Kāpēc zirgi, braucot piekabē, sper vai dauza grīdu ar kājām?

Bieži vien, velkot zirgu pārvadājamo piekabi, nākas dzirdēt dažādus trokšņus, ko rada piekabes „krava”! Dažiem zirgiem patīk spert pa sienām, citiem kārpīt grīdu. Kāpēc?

Ko zirgs vēlas Tev pateikt?

  1. To, ka tas ir satraukts. Zirgi kārpa zemi/grīdu vairāku iemeslu dēļ, bet atrodoties treileri – visticamāk vainīgs būs satraukums. Zirgs kārpa ar kāju, lai atbrīvotos no stresa. Daži sevi atbrīvo no stresa arī sperot, bet iemesls ir tieši tas pats.
  2. To, ka zirgam ir bail. Īpaši baiļu sajūta tiem pieaug, ja tiek braukts pa līkumainiem ceļiem – jo zirgam ir grūtāk saglabāt līdzsvaru. Daži zirgi nejūtas komfortabli, ja piekabe ir šaura vai grīda slidena.

Ko darīt?

  1. Nostipriniet zirga uzticību jums! Papildus laiku veltiet zirga ievešanai un izvešanai no piekabes treniņa veidā. Tas nepieciešams, lai zirgs ceļojumu sāktu ar lielāku pārliecību.
  2. Dodieties izbraukumos. Apstādiniet treileri kādā stāvlaukumā un atstājiet zirgu tajā ilgāku laiku, pēc tam piedāvājiet zirgam barību (auzas, musli, sienu) kā balvu par labu uzvedību.
  3. Zirgam brauciena laikā ir daudz jābalansē un jābūt labai koordinācijas spējai. Pirms to vediet treilerī – izkordojiet to 5- 10 minūtes, lai tas iesildītos pirms brauciena un būtu mierīgāks.
  4. Ja zirgs brauciena laikā ļoti satraucas, praktizējiet daudzus, bet īsus izbraucienus ar treileri. Brauciet lēnām un uzmanīgi, kad apstājieties – zirgu uzslavējiet un piedāvājiet kārumus. Ir ļoti būtiski zirgu uzreiz nevest ārā no treilera, jo tad iemācīsiet to, ka pēc apstāšanās tas tiks brīvībā. Rezultātā iegūsiet satrakojušos lopiņu, kas nepacietībā gribēs tikt ārā. Kad treileri apstādiniet – atstājiet zirgu tur kādu laiku, tad atkal turpiniet braukt, tad apstādiniet, uzslavējiet – un tā vairākas reizes pēc kārtas.
  5. Labs atbalsts ir otrs zirgs, kas braukšanu piekabē uztver mierīgi. Tas noteikti palīdzēs mazināt spriedzi un satraukumu. Būtiski – lai abi zirgi pirms tam būtu savstarpēji pazīstami.

Ko nedarīt?

Nekādā gadījumā nebaidiet zirgu – strauji bremzējot vai uzsākot kustību – lai tas stāvētu mierīgi.

Informācija no grāmatas What Your Horse Wants You to Know: What Horses’ “Bad” Behaviour Means, and how to Correct It (2003, Gincy Self Bucklin)

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase