Kā gatavoties sacensībām?

Jebkurās sacensībās, neatkarīgi no tā, vai tas ir komandu vai individuālais sports, vai vienkārši eksāmens, spēja kontrolēt to, ko pats dari, ir ļoti svarīga.

Kas jādara, lai sagatavotos sacensībām?

1. Uzziniet, kas ir jūsu pretinieki, bet ar to nevajadzētu aizrauties. Būtiski ir zināt pretinieku stiprās un vājās puses.

2. Katra situācija ir savādāka, tādēļ jāiemācās pielāgoties, lai attiecīgi varētu rīkoties dažādos apstākļos.

3. Jāiemācās pareizi reaģēt arī pēc sacensībām. Uzreiz pēc starta mazliet laika jāpavada atpūšoties. Nedrīkst koncentrēties tikai uz kļūdām, jo nav vērts raudāt par to, ko vairs nesasmelsi. Ja citi vēl turpina startēt, nenovērsiet viņu uzmanību. Sekojiet saviem rezultātiem, taču nevajag lieki satraukties. Jūs vairs nekontrolējat situāciju.

4. Izveidotjiet ap sevi “burbuli”. Ja sacensību satraukums un gaidas sagādā pārāk lielu stresu, izmantojiet ausu aizbāžņus, apsēdieties klusā vietā un savāciet savas domas.

5. Ignorējiet informāciju, kura konkrētajā brīdī ir maznozīmīga. Pirms startējat, citi var dot padomus, kas reizēm var izrādīties nepareizi, citi var atkal mēģināt sagraut jūsu pārliecību. Domājiet par to, kas jums jādara – pārējam nav nozīmes.

6. Klausieties mūziku, tā atbrīvo prātu.

7. Neaizmirstiet elpot! Neatkarīgi no tā, vai startējat labāk, ja esat laimīgs vai bēdīgs (tas atkarīgs no perosnības un rakstura), nesasprindzinieties tik ļoti, ka vairs nespējat neko izdarīt.

8. Izmantojiet pūli. Ir cilvēki, kuriem pūlis palīdzēs, bet citiem tas tikai novērsīs uzmanību. Ja tas jums traucē, atslēdziet to un koncentrējieties uz savu mērķi.

Taču nedrīkst aizmirst, tas kas strādā vienā gadījumā, būs bezjēdzīgs citā situācijā. Jums pašiem jāatrod līdzsvars un jāsaprot, kas jums der vislabāk!

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase