Treniņos izmantojiet iztēli!

Ir svarīgi veidot ilgstošu sadarbību ar zirgu. Treniņi un darbs ne vienmēr palīdzēs to panākt. Jāpadomā arī par rotaļām! Jeb drīzāk – treniņiem ir jākļūst par spēli, ko spēlējat ar savu zirgu.

Lai veidotos sadarbība ar zirgu, grūti ir ietekmēt savu attieksmi un kļūt radošam. Būt radošam – tas ir izaicinājums. Jums jāstrādā pašam ar sevi un “jārotaļājas” ar zirgu, ļaujot savam radošumam izpausties. Iedomājieties, kad bijāt bērns, kā darbojās jūsu iztēle. Pieaugot, mēs aizmirstam par savu iztēli un radošajām spējām. Spēlējoties ar zirgu, jums jāiemācās izmantot sava iztēle un atkal jākļūst radošam.

Jums jāizaicina pašam sevi un arī savs zirgs. Neesiet apmierināts ar vidējiem rezultātiem. Ir tikai sešas lietas, ko patiesībā zirgs var darīt – kustēties uz priekšu, uz aizmuguri, pa labi un pa kreisi, uz augšu un uz leju, bet katrai šai kustībai ir tūkstošiem izaicinājumu.

Piemēram, vest zirgu treilerī ar galvu pa priekšu, daudziem nebūs izaicinājums, ja vien zirgs jau ir iepriekš iepazinis šo procesu. Pamēģiniet ievest zirgu treilerī atmuguriski! Tādā veidā jūs izaiciniet sevi un savu zirgu.

Nākamreiz, kad dosieties apvidū, meklējiet sev izaicinājumus. Ja zirgs atsakās šķērsot strautu, jūs panākat, ka jums kopā tas izdodas. Tad mēģiniet ieiet ūdenī atpakaļgaitā. Protams, nekad to nedariet visu vienā dienā un vienmēr domājiet par savu drošību!

Daudzi cilvēki meklē loģiskus risinājumus, viņiem nepieciešami noteikumi, kuriem sekot, arī attiecībā uz zirgu. Darbojoties ar zirgiem, lietas var ļoti ātri mainīties un dogmātiska pieeja nekad nav risinājums. Jums jābūt elastīgiem un jāiemācās mainīties līdzi situācijām.

Darbojoties ar zirgiem nav noteikumu, kas būs piemērojami visām situācijām, bet vienmēr būs mērķi un principi, kam jāseko. Ja jums būs pareizā attieksme, izpratne, pacietība, pieeja un piemērots ekipējums, ar laiku jūs gūsiet panākumus. Arī radošums ir svarīga sastāvdaļa!

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase