Ja zirgs ēdot siekalojas

Esat pamanījis, ka jūsu zirgs ēdot siekalojas. Par ko tas liecina?

Ja zirgs siekalojas, ēdot, piemēram, graudus, tas liecina par to, ka zirgam ir problēmas ar zobiem. Trūkstošs, lauzts vai bojāts zobs var izraisīt siekalošanos ēšanas laikā. Zobiem nevienmērīgi nodilstot, veidojas asas malas, kas rada brūces uz mēles vai vaigu iekšpusē, tādēļ pastiprināti tiek ražotas siekalas. Ir arī iespējams, ka zirgs ir savainojis mutes iekšpusi, piemēram, graužot kaut ko cietu. Dažreiz ievainojumus mutē var radīt arī trenze.

Lai konstatētu, kas tieši kait jūsu zirgam, iesaka vērsties pie speciālista, kurš pārbaudīs, vai ar zirga veselību viss ir kārtībā.

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Atpakaļ

2 komentāri

 • Ida

  Ida Zirgs siekalojas, ēdot graudus, daļu graudu izspļauj ( izkrīt no mutes), galvu it kā pieliec uz vienu pusi..Ķēvei 17 gadu. Iepriekš ar zobiem visas dzīves laikā nebija problēmu ( apliecināja iepriekšējais īpašnieks). Vai tā varētu būt aso zobu problēma?

  15. augusts, 2019 @ 23.53
  • Irbe

   Irbe » Ida Zobu problēmas viennozīmīgi varētu būt iemesls, tāpēc vajadzētu to pārbaudīt jo ātrāk, jo labāk. Jāatceras, ka tādi simptomi nozīmē ne vien neērtības ēst, bet arī nopietnas sāpes mutes dobumā asumu radītu čūlu dēļ. Papildus - zobu veselība vetārstam būt jāpārbauda vismaz reizi gadā.

   16. augusts, 2019 @ 12.44

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase