Svarīgi rūpēties par savu drošību!

Drošība, drošība un vēlreiz – drošība! Tas ir galvenais, kas jāņem vērā, darbojoties ar zirgiem. Zirgs ir liels un spēcīgs dzīvnieks, kas pat neapzināti var savainot cilvēku, tādēļ cilvēka uzdevums ir vienmēr domāt soli uz priekšu, lai nepieļautu, ka kāds tiek savainots. Domājot par drošību, tika gatavots šīs raksts.

Vienmēr tuvojieties zirgam no priekšpuses un mazliet ieslīpi tā, lai zirgs redz jūs nākam. Ja nāksiet taisnā līnijā, mērķējot uz zirga galvu, zirgs var jūs arī nepamanīt. Nekad netuvojieties zirgam no aizmugures, jo zirgs var viegli sabīties un spert. Ja vēlaties paņemt zirga asti rokā, tad slidiniet roku pāri zirga mugurai, lai pēc tam asti satvertu.

Nekad nestāviet zirgam tieši priekšā vai aizmugurē, jo šīs ir pozīcijas, no kuras zirgs var viegli jums iespert. Ja vēlaties tīrīt zirga asti, tad stāviet mazliet sāniski, pavelkot asti uz savu pusi. Visdrošākā vieta, atrodoties blakus zirgam, ir tam pie sāniem, jo zirgam nebūs tik viegli jums iespert.

Der atcerēties, kā rīkoties, ja atrodaties slēgtā telpā ar agresīvu zirgu. Piemēram, atved jaunu zirgu, kuru jūs bez problēmām ievedat boksā. Kad vēlaties zirgam iedot sienu un ieejat boksā, pēkšņi saprotiet, ka zirgs nevēlas, ka jūs tur atrodaties. Tas sāk spārdīties. Šajā situācijā nekad nedrīkst bēgt, jo tādā veidā jūs dodat iespēju zirgam jums spert. Jāmēģina nostāties zirgam pie pakaļējā gurna, lēnām jāvirzās uz priekšu gar zirga augumu, gaidot piemērotu brīdi, lai varētu pa boksa durvīm izkļūt no bīstamās situācijas. Zirgs šādā situācijā mēģinās griezties uz riņķi, cenšoties jums iespert, bet tādēļ, ka esat piespiedies zirga sānam, tas nevar to izdarīt. Ja šādā situācijā mēģina piekļauties sienai, zirgam radīsiet lielisku izdevību īstenot savus ļaunos nodomus. Iepriekš aprakstītais var palīdzēt tad, ja atrodaties telpā. Brīvā dabā jums jāmēģina pēc iespējas ātrāk no zirga attālināties.

Nekad nedrīkst atslābināties zirga klātbūtnē, pieņemot, ka zirgs izskatās mierīgs. Veidojot savas attiecības ar zirgu jāievēro, ka jums konkrētais zirgs ir labi jāiepazīst pirms dzīvniekam uzticaties.

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase