Ko darīt, ja zirgs regulāri piemēslo barības vai ūdens trauku?

Izklausās briesmīgi, bet daži zirgi patiešām piekakā savus ēdiena, ūdens traukus vai pat pamanās “izdekorēt” staļļa sienas.

Ko zirgi ar to vēlas pateikt?

To, ka viņi ir nedaudz apsēsti ar tīrību. Šķiet dīvaini, bet ja Jūsu zirgs tā rīkojas, tad tas vēlas savu vidi uzturēt tīru. Daudzi zirgi nokārtojas boksa tālākajā stūrī, cenšas to darīt maksimāli prom no ēdiena un dzēriena, bet reizēm pat ar to ir par maz. Citi mēslus izmanto kā spilvenu un nemaz nedomā pievērst uzmanību, kur tie tiek “novietoti”. Interesanti, ka tieši gaiša apmatojuma zirgiem visbiežāk novērojama šī “jaukā” īpašība.

Ko iesākt?

1. Ja iespējams, zirgu pārvietojiet uz lielāku boksu. Pāris dienas novērojiet zirga uzvedību un paradumus.

2. Piestipriniet ēdiena/ūdens traukam priekšā barjeru – vislabāk plastmasas cauruli. Novietojiet to tik tālu no sienas, lai zirgs, nedaudz pastiepjot kaklu, varētu piekļūt ēdienam, bet to nevarētu piekakāt.

3. Rūpīgi izvērtējiet barjeras augstumu – tā nedrīkst būt tik zemu, lai zirgs varētu tai pārkāpt vai nejauši iesprostot tur kāju.

4. Vislabākais risinājums – turēt zirgu pēc iespējas vairāk ārā!

Ko nedarīt!

Kategoriski aizgliegts zirgu par šādu uzvedību sodīt. Viņam nebūs ne mazākā nojausma, kāpēc un par ko tas tiek sodīts. Sods tikai iznīcinās viņa uzticību jums.

Varbūt Jums ir kādi labi padomi kā risināt šo ķibeli? 🙂

Informācija no grāmatas What Your Horse Wants You to Know: What Horses’ “Bad” Behaviour Means, and how to Correct It (2003, Gincy Self Bucklin)

Atpakaļ

1 komentārs

  • ponnis

    ponnis Man arī bija šāda problēma, ka zirgs piekakā sili tā, ka nav kur auzas iebērt. Es vienkārši pāris reizes neiztīriju sili un piebēru auzas klāt, lai ēd kā grib, ja grib. Rezultātā zirgs pats ir sapratis, ka labāk ēst no tīras siles un vairs silē nekakā. Iespējams, ka ne visiem zirgiem tas nostrādā, bet manam nostrādāja perfekti.

    18. maijs, 2011 @ 9.54

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase