, lai novērstu lieku toksīnu veidošanos ap locītavām.

 

Raksta atsauce

Bildes atsauce

 

 

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase