Ko darīt, ja zirgs paskrien garām šķērslim?

Šādai uzvedībai var būt vairāki iemesli – sāpes/diskomforts, jātnieka neprasme vadīt zirgu uz šķērsli, pārāk augsts vai plats šķērslis, kuru zirgs vēl nemāk pārvarēt, vai tam nav drosmes to darīt. Dažreiz vaina meklējama jātnieka labestībā – tas nav pietiekami uzstājīgs!

Vairums gadījumu, jātnieks īsi pirms šķēršļa būs „nometis” pavadas, pirms laika padevis rokas uz priekšu vai pats saliecies uz priekšu – šī ir izplatītākā kļūda. Tādā veidā jātnieks pārstāj būt uzstājīgs un gaida, ka nu zirgs visu izdarīs. Bet nekā – šis ir brīdis, kad zirgam ir iespēja izmantot izdevību un paskriet šķērslim garām. Jāpiemin, ka arī jātnieka nepareizā pozīcija (saliecies uz priekšu ar „nomestām” pavadām) izjauc zirga balansu un tam šķērsli pārvarēt būs daudz grūtāk.

Treniņos iespējams pielikt papildus kārtiņas šķēršļa malā – tā veidojot tuneli, kas neļautu zirgam paskriet šķērslim garām. Nav gan ieteicams paļauties uz šāda veida palīdzību, jo sacensībās papildus kārtiņas nebūs un nāksies vien tikt galā pašam.

Vislabāk ir atkārtot pašus pamatus – atgūt pārliecību un kontroli, lecot mazus šķēršļus. Un tikai tad ķerties pie augstākiem un sarežģītākiem šķēršļiem. Jāatceras, ka šķērslim jātuvojas taisnā līnijā, aktīvi (ne lielā ātrumā) un ja iespējams – rikšos. Jāpievērš uzmanība, lai ķermeņa augšdaļa būtu taisna vai pat nedaudz aiz vertikāles. Tas nepieciešams, lai saglabātu zirga kustību taisni uz priekšu. Jātniekam jāpievērš uzmanība, lai tas pirms leciena saglabātu kontaktu ar zirgu un nesteigtos padot augumu par ātru vai neiepaliktu.

Bildē: ar raustītu līniju – nepareiza trajektorija, ar neraustītu līniju – pareiza trajektorija.
Skersla trajektorijas

Varbūt Jums ir kādi noderīgi padomi kā rīkoties šādās situācijās? Padalieties!

Informācija no grāmatas Curing Bad Habits (Karen Bush)

Sagatavoja Mare Pētersone

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase