Ja zirgs apvidū pārlieku steidzīgs?

Kā rīkoties, ja vēlaties ar zirgu doties izjādēs apvidū, bet zirgs visu laiku steidzas un mēģina lēkšot?

Jāņem vērā, ka lēkši vai ātrs riksis apvidū nav nekas slikts, jo labi apmācīts un uzmanīgs zirgs būs kontrolējams jebkurā ātrumā. Tomēr jāsaprot, ka bez labiem pamatiem, kas ielikti treniņu laukumā, zirgs apvidū var sākt ignorēt jātnieka prasības. Dažādi palīglīdzekļi tomēr nebūs risinājums. Jātnieka mērķis ir panākt, ka zirgs ir atsaucīgāks un pakļāvīgāks. Zirgam nevajadzētu pretoties jūsu komandām, bet gan tām klausīt, vienlaikus saglabājot uzmanību.

Lai to panāktu, nepieciešami treniņi mierīgā un līdzenā vietā. Sāciet ar soļiem, mēģinot zirgu mazliet “palocīt”, iegriezt mazā aplītī  – it kā ap savu “iekšējo” kāju. Tad iztēlojieties lielāku apli, izvadiet zirgu pa to, noejiet dažus soļus un atkārtojiet to pašu, bet nu jau uz otru pusi. Kad tas izdevies, palieliniet apli. Uzsāciet rikšus un pastrādājiet pie pārejām no rikšiem uz soļiem un otrādi. Piemēram, prasiet, lai zirgs apstājas pēc rikšiem, bet pēc tam – atkāpjas pāris soļu. Ja mēģiniet lēkšus, dariet to lēni pa lielu apli, tad pārvediet zirgu uz soļiem. Atcerieties, ja jums ir problēmas ar šiem vingrinājumiem, visticamāk apvidū jums var rasties problēmas ar zirga vadīšanu.

Kad dodaties apvidū, izmantojiet dažādas iespējas, lai savu zirgu patrenētu. Taisnu gabalu jūs varat sākt ar rikšiem, tad pāriet uz soļiem, tad atkal parikšot. Plašākās vietās izmantojiet iespēju “palocīt” zirgu lielākos aplīšos. Izvairieties no lēkšiem, kamēr neesat pārliecināts par to, ka zirgs jums klausa.

Ja neesat drošs, ka pats varat trenēt zirgu kā iepriekš aprakstīts, lūdziet padomu pieredzējušam jātniekam vai trenerim.

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Rakstu sagatavoja L.Dombrovska

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase