ASV 12 zirgi miruši un 80 saslimuši ar zirgu herpes vīrusa (EHV-1) paveidu

Jau 12 zirgi miruši un 80 saslimuši ar zirgu herpes vīrusa (EHV-1) paveidu EHM (Equine Herpesvirus Myeloencephalopathy) Amerikas dienvidu štatos. Pirmie saslimušie tika konstatēti pēc sacensībām Jūtas štatā maijā sākumā un Beikersfīldā, Kalifornijā.

Kalifornijas pārtikas un lauksaimniecības departaments ziņo, ka fiksēts arī gadījums, kad zirgu aplipinājuši tā staļla biedri, kas apmeklējuši augstāk minētās sacensības. Līdzīgs gadījums noticis arī Aidaho.

Daudzi ASV štati ir ierobežojuši zirgu ievešanu tajos no citiem štatiem, dažos apgabalos pilnībā aizliegta zirgu transportēšana, lai neizraisītu masveida saslimšanu.

Šis jau ir otrais retās slimības uzliesmojums ASV, jo 2006. gada decembrī Dienvidfloridā tika reģistrēti 6 nāves gadījumi.

Šobrīd liela daļa izstāžu, šovu un sacensību ir atceltas, jo zirgu īpašnieki baidās dzīvniekus transportēt un labāk patur tos mājās – drošībā.

Veterinārārsti rekomendē zirgus nepārvietot un neļaut kontaktēties ar svešiem (no citurienes ievestiem) zirgiem.

Līdz šim vīrusam konstatēta respiratorā forma (klepus, apgrūtināta elpošana) un reproduktīvā (ķēves abortē), bet tagad tas atklājies jaunā veidā – zirgiem pēkšņi ir traucēta pakaļkāju darbība, ir ļoti augsta temperatūra.

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Atpakaļ

RSS barotne šī raksta komentāriem.

Pievienot komentāru

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase